VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  31.10.2016 09:13   Konference Svazu AOS
V sobotu dne 5.listopadu 2016 se bude konat v Mostě (v areálu Benedikt, Rekreační 1048) od 16:30 hod. (po skončení 10. kola MČR v AOS) konference Svazu AOS AČR. Zúčastnit se mohou všichni držitelé licencí pro AOS, účastníci AOS na úrovni Českého nebo Moravského poháru, kteří se v r. 2016 zúčastnili alespoň jedné soutěže a zástupci pořadatelů (v úrovni MČR, ČP nebo MP) v r. 2016. Program konference:
1) Zahájení
2) Zpráva o činnosti Svazu AOS AČR
3) Zpráva o hospodaření Svazu AOS AČR
4) Různé- organizační, kalendář 2017, evidence radarů, získávání nových posádek atd.
5) Volba výkonného výboru Svazu AOS AČR- návrh- Klenák, Kočí, Pivoňka, Jíše, Paulů, Kubíček, Dužík (beze změny)
6) Diskuze

Za VV Svazu AOS AČR Zdeněk Klenák
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klenák Zdeněk   
  23.10.2016 19:43   Pohled z bedny na Kladně v noci
Není zrovna obvyklé, že by se po třech týdnech jeli dva závody od různých autorů na stejném prostoru (ČP a MČRD 24.9. a pak hned MČR 14.10.) ale vlastně proč ne. Navíc Kladno a okolí už stejně dobře známe. Snažil jsem se také trochu připravit a proto jsem si projel poslední Ludvíčí závody. Očekával jsem tedy (na rozdíl od Pavla Kotiny) minimum podmínek a vložáků a také jsem si uvědomil, že už předloni v Roztokách po nás chtěli před koncem nesmyslně dlouhý objezd do ČK.
Ubytování a péče o jezdce zcela v pohodě. Točený by bylo lepší ale šlo to. Jen jsem stále nechápal, na základě jakého klíče rozhazoval Karel posádky na pokoje mezi sebe…. A jak se v koupelně zhasíná….
A ještě byla keška hned na boku ubytovny (mimo jiné má v listingu docela zajímavou historii této budovy – Gottwaldovy domovy…..).
Celé mi to přišlo takové jezdivé. V 1.etapě pohodový výjezd z Kladna, křižovatka pod Pleteným Újezdem na rozdíl od poháru byla i s domalovaným dálničním mostem. Na Valdeku jsme nevzali plech za semaforem s tím, že odbočka byla dříve. Ale byla prý jinak… A že živá PK v Doksech bude využita ve všech třech etapách jsme v tu chvíli ještě netušili – ale přijde mi to jako dobré, jen se tam musel Tomáš b tom autě asi občas docela nudit… Vynést si SM3 před cílem správně se nám také povedlo. Jen ten čas, s tím to bylo horší. Je vidět, že to dělali Ludvíci asi podle sebe.
A ještě byl dobrel vložák „za značkou Zákaz 6 tun jeď L“. Protože naše reakce (a dle debat po dojezdu nejen naše) byla klasická. Tam je 6 tun, to je zákaz vjezdu, tam nesmíme….
Druhá etapa měla být kratší. Pro nás ale moc nebyla, ale zase to bylo docela jezdivé a žádné motání okolo jednoho stromu. Naštěstí jsme vychytali mapovej vykous u podjezdu v Srbech. No a na závěr byla perlička se začátkem SM3 těsně vedle bodu M a proto se ten bod musel široko daleko objíždět. Ale šlo to.
Na třetí etapu jsme dostali jen jeden papír – A3 plus jízdní výkaz. To opravdu nemám rád (i když na druhou stranu nesnáším moc papírů), protože se bojím, že něco přehlídnu. Do Kladna to odsejpalo, jediná podmínka ve Velké Dobré také bez problémů. Jen u nájezdu do bodu C od Východu se motáme kvůli dejce ještě dneska.
No a v jídelně byl vidět pouze vzorák 3.etapy. Tak jsme s Ráčkem probírali průjezdy 1. a 2. etapy a on už to měl probrané s Kladeňákama. Pak jsem mu oznámil, že mám ve druhé etapě ještě dva plechy víc než on a jestli jeli na slepou mapu přes bod M. A Petře, měl jsi takovej krásnej údiv v očích…..
Naposledy jsem vyhrál mistrák v roce 2011 a to to teda od té doby trvalo!!! Ale konečně!!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   
  23.10.2016 10:58   V Hlučíně skončil Moravský pohár AOS 2016
Závěrečným dvojkolem skončil v Hlučíně letošní seriál Moravského poháru. AMK Hlučín s tradičním kolektivem pořadatelů vedených Pavlem Zbytovským, připravil jako vždy starostlivě soutěž, kde péči o jezdce je dávána stejná pozornost, jako o kvalitu itinerářů. Podle zbyťákova pravidla, že láska k AOS prochází žaludkem, bylo stravování jako vždy na špičkové úrovni. Itineráře připravil Jirka Krýgler velmi pečlivě a posádky na trati odhalili minimum sporných míst. Připomínky řešil hl. rozhodčí Vláďa Dužík tradičně ve velmi přátelském duchu spravedlivě. Ale na hodnocení ze strany posádek bude určitě lepší si přečíst nějaký ten pohled z bedny.

Dopolední kolo vyhrála překvapivě přerovská posádka Prášil-Šodková, která dokázala porazit mistrovské posádky Čejka-Dvorský a Kubíček-Kubíčková. Opravdu výborný výsledek - gratulujeme !

Odpoledne se již překvapení nekonalo a na bedně se seřadili posádky podle st. čísel z mistráku. Čejka-Dvorský, Kubíček-Kubíčková a Černý-Mašek.

Výsledky soutěže i celkové výsledky seriálu Moravský pohár byly spočítány rychle a tak na závěr mohlo proběhnou slavnostní vyhlášení letošních držitelů Moravského i Malého Moravského poháru.

Moravský pohár 2016 získala brněnská posádka Čejka-Dvorský. Na druhém místě se umístila pražská posádka Černý-Mašek a třetí skončila posádka z Horní Branné Paulů-Paulů.

Malý moravský pohár získala s přehledem ostravská posádka Klasa-Klasová, před bratislavskou posádkou Tinák-Búci a přerovskou posádkou Prášil-Šodková.

Na závěr vyhlášení byl Pavel Zbytovský odměněn dlouhotrvajícím potleskem za svoji snahu neustále připravovat další a další soutěže na severu Moravy a tím v tomto koutu republiky udržovat tento zajímavý motoristický sport. Na příští rok již se svým kolektivem připravuje dvoukolo mistrovství ČR, Středoevropský pohár a samozřejmě i několik kol Moravského poháru a Shell cupu.

Tak ať se vydaří ten následující ročník pohárových soutěží na Moravě !!

FOTOGALERIE
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža