VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  2. 10. 2011 21:14   7. a 8. kolo MČR v Kladně
V pátek se sešli účastníci MČR v Lidicích, kde startovalo 7.kolo seriálu MČR. Do noční části soutěže, která byla uspořádána pod názvem "Cena města Kladna 2011" a která byla uspořádána s podporou města Kladna, odstartovalo 16 nominovaných a 3 nenominované posádky. Čekaly je 3 náročné etapy o celkové délce 125 km. První etapa vedla posádky z Lidic do Kladna, druhá etapa vedla celá nočním Kladnem a měla být nejtěžší etapou z celého dvojkola, leč bodové příděly tomu nakonec nenasvědčovaly. Třetí etapa pak vedla z Kladna do Stochova, kde posádky měly připravené ubytování.
Po nočním odpočinku se na start postavilo 20 posádek (přibyla jedna nenominovaná posádka), na které čekalo cca 100 km podle zdánlivě jednodušších itinerářů, ale i ty skrývaly dost záludností. Trať soutěže vedla posádky od Stochova severním obloukem do Kladna, druhá etapa provedla posádky podle staré mapy M50 Kladnem a třetí etapa vedla jižním obloukem zpět do Stochova, kde byl cíl soutěže, vyhlášení výsledků a vítězů.

7. a 8. kolo v číslech:
etapu N1 zajely nejlépe (60 TB) posádky 3 a 14
v etapě N2 byla nejlepší domácí posádka 13, která dokázala tuto etapu jako jediná zajet za 0 TB (výhoda a znalost domácího prostředí jistě hrála významnou roli)
v etapě N3 pokračovala posádka 13 ve výborném výkonu a na stupně vítězů se výborným výkonem dotáhla posádka 10, naopak třetí etapa se nepovedla dosud vedoucí posádce 14, která tím spadla "až" na druhé místo.
O náročnosti noční části soutěže svědčí celkové bodové příděly, kdy vítěz nasbíral 1250 TB, posádky na 2. a 3.místě dělil jeden jediný bod !
K hodnocení noční části soutěže je nutno říci, že starší a zkušenější "mazáky" vyučily mladé dámy.

V denní části byly bodové příděly výrazně nižší a dá se říci, že o vítězi rozhodovala jedna jediná chyba. Vítězná posádka 10 dokázala zajet dvě etapy čistě, kdežto druhá posádka v pořadí jenom jednu.
Etapu D1 zajely 3 posádky za 0 TB, druhou etapu zajela čistě jenom vítězná posádka, třetí etapu zajely čistě opět 3 posádky.

