VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  21. 5. 2012 12:56   Stráž pod Ralskem a okolí
Tak když vidím ty různé výkřiky v diskusi ohledně posledního mistráku, tak mi nedá, abych se neozval i já a pokusil se sdělit své dojmy (chtěl jsem napsat uvést vše na pravou míru ale nevím jaká byla pravá míra) a tak aspoň své pocity. Za prvé – velice dobrá až téměř super organizace (bydlení a stravování a místo). Že nebyl noční bufet? Kdo co chce bufetovat? Kdo potřeboval nutně v půl třetí ráno párek? Paní na recepci měla asi šest druhů chlazeného plechovkového piva a o kořalce ani nemluvě. Díky chlapi!!! Navíc jsem navštívil místa, kde jsem dosud nikdy nebyl a to je vzhledem k mému povolání a zálibě v cestování a AOS docela neočekávané, protože skoro všude už jsem byl .

První pocity z trati (tedy ty, než jsem viděl správné průjezdy).
NOC
Celá NOC byla docela dobrá – vše, co jsme podělali, byly naše osobní chyby. V první etapě to byla pakárna mezi garážema s reálnou chlupaticí s domalováváním a následně slepicí ale šlo to docela lehce vyřešit.
Pak byla podmínka „Po projetí kóty 151 se snižují čísla všech kót na mapě o 100“, což bylo docela jednoduché pochopit, že fakt snižuji naráz vše a kóta dříve 252 je nyní 152 a tam mám jet dle ITI a nikoli do původní 152 (nyní bod 52).
V obci Postřelná jsme akorát prudili místní občany, bo jim cesta po štěrku budila hlukem spící děti.
Druhá etapa byla celkem v poho, jen jsme nepochopili, kam až vedla SM2 v obci Brniště.
No a pak už tam žádné extrabuřty nebyly.
Je jasné, že Aleš a Ruda ujížděj na vzájemném propojování slepých map (to bylo už loni na ČP) a tak to bylo i letos ve třetí etapě. Tady bylo pouze nejasné, v jakém pořadí mám ty opuštěné slepice dojíždět. Tedy asi tak, abych ujel co nejkratší cestu.
Ale pro ty, co tady nebyli loni na ČP, musela být podobná záležitost velkým překvapením.
Problémem opět byla částečně košatost českého jazyka. Některé podmínky či vložáky jsme museli číst několikrát, abychom pochopili ten správný výklad. Ápropó, zadání „Po opuštění SM1 jeď SM2“ mi nepřije moc jako PODMÍNKA. Ale vložák to také není…

DEN
Bylo jasné, že na tu noc bylo na přípravu dost času, což se po změnách na některých komunikacích nedalo u dne předpokládat.
První etapu jsme zahájili v autě debatou, proč je ČK po levé straně auta. Úvaha byla, že to je proto, že vpravo je parkoviště Policie ČR. Že to byla finta za 100 TB, protože jsme měli vjet na hlavní nějak divně, stále nechápu.
Pak mě zaujalo (NOVINKA V ŘÁDECH), že ačkoli projetím něčeho se komunikace vymazává, tak V DETAILU SE NEVYMAZÁVÁ NIC. Takže zůstává v detailu pouze jakýsi nejasně dlouhý cancourek již neexistující komunikace.To nás stálo 60 TB v 1.etapě a 260 TB ve 2.etapě v Dubnici.
Pak se mi líbila finta s nutným vyhnutím se kótě 106 při cestě na SM4. Pro labužníky upozorňuji na geniální a vyhlášenou zmrzlinárnu na SM4 s asi 90 druhy zmrzlin.
Po opuštění SM4 už mi ale nějak unikl mapový tvar pod kótou 106. Pěkná finta bylo také to, že do kóty 113 se jelo ještě podle 1.části a proto mi ještě neplatila podmínka s kótou 114. První etapa byla docela dobrá – až na moje chyby .
No a druhá etapa nás dovedla do české Dubnice, kde opět zůstal po vymazání skoro všeho okolo platný detail (ten se nevymazával). Podmínka:“Budeš-li nucen opustit SM, jeď SM s vyšším číslem“ je také vypečená „podmínka“. Ale pořád to nějak šlo jet i když takovouhle frekvenci zapisování plechů jsem dlouho neviděl. Při návratu na SM1 mám chybu za 220 TB a stále nevím, jak to autor myslel. Vždyť to přece bylo nejkratší jet se otočit až do detailu kóty 313. Pokud ne, tak tam snad byl ten vložák za mostem L,L.a směr otáčení po hodinách. Tak nevím. Na konci etapy jsem zapomněl na jednosměrku z detailu kóty 313 a to bylo za 300 TB. Levná chyba.
A nepochopil jsem, jaký smysl měla ta živá na konci.
Ale to nejhorší mělo teprve přijít. Úvod třetí etapy s podmínkou v ITI políčku a pak neřešitelná mapová chlupatá. Následovala také neřešitelná Část 2.
Mám jet mapově z kóty 400 do kóty 346 s příjezdem. Na toto si musím najít dopředu mapové řešení. A vzhledem k tomu, že jsem tam měl navíc čtyři podmínky a tři mapové podklady (ZM, dva plánky a ještě k tomu tři detaily) navzájem se prolínající, tak jsem mapové řešení nenašel.
Tak jsme to nějak jeli až mi z toho začalo hrabat. A když v kreslených pláncích byly neexistují vyústění komunikací (např. u kóty 341) tak už to celé přestalo ztrácet smysl. Přesto jsme to zajeli v podstatě bez chyby – dle názoru autora. No a část 3 s otočením všech šipek po projetí kótou 400 už nebudu popisovat.

Radary – proč v noci je ve výsledcích pouze jeden radar (na výjezdu z Jablonného), když jsme radaristy viděli vícekrát?? Den – platí totéž.
No a na závěr balohopřeji Simče s Jurou. Měli by nám oznámit, ve které televizi a kdy se bude ten jejich vítězný rozhovor vysílat.
No a pokud jde o Aleše a Rudu – ten den takhle na poslední chvíli připravený se dal těžko zvládnout. A ani HR neměl čas s tím něco udělat. Ta 3.etapa mohla být zrušena asi už před jejím startem….

PetrM
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   
  1. 5. 2012 22:58   Mrhání talentem?
Tentokrát se mi do hodnocení posledního dvoukola Moravského poháru moc nechtělo, píšu raději kladné recenze, navíc si Petra moc vážím a vážím si i jeho stavitelského umění. Ale co, napíšu to tak, jak to cítím.
Brněnský BASK uspořádal v Hodoníně u Kunštátu první 2 kola Moravského poháru. Jestli jsem to dobře pochopil, tak Petr Dvorský převzal jakousi již kdysi odjetou zájmovou soutěž a přetvořil ji k obrazu svému.
Soutěž byla plná nápadů a fíglů, že by vystačily ne na 2 kola, ale aspoň na čtyři.
Namátkou, co mě zaujalo:
pěkný nápad s podrobným detailem, v kterém všichni hledali nejkratší průjezd, který ale byl komunikací, která byla pouze v ZM; pěkná mapařina v Rozseči; chlupatice v Lysicích; náročné bylo řešení mapové chlupatice v Rudce; pěkné využití Dejek v Sulíkově; hodně drahý pro nás byl detail s bodem D v Rozsičce, kde jsme si neuvědomili, že do D musíme vždy ještě kousek popojet… Bohužel celou soutěž zdegradovaly nešťastné chyby vzniklé nedůslednou či neexistující kontrolou:
zapomenutá nevymazaná pomocná čára; chybně uvedené číslo kóty; 2x špatné měřítko SM; jednou i bez směru průjezdu; v noci naprosto nečitelné doplňkové informace na průjezdkách…
Subjektivně se mi ještě nelíbila mapová chlupatice v Letovicích, která obsahovala 18 křižovatek, mapový nájezd dle plánku na mapovou chlupatici, u které nebylo uvedeno, že je dle plánku, za trochu příliš náročný považuji průjezd přes kótu 899 v závěru D2, kde se dalo v padesátině těžko odhadnout, že uvedená komunikace není ta do vrat areálu, ale další lesem (tvar křižovatek byl shodný), což bylo ohodnoceno pěknou náloží 260 bodů.
Škoda, soutěž, která byla nápaditá a náročná, se díky několika naprosto zbytečným přehlídnutím stala spornou a musím říct, že (hlavně během D2) jsem zauvažoval, jestli to nezabalit a nejet rovnou do cíle.
Předpokládám, že autora to mrzí víc než nás, a že jeho příští soutěž bude zase bez chybičky a super, stejně jako byla ta loňská. Hlavně doufám, že na stavění nezanevře a my si budeme moct příští rok zase zajet něco z jeho „dílny“.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MichalG   
  15. 4. 2012 20:25   Výsledky z Horní Branné
1. kolo mistrovství ČR Horní Branná
1. Dvorský - Dvorský 2. Kubíček - Kubíčková 3. Zdrubecký - Kotina

2. kolo mistrovství ČR Horní Branná
1. Dvorský - Dvorský 2. Mrštík - Klenák 3. Boudný - Boudný
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža