VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  16. 6. 2012 23:45   MČR D + ČP Kacanovy
Ahoj,všem .Já jenom krátce . Pěkný mistrák družstev a ČP v režii Boudných a Pavlů. Celkové výsledky MČRD na 2-4. místě ovlivnilo chování jednoho soutěžícího . Poprvé jsem byl svědkem udělení TB za nesportovní chování. Klobouk dolů před HR. Bylo to jistě správné rozhodnutí.Jinak by nemělo smysl skládat před soutěží sliby . Věřím ,že podrobný rozbor soutěže provedou jiní ,spoléhám hlavně na Michala G.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Jarda H   
  27. 5. 2012 22:39   EKSER RALLYE 2012
Druhé dvoukolo letošního mistrovství nás zavedlo do okolí Mimoně s centrem soutěže ve Stráži pod Ralskem, tedy do prostoru pro Mistrovství republiky naprosto nového. Přicházející zprávy na webu AOS o neprůjezdných mostech krátce před soutěží však dávali tušit, že pořadatelé mají hodně práce, aby zvládli připravit soutěž včas.
Můj spolujezdec Pavel měl z této soutěže strach, neboť si z minulých soutěží Rudly Soboty pamatoval, že bývaly na trati úseky, kdy nevěděl, co má jet. V noci se tyto obavy nevyplnily a noční soutěž nám připadala docela dobře postavená se spoustou zajímavých a vtipných průjezdů a pořád jsme jakžtakž věděli, co máme jet a žádné podstatnější chyby tam zřejmě nebyly. Ostatně Rudla Sobota se před startem svěřil, že noc je „jednoduchoučká“. Hned na začátku 1. etapy byla pasáž mezi garážemi, která byla spíše stolovkou a když se tam přemístil střed startovního pole, tak tam zřejmě bylo velmi husto, ale pak to vcelku šlo a nezasekli jsme se ani ve třetí etapě, kdy se po opuštění jedné slepé mapy měla jet další, atd. Nemyslím si, že je to dobré zadání itineráře, ale nějak jsme to zajeli, aniž bychom si to vysvětlili podstatně jinak, než zamýšlel pořadatel. Takže nebyli jsme sice spokojeni se svým výsledkem, neboť jsme nadělali spoustu chyb a já, jak je v poslední době mým zvykem, jsem nabral dost podstatný bodový příděl na radaru, ale myslím si, že soutěž jako taková byla dobrým průměrem.
Ve dne to ale bylo horší. Již zmiňovaný fakt, že pořadatelé museli na poslední chvíli předělat trať kvůli neprůjezdnosti mnoha mostů v okolí, se podstatně promítl do kvality denní soutěže. Pořadatel se navíc snažil o vyšší obtížnost a ještě k tomu se vše jezdilo na velmi malém prostoru. Zadání v itinerářích bylo tak složité, že prostě asi nešlo neudělat chybu. A k tomu ještě navrch byly itineráře spíše vhodné pro stolovou soutěž než pro reálné ježdění. Ve třetí etapě skutečně došlo i na Kopečkovic obavy a najednou jsme opravdu nevěděli, co máme jet, když jsme řešili mapovou chlupatou čáru a nikam nám podle našeho výkladu Řádů nepasovala. V itinerářích byly bohužel dost velké chyby, které pořadatelé neodhalili, neboť zřejmě nezbyl čas na důkladnou kontrolu itinerářů a složité zadání itinerářů také neusnadnilo jejich odhalení. Znovu bylo použito opouštění slepých map, najetí na další a jejich následné dojíždění, a to mi jenom potvrdilo to, že takovéto zadání itinerářů není dobré, neboť není ani jasné ani jednoznačné.
Takže po dojezdu denní části nastalo velké vysvětlování a složité rozhodování, které nakonec vyústilo ve zrušení třetí denní etapy. A jak už to tak bývá, někomu se to líbilo někomu ne. Než jsem dopsal tento článek, rozpoutala se divoká a dost vyhraněná diskuse, která je podle mého názoru zbytečná. Nebyl to přece úmysl pořadatel, aby to takto dopadlo, naopak pořadatelé se hodně snažili, aby soutěž měla obtížnost mistráku a aby to dopadlo dobře i přes vzniklé problémy při stavbě trati. K tomu, že se to nevydařilo, tak jak chtěli, bychom měli být chápaví a shovívaví. Všichni přece víme, že ne vždy se při pořádání našich soutěží povede vše bez chyb. Takže pořadatelům patří poděkování za dobře připravenou noční soutěž a i za snahu udělat na poslední chvíli denní soutěž v rámci možností a času. K organizaci obou soutěží se nedá téměř nic vytknout, neboť po této stránce to zvládli pořadatelé velmi dobře. A co se nepovedlo, vědí dobře i oni a jen doufejme, že jim to nevezme chuť do pořádání dalších akcí.

Milan Vlk
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MilanVlk   
  24. 5. 2012 21:03   AOS a jak dál.
Je mojí škodou, že jsem na posledním dvoukole MČR v Mimoni nebyl. Měl jsem jiný osobní pro mě dostatečně pádný důvod, takže posádka 15 jela v náhradním složení. Co ale za posledních pár dní čtu na našich stránkách nemůže nechat v klidu nikoho kdo chce aby náš sport dále fungoval. Místo konkrétních návrhů, nápadů, postupů jak dál a co udělat pro zlepšení, čtu jen výčitky, osočování a celou řadu "keců" odporujících řádům. Jen několik málo příspěvků má nějakou logiku a projevuje zájem o zachování dobrých vzájemných vztahů, snad obsahuje i trochu humoru.
Co se to s námi děje, to už fakt nejsme schopni ani nejmenší sebereflexe a snahy zachovat náš sport jako, troufnu si říci poslední amatérský pro nás všechny co ho máme rádi a pro těch pár posádek co ho budou jezdit ještě po nás. Jako příklad možného uvedu trochu zkušeností z minulých sezon. Protože jsem taky vznětlivá povaha a když míra únosnosti dospěje k pomyslné hranici, tak prostě vybouchnu a schytá to ten co je první po ruce. To se stalo v roce 2010 u Zdeňka v Roudnici. Prostě jsme utopili auta v ouvozovce a bazénech bláta (třešnička na dortu po neskutečných chybách v iti.). Obojí bylo zcela zbytečné. Zdeňkovi jsem na místě vynadal nevybíravým způsobem a odjel domů. Když jsem si celou věc po týdnu přebral, došlo mi, že takovýto podnik není možno pořádat ve třech lidech. Na příště tedy pro rok 2011 jsem mu slíbyl osobní pomoc. Stalo se. Vzhledem k tomu, že Zdeněk má nepřebernou zásobárnu nápadů a je schopen připravit opravdu špičkové iti., byla i kontrola trati o tom, že jsme opravovali větší množství překlepů (čísla, body, formulace) a doplnili pár šipek kvůli rovnocenným průjezdům. Vypustili několik nadbytečných fint. Na soutěž jsem si sebou přivezl vlastní ženu, která k úplné Zdenkově spokojenosti provedla výpočet výsledků včetně kontroly jízdních výkazů. Výsledek : dvoukolo (ČP a SC) bylo na Roudnici vyhlášeno nezvykle brzy, tedy kolem 19.00 hod., prakticky bez zjevnějších protestů (řešil jsem dvě připomínky) Pořadatelů se na celé akci podílelo pouze osm. Ohlasy posádek na soutěži i v diskuzi více než dobré.
Loni jsme taky dělali dvoukolo mistráku, tedy já s Mirkem P. noc a Petr M. se Špáčou den. Petrovi se to zrovna moc nepovedlo a myslím si, že s letošní Mimoní by se to dalo lehce porovnat i když chyby u Petra byly asi v něčem jiném (hlavně ty mapy). Spoustu faktických připomínek tam měl Pepa Pivoňka. Schválně zdůrazňuju, že faktických, protože měl pravdu, ale prakticky se s tím nedalo nic dělat. Letos v Mimoni jste mu (bohužel autoři i posádky) připravili stejnou pozici. Vyřešil ji razantně i když je otázkou zda to vůbec za takové řešení stálo.
Osobně jsem přesvědčen, že je určitě dobré, když každý z nás je schopen pro soutěže odevzdat kus poctivé práce, nejen se povozit, ale něco obětovat pro kvalitu soutěží. Je rozhodně chybou, když trať (tady na mistráku šest etap) kontroluje jeden člověk, bez součinnosti s druhýn členem posádky. Zkuste se zeptat Mirka M. jak kontrolovyli mistrák v H. Branné. A to si myslím, že Mirek je zkušený jezdec a velmi dobrý autor. Protiřádové úvahy o rušení výsledků, jejich přepočítávání, nebo rušení celé spoutěže, to je přece nehorázný nesmysl. I když se soutež v Mimoni asi moc nepovedla, nebyla to přece živelní pohroma, nebo soutěž nebyla předčasně ukončena kvůli zemětřasu. Výsledky vyhlášené na soutěži jsou konečné a to i v tom případě, že v nich budou dodatečně zjištěny chyby. Nebo vážně chcete zřídit disciplynárku a konat ty nesmysly jako naši fotbaloví bohové. Jenže ti to dělají za pár českých na stole, či sedmičku v krabici, zatímco mi to jezdíme za svoje a děláme to prosebe.
A trochu tého poučení na závěr.:
Bylo zima, mrzlo až přaštělo a na větvi jablomě zmrzl malý ptáček. Spadl na zem a vypadalo to, že bídně zhyne. V tom šla okolo kráva a to svý teplý hustý lejno udělal přímo na něj. V tom teple ptáček pookřál a začal se hrabat ven. Zjistil, že ta špína je plná semínek a jiných zajímavých věcí. Nažral se začal si zpívat. V tu chvíli šla okolo kočka, vyděla ho jak leze ven, vytáhla ho na světlo očistila a sežrala ho.
Z toho plyne několik zajímavých závěrů. Ne každý kdo tě kritizuje, nebo tě posere to z tebou myslí špatně. Ne každý kdo tě chválí a v blbé situasi ti pomůže to s tebou myslí dobře.
A když už jsi z nejhoršího venku, tak drž řády a naší partu.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Boudný Jiří st