Výsledky ve formátu pdf najdete v sekci výsledky a na www stránkách AMK Poldi sport Kladno na adrese: amk_kladno.wbs.cz
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: KotinaP   
  12. 9. 2011 16:21   Hyena sežrala Hlučín
Tak jsem se konečně včera v noci dostal k počítači a asi je na mně, abych se k Mistráku družstev vyjádřil.
Samozřejmě se vyjadřuji radostně vzhledem k tomu, že na poslední chvíli složené družstvo „DRSNÁ HYENA“ z AMK Teplice nad Metují zvítězilo a stalo se Mistrem republiky. Je to radostné o to víc, že podslední titul jsme získali kdysi dávno - v roce 2007 ve složení Holman-Poláček, Černý-Radvan a Mašek-Schindler. Dát družstvo dohromady nebylo jednoduché a čekali jsmeaž do poslední chvíle prodloužené uzávěrky. Nakonec v Doksech na Ekserrallye jsme dohodli finální složení a našli kvalitní řidičku k Michalu Gottwaldovi. A Jana Jíšová zajela tak kvalitně, že pojela svého tátu .
Účast posádek v Hlučíně byla i přes některé obavy a poznámky v diskusi před závodem docela bohatá.
Duža to postavil tak, že jsme měli pocit, že jedeme v pohodě a nemůže to být tak těžké jako standarní mistrák. Ale až zjištění po dojezdu mě přesvědčilo, že například opuštění SM4 pouze jednou nestačí či že RALLYE není RALYE. To byla ale čuňárna. A vynášení bodů souřadnicově už také na závodech dlouho nebylo.
Co se mi na závodě líbilo (a to platí i pro odpolední Moravský pohár) bylo to, že jsme v podstatě nikdy nebyli nuceni jezdit po nějakých uzonkých cestičkách v zástavbě, kde často vyprudíme nějaké místní obyvatele. Tedy dle správného průjezdu se tam jezdit nemělo ale to neznamená, že jsme nějaké nesmyslné varianty průjezdu nezkoušeli.
Rozdělení úvodních úseků A,B a C mezi jednotlivé posádky dokážu těžkou posoudit podle obtížnosti a podle časové náročnosti. Ale když se dívám na výsledky, tak z toho usuzuji, že největší bodové příděly byly za úseky A a C a proto Béčko bylo asi nejlehčí.
Protože jsme béčko jeli my – Vláďa a já, tak asi z důvodu vyšší obtížnosti áčka a céčka na nás zbyly všechny tři úseky v Porubě a Pustkovci – odjeli jsme 1,2 i 3, protože naše zbylé dvě družstevní posádky byly ještě na svém úvodním úseku. Úsek dva s kruhákovým vložákem se mi moc líbil. No a závěr je jasnej – chyby jsme udělali ale ostatní jich naflákali víc. Proto ať žije HYENA!!!
Ještě mě zaujalo naplánování času. Bylo mi trochu nevolno, že jsme vtrhli na náměstí v Hlučíně se sekerou 30 minut ale nakonec to bylo nejmenší zpoždění ze všech a několik družstev dojelo na hrainici disku. A pak se mi taky líbilo, že polska druzyna AW nazbierala na radaru tysiac punktów za druzynu!!!! Bardzo ladny sukces!!
Pokud jde o zpoždění vyhlašování. Stane se ale protože mnoho posádek odjíždělo domů daleko – nejen do Prahy ale i do Mostu a Litvínova a co teprve ti chudáci z Poznaně….. tak to nebylo extra příjemné.
Odpolední Moravský pohár se mi taky moc líbil. O to víc mě mrzí, že jsem na konci druhé etapy přehlédl cancour (cestu) vlevo v detailu kóty 911 u trati a to nás stalo 200 bodů. Mohli jsme si odvézt druhý pohár za první místo a takhle jsme si odvezli jen rachejtle .
Děkuji celému týmu pořadatelů za velice hezký sobotní zážitek.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   
  7. 9. 2011 23:40   EKSER RALLYE 2011
Autoklub Mimoň oživil skoro po 30-ti letech svou činnost v oblasti AOS a uspořádal dvoukolo Českého poháru. Staviteli a hlavními organizátory obou soutěží byli Aleš a Ruda Sobotovi, vše zkontroloval Vašek Mrštík jako hlavní rozhodčí, centrum soutěže bylo v Doksech v rekreačním středisku Poslův Mlýn. Naprosto nevídanou skutečností bylo zajištění ubytování a stravování v kompletním rozsahu pro všechny posádky zdarma!!
Vzhledem k několika vynuceným změnám místa centra soutěže se musely posádky po setmění přesunout cca 20 km na start noční soutěže do České Lípy. První 2 etapy se jely celé po České Lípě a byly velmi náročné jak svou obtížností, tak i časovou náročností. Obě se jely podle barevných originálních map M10 a M5. Zajímavostí v N2 byla kombinace podmínky a vloženého iti, které způsobily postupné opuštění 6-ti SM, přičemž ani jedna z nich nebyla dokončena a bylo tedy nutné si dát pozor při postupném návratu na jednotlivé SM, aby nedošlo k použití některé části komunikace ještě nedojetých SM. Zadání bylo dost komplikované, ale snad pro všechny srozumitelné. N3 zavedla posádky z Č. Lípy zpět do Doks podle barevné orig. mapy M25, svou náročností a bodovými příděly nijak nezaostávala za předchozími etapami. Noční soutěž měřila 90 km, svou náročností by se dala zařadit mezi těžší soutěže MČR a byla těžkým oříškem i pro přední mistrovské posádky, které startovaly z první osmičky všechny kromě jedné! O náročnosti svědčí průměrné zpoždění mistrovské posádky v etapě 22 minut, posádkám čísel 2, 3 a 4 zbývalo do diskvalifikace pouze 10- 12 minut!! Času na vyspání tedy bohužel nezbývalo mnoho.
Denní soutěž měřila 107 km (alespoň tedy podle údajů v iti, nám se soutěž zdála ve skutečnosti nějak delší), odjela se prakticky celá na barevné originální mapě M25 a obtížnost se opět pohybovala na úrovni těžšího mistráku, což je patrné z výsledkové listiny. D1 nás zavedla do Dubé, kde se mezi etapami uskutečnila JZ. D2 nás provedla Dubou, okolím a vrátila se zpět do ČK v Dubé. D3 nás odvedla zpět do centra soutěže v Doksech.
V obou soutěžích se vyskytlo pár chyb, v několika případech našly posádky kratší průjezd než autor, ale nic z toho nemělo zásadní vliv na průběh soutěže. Před soutěží byla řada posádek zvědavá jak se Sobotové svého náročného úkolu zhostí a řada z nás měla i obavy jak to všechno po mnohaleté odmlce dopadne. Teď už můžeme říci, že soutěž dopadla dobře, za což patří dík nejen autorům, ale i hlavnímu rozhodčímu za kvalitně odvedenou práci, který řadu věcí vychytal a to co nevychytal, tak po soutěži na základě připomínek posádek citlivě zohlednil. Neznamená to však, že není co do příště vylepšovat. Především náročnost soutěže měla být o stupeň nižší tak, aby odpovídala úrovni Českého poháru a trať mohla být kratší. Mistrovské posádky si asi dobře zajezdili, ale chudáci ostatní posádky- ty neměly vůbec šanci ani celou soutěž projet. Myslím, že potlesk účastníků na závěr soutěže vyjádřil jednoznačně poděkování autorům i rozhodčímu nejen za trať, ale i za opravdu unikátní poskytnutí služeb posádkám zdarma. Díky:-)
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klenák Zdeněk