VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  14.05.2017 09:56   Zemřela legenda BOAS - Bohuslav Vidlák
Z Plzně dorazila smutná zpráva, že nás navždy opustil kamarád, který většinu života věnoval našemu společnému koníčku BOAS, který se po roce 1989 změnil název na AOS.
Působil v celostátních motoristických sekcích Svazarmu, kde se významnou měrou podílel na rozvoji našeho sportu. V té době se jezdily BOAS okresní a krajské přebory, národní přebor a federální mistrovství s pro nás dnes neuvěřitelným počtem posádek.
Byl navíc i výborným kamarádem a pro západočeské posádky sportovním tátou.

Vzpomeňme si společně na Bohouše a poděkujme mu za všechno, co pro náš sport v minulosti vykonal.
Článek na Ewrc.cz
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  08.05.2017 17:28   Nenáročné itineráře na MČR na Lučině.
Další dvojkolo Mistrovství ČR je za námi. Tentokrát se noční i denní etapy uskutečnily v oblasti mezi Žermanickou přehradou a automobilkou Hyunday v Nošovicích. Protože se soutěž současně jela jako Středoevropský pohár, zúčastnilo se ho 39 posádek, nejen z Česka, ale i z Polska, Maďarska, Slovenska a Rumunska.
I z tohoto důvodu jsem volil jednodušší iti, aby zahraničním účastníkům nedělaly velké potíže. Bohužel jsem náročnost odhadl velice špatně a absolvovat etapy za 0 TB nebylo pro většinu posádek žádným problémem. Ten, kdo udělal chybičku, se propadl ve výsledkové listině nepříjemně hluboko. Nejvíce na to doplatili kladeňáci Pavel s Mirkem, kteří přehlídli jednu dejku a minuli 4 SPK. Na tak nenáročné trati se nedala chyba dohnat a skončili poslední.
Jednodušší iti samozřejmě vyhovovaly účastníkům Středoevropského poháru, kteří nešetřili chválou. I slabší mistrákové posádky byly spokojené. Ty špičkové však určitě ne. Já jako autor tratě se právě těmto omlouvám, že se mi nepodařilo náročnost dostat tam, kam patřila. Jak jsem na závěr řekl, moje stavitelské sebevědomí utrpělo vážnou trhlinu a kdo chtěl mohl si osahat můj tradiční stavitelský svetr. Zbytek organizačního týmu v čele se Zbyťákem, však zaslouží jako vždy pochvalu za celý průběh soutěže, za pěkné prostředí, ubytování i stravu.
Je jasné, že na dalším dvoukole se již ve výsledcích objeví tisíci bodové příděly a ti nejlepší si opět vychutnají ty slabší !

  

Asi největší překvapení připravilo pořadatelům st.č. 11, svými čistě zajetými čtverci. Foto vlevo je z JZ den2 a foto vpravo z JZ den1.

Přeji hodně úspěchů do dalších kol mistráku ! Vláďa Dužík
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  04.05.2017 00:11   Rallye Šmídl úspěšně zakončena
V sobotu 22. dubna se uskutečnil 6. ročník Rallye Šmídl. Ve spolupráci s Městem Žamberk, příspěvkovou organizací Střediska volného času Animo a naší firmou vznikl zábavný, soutěžní den pro širokou veřejnost. V letošním roce se zúčastnilo 38 posádek a tématem celé akce bylo Zemědělství a chovatelství.
Již třetím rokem pořádáme závod nejen pro kategorie Family (rodiny s dětmi) a Hobby (řidič a navigátor, kteří neměli před rokem 1990 licenci AOS), ale také jsme pořadateli závodu, který spadá pod celorepublikový seriál Shell Cup.
Od 14 hodin byl v areálu firmy Šmídl v Žamberku připraven bohatý doprovodný program. Nechyběla soutěžní stanoviště pro děti, ukázky drezůry koní, výcviku psů, králičí hop, vystoupení taneční skupiny Alabama, stánky Českého červeného kříže, Městské policie a BESIPu. Sanitní vůz přistavilo Albertinum a velkou atrakcí byly opět hasičské vozy. Nemohly chybět ani šlapací moskviče a ukázka vyprošťování a hašení havarovaného vozidla a mnoho dalšího.
I přes nepřízeň počasí se 6. ročník Rallye Šmídl povedl a většina posádek přislíbila účast i na příští rok.


Výše tolik o zhodnocení letošního ročníku. Nicméně současně mohu sdělit, že na Foto - 6. ročník - 2017 jsou zpřístupněny fotografie a uveřejněny výsledky všech kategorií.
A zajímavost na konec, která dokumentuje zájem společnosti, jako generálního sponzora, o soutěž: start do úvodní etapy prováděla tradičně jednatelka společnosti paní Martina Šmídlová na střídačku se zakladatelem společnosti, jejím otcem, Vladimírem Šmídlem. V pořadatelském týmu např. v časové kontrole nebo na jízdě zručnosti jste se zcela jistě potkali již po několikátý ročník s dalšími lidmi z vrcholového managementu společnosti Šmídl s.r.o.

Takže pokud jsme Vás zaujali, tak příští rok budeme opět pro Vás připraveni, jako ti špunti v historických vozidlech - budoucí krev AOS.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VláďaF