VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  7. 9. 2011 23:40   EKSER RALLYE 2011
Autoklub Mimoň oživil skoro po 30-ti letech svou činnost v oblasti AOS a uspořádal dvoukolo Českého poháru. Staviteli a hlavními organizátory obou soutěží byli Aleš a Ruda Sobotovi, vše zkontroloval Vašek Mrštík jako hlavní rozhodčí, centrum soutěže bylo v Doksech v rekreačním středisku Poslův Mlýn. Naprosto nevídanou skutečností bylo zajištění ubytování a stravování v kompletním rozsahu pro všechny posádky zdarma!!
Vzhledem k několika vynuceným změnám místa centra soutěže se musely posádky po setmění přesunout cca 20 km na start noční soutěže do České Lípy. První 2 etapy se jely celé po České Lípě a byly velmi náročné jak svou obtížností, tak i časovou náročností. Obě se jely podle barevných originálních map M10 a M5. Zajímavostí v N2 byla kombinace podmínky a vloženého iti, které způsobily postupné opuštění 6-ti SM, přičemž ani jedna z nich nebyla dokončena a bylo tedy nutné si dát pozor při postupném návratu na jednotlivé SM, aby nedošlo k použití některé části komunikace ještě nedojetých SM. Zadání bylo dost komplikované, ale snad pro všechny srozumitelné. N3 zavedla posádky z Č. Lípy zpět do Doks podle barevné orig. mapy M25, svou náročností a bodovými příděly nijak nezaostávala za předchozími etapami. Noční soutěž měřila 90 km, svou náročností by se dala zařadit mezi těžší soutěže MČR a byla těžkým oříškem i pro přední mistrovské posádky, které startovaly z první osmičky všechny kromě jedné! O náročnosti svědčí průměrné zpoždění mistrovské posádky v etapě 22 minut, posádkám čísel 2, 3 a 4 zbývalo do diskvalifikace pouze 10- 12 minut!! Času na vyspání tedy bohužel nezbývalo mnoho.
Denní soutěž měřila 107 km (alespoň tedy podle údajů v iti, nám se soutěž zdála ve skutečnosti nějak delší), odjela se prakticky celá na barevné originální mapě M25 a obtížnost se opět pohybovala na úrovni těžšího mistráku, což je patrné z výsledkové listiny. D1 nás zavedla do Dubé, kde se mezi etapami uskutečnila JZ. D2 nás provedla Dubou, okolím a vrátila se zpět do ČK v Dubé. D3 nás odvedla zpět do centra soutěže v Doksech.
V obou soutěžích se vyskytlo pár chyb, v několika případech našly posádky kratší průjezd než autor, ale nic z toho nemělo zásadní vliv na průběh soutěže. Před soutěží byla řada posádek zvědavá jak se Sobotové svého náročného úkolu zhostí a řada z nás měla i obavy jak to všechno po mnohaleté odmlce dopadne. Teď už můžeme říci, že soutěž dopadla dobře, za což patří dík nejen autorům, ale i hlavnímu rozhodčímu za kvalitně odvedenou práci, který řadu věcí vychytal a to co nevychytal, tak po soutěži na základě připomínek posádek citlivě zohlednil. Neznamená to však, že není co do příště vylepšovat. Především náročnost soutěže měla být o stupeň nižší tak, aby odpovídala úrovni Českého poháru a trať mohla být kratší. Mistrovské posádky si asi dobře zajezdili, ale chudáci ostatní posádky- ty neměly vůbec šanci ani celou soutěž projet. Myslím, že potlesk účastníků na závěr soutěže vyjádřil jednoznačně poděkování autorům i rozhodčímu nejen za trať, ale i za opravdu unikátní poskytnutí služeb posádkám zdarma. Díky:-)
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klenák Zdeněk   
  7. 9. 2011 8:23   Zemřela další legenda BOAS - Honza Vanýsek
Je to smutné, že se nám na našich stránkách množí takovéto zprávy, ale nic proti tomu nejde dělat !
Včera v noci nás opustila další legendární postava BOAS - Honza Vanýsek z Drnholce. Nezapomenutelný kamarád z jihu Moravy byl zakladatelem dodnes vycházejících ročenek BOAS a později AOS. Vymyslel gigantickou soutěž "Velká cena Drnholce", kde se jeden ročník dokonce startoval současně z Prahy , Brna a Bratislavy pomocí tehdejšího celostátního rozhlasu. Na každé soutěži byl zdrojem zábavy pro všechny ostatní.
Kdo jste ho znali, tak mu věnujte svoji vzpomínku.

Odkaz osobní kartu v historických tabulkách
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  22. 8. 2011 14:47   Zemřel Petr Chovanec
Navždy nás opustila další výrazná osobnost BOAS, Petr Chovanec z Frýdku-Místku. V osmdesátých létech vytvořil nepřehlédnutelnou posádku s Jardou Chvostkěvičem. V roce 1983 zvítězili v přeboru České republiky, ve kterém tehdy bojovalo přes devadesát posádek. Ve federálním mistrovství pak vešel do povědomí, svoji typickou havířskou mluvou.
Kdo jste tohoto borce znali, tak mu věnujte svoji vzpomínku.

Petrovy výsledky z působení v mistrovství Československé republiky najdete na adrese:
www.aoscz.info/archiv.php?jezdec=1303894779
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža