VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  05.10.2016 14:34   Informace č.1 k mistrovství ČR na Kladně.
Přátelé, kvůli zjednodušení registrace na ubytování, Vás prosím o zaslání níže uvedených údajů do 10.X.2016,
na mail kkuklik@seznam.cz
nebo na mob. 602 334 771Vzhledem k tomu, že ubytování je ve školském zařízení, jsou možnosti nočního bufetu značně omezeny. Bude pivo a gulášová polévka, bohužel nic jiného. Prosíme Vás proto, abyste také k 10.X. sdělili případné požadavky na gulášovku. Piva snad bude dost.

Seznam projížděných obcí:
Obce noc:
Kladno, Pletený Újezd, Braškov, Velká Dobrá, Družec, Doksy, Srby, Kamenné Žehrovice
Obce den:
Kladno Kročehlavy, Lidice, Hřebeč, Buštěhrad, Makotřesy, Běloky, Středokluky, Tuchoměřice, Přední Kopanina, Nebušice, Horoměřice, Statenice, Únětice.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kuklík Karel   
  28.09.2016 10:46   Pohled z bedny na Kladně
Jmenuje se to z bedny a na bedně jsou tři posádky, nejen ta první. A navíc mám psací slinu
Vrátím se k tomu, co jsem už napsal kdysi do diskuse ohledně zapojení „Shelláckých“ posádek do každého družstva. Byly obavy, že bude málo družstev, protože se těch „začátečníků“ moc nesežene atd. atd. A kolik jich nakonec bylo, to je úplná paráda. A také to bylo postavené tak, že o umístění družstev nerozhodoval výsledek jen té třetí posádky ale naopak většinou to pomrvili ti, co jezdí mistrák.
Celé dopoledne bylo pěkné, jezdivé a je vidět, že ke stanovení časů přispěl i Standa Kočí, protože i ty časy vycházely super. I těch podmínek a vložáků tam zase nebylo tolik, jsem u Pavla zvyklej na to, že jich bývá víc (to jsme ještě netušili, co nás čeká odpoledne). Mapy byly také moc pěkné a proti odpoledni naštěstí trochu méně barevné….
Rušení nebo přečíslování kót a tím zkrácení průjezdu většinou přes detail bylo v každé etapě a málem jsem se nachytal hned mezi Velkou Dobrou a Doksama. Ve druhé etapě jsem nevychytal, že je kóta 699 až za dálnicí… No a ve třetí etapě jsem si kupodivu nezakryl břichem podmínku, uvedenou na spodku stránky plánku Buštěhradu a počítal jsem s tím. Jenže jsem si pro změnu detail kóty 351 zamaloval pouze do ZM a už ne do plánku a tak to bylo stejně za 200 TB ( 2x chybějící T ).
V restauraci během oběda visely pouze správné průjezdy Shellu a ne ČP a tak nikdo nevěděl, jak na tom je. Ale v reakci na příspěvek Mirka Zdrubeckého v diskusi ohledně bodů jen za odpoledne byla realita taková, že tak, jak dopadlo dopoledne v ČP a SC, dopadla i celá družstva. Přesně stejné pořadí. A dokonce jen součet za dopoledne těch pohárových posádek dopadl až na jednu výjimku ve stejném pořadí.

