VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  16. 5. 2011 9:51   Mistrák v Opoli.
13. a 14. Května 2011 proběhlo v polském Opoli 3. a 4. kolo MČR v AOS. Andřej Morel a Agnezska Raj jsou pravidelnými účastníky MČR v AOS proto jim pořádání bylo přiděleno. Autorem trati byl Andřej, hlavním rozhodčím Petr Dvorský a pořadatelem autoklub Opole. Bylo pro nás všechny otazníkem, jak se s tímto úkolem vypořádají.
Zahájení soutěže proběhlo za pěkného slunečního počasí na parkovišti aeroklubu. Bylo zjevné, že autoklub Opole je zkušený pořadatel soutěží. Organizace také dobře fungovala na trati, problém byl s ubytováním v noci po dojezdu. Hodně posádek nemohlo najít neoznačenou ubytovnu v lese mezi dalšími chatkami. V místě zahájení byla také noční jízda zručnosti, ta ale nebyla postavena a hodnocena podle řádů AOS. Bylo to jen takové rychlé svezení mezi kužely. Podobně proběhla i jízda zručnosti ve dne.
Trať byla moc dlouhá (120 a 140 km), technicky náročná až internetová, často po nezpevněných komunikacích a velmi přeprůjezdkovaná, takže každá chyba byla často za více než 300 bodů. Jedinou zásadní chybu na konci třetí denní části rozhodčí rychle vyřešil, takže v podstatě nebyly připomínky. Velmi dobře byly nastaveny všechny časy. Mapa byla kreslená a přesná, itineráře přes náročnost jasné a jednoznačné.
Ač v cíli převládali smíšené pocity dané především délkou a náročností, myslím, že to bylo dobré dvojkolo MČR v automobilových orientačních soutěží. Pořadatelé a autoři mají co zlepšovat, ale pokud budou i nadále polské posádky pravidelnými účastníky našeho seriálu, jistě se zase do Polska brzy vrátíme.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MirekP   
  27. 4. 2011 23:21   1. a 2. kolo M ČR Praha
Ahoj vážení čtenáři a přátele AOS.
Komentář po odstupu je obvykle objektivnější, takže bez velkého spěchu a se správným odstupem k "Pražskému" mistráku sděluji stručně následujíci.:
Noc.: Líbilo se mi, že bylo málo podmínek a vložáků a navíc většinou platily po omezenou dobu. Autor nás nechal jet po mapě a nebylo pro nás jednoduché se na ni udržet. Jezdíme ale orientační soutěže a ne stolové "sudoku". Pokud jste si všimli (ti kteří byli na letošní ZHS) byl to pokračující trend z této soutěže, který považuji za správný. Dokonce si myslím, že zvolená M50 je sice pro pražský prostor silný kafe, ale do značné míry eliminovala naše navigace a museli jsme všichni spoléhat více na své schopnosti.
Přes zdánlivou jednoduchost, iti obsahoval řadu dobrých nápadů s využitím mapových fint i dopravního značení. Vyváženost zatížení obou členů posádky. Noc.: Nelíbilo se mi, že Zvolená M50 byla v řadě míst "nedopřesněná". Autor zřejmě provedl potřebné úpravy v místech kde to nejvíc potřeboval. Že se celá soutěž jela pouze po městě (těch několik metrů mimo obec jsem prostě nestihl změřit.)Že v druhé etapě použil otřepaný vl.iti., s ježděním do jednosměrek (opakuji stále stejný argument - je to protiřádové, i když se to zajet dá, v Praze to však bylo i nebezpečné). Začátek třetí etapy nešel prostě doměřit, každý to jel jak uměl, nás to stálo zbytečný čas. Myslím si, že nejde nechat postaru silnici a předělat žel. trať. Aspoň něco musí být na svém místě abychom se mohli chytit. Považuji to za chybu autora, řekl bych v noci jedinou podstatnou.
Noc bych hodnotil 9.
Den.: Líbilo se mi, že nás autor vyvedl mimo pražskou zástavbu. Jeho snaha o vyhnutí se obytným zonám a opakovaným průjezdům zástavbou. Podmínek a vložáků přiměřeně málo a většinou s krátkou nebo jednobodovou platností. Iti jezdivé a přehledné. Vyváženost zatížení obou členů posádky, dala mimo jiné možnost vyniknout některým řidičům na radarech. Návrat k M50 (v poslední době jsme si zvykli na M25 a je to asi chyba) považuji za dobrý a pro několik mladších jezdců v našich řadách i za poučný.
Den.: Nelíbilo se mi Fatální chyba s obytnou zónou ve druhé etapě. Myslím si, že s ohledem na postavenou živou a mobilními telefony v kapsách pořadatelů šla věc vyřešit podstatně dříve než v cíli. V iti druhé etapy opět stopka jako patvar, odmítal jsem tam jet P. Vlastní syn na mě musel zvýšit hlas s tím, že se to tak v Prahe jezdí. Ve třetí etapě jsme měli problém nasadit liniák za mapově L. Tam co to autor chtěl (a nakonec jsme se tak vrátili) to prostě něšlo. Dojezd do cíle byl nemapový, ale dojeli jsme tak všichni.
Den bych hodnotil 8.
Organizace a vše kolem soutěže bylo na postačující úrovni a mylím si, že bez větších připomínek. Kladně hodnotím poměrně rychlé zpracování výsledků i přes řadu řešených připomínek.
Děkuji všem pořadatelům za kus poctivé práce odvedené na tomto dvoukole a doufám, že jim jejich snaha vydrží i do dalších let.

S pozdravem Jirka B. st.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Boudný Jiří st   
  8. 3. 2011 7:35   Bývalé hvězdy AOS a BOAS.
..........................................................................................................................................................................
Bývalé hvězdy AOS a BOAS si na Liberecku našly společného koníčka! On to vlastně není koníček, ale tygr. A ještě k tomu bílý !
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža