VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  21. 10. 2012 10:38   ČP Tábor
Standa Kočí postavil pěknou 3etapovou soutěž, tradičně v Táboře a jeho blízkém okolí. Bodové příděly za soutěž byly na pohár nezvykle vysoké, ale nebylo to asi ani tak obtížností itinerářů, jako spíš proto, že bylo všeho prostě hodně. Hned příprava do 1. etapy znamenala najít ve dvou mapových podkladech 13 detailů, což bylo ztíženo ještě tím, že oba podklady byly (protiřádově) pro 2 etapy (to jsme ale v tu chvíli ještě netušili), takže např. v základní mapě bylo asi 40 kót. K tomu 2 podmínky a 5 vložáků. Hned chvíli po startu jsme měli problém, co je křížení se železnicí. Autor bral v úvahu úrovňové a nadjetí, podjetí ne. Po kratším ježdění po Táboře jsme ho opustili a trať nás vedla směr Chotoviny, kde byl cíl 1. etapy. V 2. etapě to začalo podobně - nejprve jsme se ale vraceli do ČK reklamovat, že nám zapomněli dát mapové podklady :-( - 11 detailů, 2 podmínky, 4 vložáky (no řidiči se tedy opravdu nenudili). Chvíli jsme jezdili po Chotovinách a pak se obloukem vrátili do Tábora. 3. etapa (Standovo oblíbené ježdění centrem Tábora) byla asi navigátorsky nejtěžší. Hlavně příjezd na SM33, tam pořád přesně nevím, proč jsem se měl vyhnout náměstí.

Jak jsem se již zmínil, vzhledem k množství detailů, fint, vložáků apod. se málokteré posádce podařilo vyhnout většímu množství chyb a bodové příděly tomu odpovídaly. Soutěž ale byla postavená pěkně a bez chyb. Co bych si odvážil vytknout, bylo podle mě hodně nešťastné oplechování, kde některé chyby byly (bez důvodu) za 3 plechy a některé naopak zadarmo. A potom snad zbytečné uvedení detailů, které se třeba nakonec nepoužily.

Ještě k výsledkům: 1. Mrštík – Klenák, 2. Ludvíci, 3. Zdrubecký – Kotinová.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MichalG   
  14. 10. 2012 17:55   Stručně z Přerova
Přerov nezůstal nic dlužen své pověsti – hodně nabité, až překombinované itíky, našponované časy, nízké startovné, v jehož ceně je i strava, …

Ale od začátku:
Od 9:30 se před Prechezou (tradičním pořadatelem) začali sjíždět soutěžící z blízka i z daleka, prostě z celého Československa. Jízda zručnosti již byla nachystána, tak jsme ji bez dlouhého otálení odjeli (zpestřením byl nájezd na čtverec couváním), zašli si na dobrý oběd (zřejmým záměrem dvou velkých řízků bylo před soutěží překrvit žaludek a odkrvit mozek) a čekali jsme již jen na rozpravu. Mimoděk se někdo zmínil, že druhá JZ se mu povedla líp než ta první. Jaká druhá? Tak jsme mazali rychle odjet ještě druhou JZ, o které se nějak propozice i pořadatelé zapomněli zmínit.
Ale start do denní části proběhl dle plánu. Protože jsme na rozpravě byli slečnou HR ubezpečeni, že tentokrát jsou časy opravdu dostatečné, tak jsme vyrazili v klidu, vše jsme řešili s rozvahou, ale postupně jsme začali ztrácet jistotu a vyhlížet ČK. No stihli jsme to nakonec ještě slušně, jen 30 min. přes. Soutěž se ale jinak jela docela slušně, i když jsme narazili na pár drobných rozporů s řády a jedno, či dvě místa, která nešla zajet. Větší výtku bych měl k umisťování panelů, které byly velmi často oba u sebe a umístěny u země, kde se daly snadno přehlédnout (což se nám taky povedlo). Po dojetí do cíle dne jsme zjistili, že dle stanoveného časového rozvrhu máme startovat za 15min. To samozřejmě nebylo reálné, takže jsme se najedli, trošičku odpočinuli a odstartovali se zhruba třičtvrtě hodinovým skluzem. Hned po obdržení itíků jsem usoudil, že to bude průser. 100 min. na 50 km s dost náročnou kombinatorikou, která vyžadovala nějakých 10 min. přípravy. Navíc, kdo to namyslel špatně, mohl klidně nachytat nějakých 1500 bodíků. Já osobně mám kombinatoriku rád a nové nápady taky, ale musí se to používat s mírou, a ne tak, že jedna část může někoho odsunout na poslední místo, i když by jinak vše zajel čistě. Pro následný přejezd přes celou mapu A3, ovlivněný mnoha šipkami, se velmi těžko hledala nejkratší trasa. Navíc jsme v noci zaregistrovali sporná místa, jako vynešení kóty reálným oknem, kterou se následně počítali průjezdy. Je vynešení už průjezd? Byli jsme v autě 2 navigátoři, ale každý jsme měli jiný názor. Nakonec jsme se přiklonili k tomu (jak jinak), který autor nechtěl. Jak je to správně, stále nevím. Noční etapa dopadla bohužel tak, jak jsem se obával. Roztrpčením většiny soutěžících a rušením dlouhých sekvencí průjezdů.
Nakonec jsme se dočkali vyhlášení a vyrazili domů. V 5:15 jsem celý šťastný, že jsem přežil, zalezl do postele.
Závěrem bych chtěl říct, že Ludva určitě věnoval celé soutěži hrozně moc času, vymyslel spoustu pěkných nápadů, ale opět se neoprostil od pokušení nacpat toho do soutěže co nejvíc a překvapit spoustou nových myšlenek, které ale bohužel nejsou někdy dotaženy do konce. Simča se také určitě hodně snažila, ale přeci jen to bylo její premiérové působení v roli HR, tak se jí nepovedlo udržet Ludvu v patřičných mezích. Ale musím říct, že den jsem si zajezdil pěkně, noc už mi bohužel velký požitek nepřinesla.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MichalG   
  27. 9. 2012 7:21   Zemřel Radek KAUFMAN
Všem přátelům, kamarádům a známým oznamujeme smutnou zprávu, že nás 20. září ve věku 65 let po dlouhé těžké nemoci opustil Radek KAUFMAN.
Radek byl dlouholetým aktivním členem žižkovského Automotoklubu a převážnou část soutěžního života strávil v posádce s Vláďou Lebedou. S Radkem se rozloučíme 2. října v pravé poledne v Nové obřadní síni na hřbitově Olšany.
Milan Vlk AUTO MOTOKLUB Praha 3-Žižkov

Radku, čerte, ty křápe napudrovanej se švýcarskýma internátama , bylo s Tebou vždycky fajn a velká sranda. Díky. Milan
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MilanVlk