To odpoledne bylo dost maso (teda naše mistrovská část), tam se řešila některá z mnoha podmínek snad v každé kótě a navíc ty mapy byly barevné tak, že jsem do nich mohl těžko něco malovat. Ale když jsme třikrát neřešili vložák na dejce a s mazali si i kótu 700 (mazali se jen ty nad 700), tak co můžu čekat… My (já) jsme zmastili Drsné hyeně odpoledne. Naštěstí náš náskok z dopoledne byl slušnej. Martina s Honzou zajeli očekávaný standard a také díky nim jsme skončili celkově druzí.
Pokud jde o Shell, tak mě překvapil Rambo. Je vidět, že se to nedá moc zapomenout. Záviškovi také dobře a odpoledne zajeli skvěle Mandovi. Škoda, že to těm „shelláckejm“ posádkám pokazili ty mistrovské.
Každopádně ale obrovskej dík celému pořadatelskému a stavitelskému týmu. Bylo to úplně super. I počasí zařídili. Díky moc!!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   
  21.09.2016 13:58   5. a 6. kolo MČR Hella 2016 - pohled z bedny
Ještě před soutěží narůstala panika z šílené délky tratě. Musím se přiznat, že i já si říkal jak to zvládnu. Navíc jsem na začátku září přesvědčil kamarády, aby si zajeli takovou spíše sranda soutěž Tour Cemo. A protože se jim to líbilo, tak jsem je ukecal i na Mohelnici, a když už tam jedete, tak si zajeďte i noc. Měl jsem tedy trochu obavy, že když si po třech sranda etapách, dají skoro sedmihodinový noční mistrák, tak už je na soutěž nikdy nedostanu. Ale zvládli to bravurně, a ani nebyli poslední. Nabyté zkušenosti zúročili hned v denním Shellu, kdy v konkurenci 23 posádek obsadili parádní páté místo.

Naštěstí se totiž ukázalo, že obavy z délky byly bezpředmětné. Obě kola byla perfektně vyvážená, co se týče jezdivosti a zamotanosti a tak vše rychle utíkalo. Pokud bych tedy hodnotil stavbu tratě, dal bych oběma kolům 10 bodů. Bohužel v obou kolech to chtělo vychytat kontrolou pár mušičiček. V noci jízda do kóty 240, což je prostě hrubá chyba, která se stane přehlédnutím. Škoda spíše opět nedostatečné formulace podmínky o sudých a lichých kótách. Janek má na každé soutěži vždycky nějakou takovou převratnou myšlenku, ale stejně jako v Zbyšově se to i tady nakonec rušilo. U textů a zvlášť úplně novejch věcí, to chce napsat o větu dvě navíc, klidně i trochu navést, aby bylo opravdu jasný co tím chce básník říct. I tak by tu lichou před sudou dal málokdo.
Chtěl jsem dát něco jako 9,4 bodu zaokrouhlených na 9, ale když se na to teď dívám znova, tak mi i ta podmínka příjde jasná, i když jsem to nezajel, takže 10 (až to teda Duža umožní).
Ještě jednou pak gratuluju starším Kladeňákům, kteří nám to všem o dva parníky pěkně natřeli.

Ve dne kromě v diskuzích zmíněných problémech s mapou v kótě 180 a pokynu „na most“, kdy to první nás stálo 20 vteřin, než jsme to ohnuli zpátky pro SPK 4 a to druhý asi dvě minuty po dojetí na téčko, odkud nešlo dál pokračovat na „ne na most“, mě více mrzeli nepřesné výjezdy z kót, špatné orientaci tvarů, slepé mapy a neodpovídající tvar reálné křižovatky. Přeci jen je to mistrák a když něco nesedí tip ťop, tak člověk hned hledá fintu. Jestli mapy radši nenechat s trochu jiným kartografickým severem a vykašlat se na Křováka, než v tom mít pak hokej. Azimuty pak dávat doprostřed mezi kartografickou a magnetickou hodnotu, a těch pár stupňů nikdo nepozná.
Plus hned na začátku 2x stejné měření délek do kóty 260. Celkově ale opět perfektní, tohle byly jen nuance, chybějící k dokonalosti. Vzhledem k jejich počtu však dám 8,6 bodu zaokrouhlených na 9.

Péče o posádky luxusní, včetně možné prohlídky hradu a obdržených triček (které se mi nakonec podařilo i získat místo odhlášené slovenské posádky). Tam je to tedy jasných 10,4 bodu zaokrouhlených na 10.

Díky a těším se na příště.

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: R.A.