VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  28.06.2017 08:11   Pozdě, ale přece ! Pohled z Lipnice n/S.
K Jankovi s Petrem jsme se těšili, protože nám bylo jasné, že to nebude jednoduchá soutěž, kde rozhodují zručky, kde bychom kvůli výměně závodního auta měli jasnou nevýhodu, protože z neznámých důvodů nový mazlík odmítá na zručce zařadit 1. Podle Maškina prý nějaký psychický blok…. Nutno ovšem dodat, že měl táta z Petrovy části strach, protože jsme se v minulých letech nevyznali v zednickou tužkou namalované mapě. Nicméně byla znát změna pracovního nástroje a hned se jezdilo lépe!

Co k noci..po tak dlouhé době mi utkvěl v paměti akorát moment z časovky první etapy, kdy jsme s celkem pěkným kufrem a naprosto zamotanou hlavou dorazili do cíle a na vyjádření našich pocitů se nedalo použít žádné nám známé slušné slovo. Nakonec se ukázalo, že to byla naše nejlepší etapa, co se PK týče….Jankovy etapy byly přesně takové, jaké jsme je očekávali. Složité a pěkné.

Ve dne jsme na začátku nejdříve sežrali reálný nájezd na mapovou P, ale vzhledem k tomu, že jsme pak nemohli nikam dál, uvědomila jsem si, že jsem tele a chybu jsme opravili. U kóty 108 jsme měli pocit, že se jedná o jasnou fintu a že si ji vynesu u neprůjezdné komunikace, jenže to jen Petrovi ujela ta nová fixka. Kromě toho se nám ale soutěž hodně líbila, možná o ždibec víc než ta Jankova.

Opět se potvrdilo, že když musíme odjet hned po závodu, je z toho dobrý výsledek. A navíc jsme načasovali vítězství tak, abychom si odvezli plyšovou hyenu (jo, na videu jsem slyšela, žes nám ju chtěl čmajznout, Zdendo! :D)

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kubíčková Simona   
  21.06.2017 08:39   Podřipské prasátko se blíží
..........................................................................................................................................................................
Pořadatelé vás zvou na 14. ročník této zábavné soutěže
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: ZdenekJ   
  08.06.2017 11:09   HYENA - pohled od stolu stavitelova
Ahoj, z mé strany jen takové krátké summary sobotní Hyeny. Bylo to pro vás dlouhé a únavné, to se omlouvám a zejména oceňuji posádky v autech bez klimatizace. Že skutečně používají bezpečnostní pás na nich bylo jasně vidět na oblečení díky krásnému příčnému pásu.
Na úvod musím poděkovat všem spolupořadatelům a zejména Ondrovi Čermákovi, který nejen že vymyslel a postavil celou zručku ve dne i v noci ale ještě se mnou postavil plechy na celej den a pak mi taky celý HB posbíral. A díky rodině Sobotovic za zápůjčku plechů a radarování, Zdeňkovi Klárovi a všem ostatním.
Taky jsem rád, že jsme s Jankem na poslední chvíli vyřešili souběh a boj o prostor s Rallye Posázaví. Zde díky hlavně vedení letiště HB. Aspoň jste viděli nějaké pěkné veterány na startu rallye.
Teď už k trati – když jsem stavěl před několika lety poslední závod, tak jsem se zařek, že dokud mě někdo nenaučí dělat mapy v počítači, tak nic kompletně pořádat nebudu. Ale moje malované mapy jste si museli vytrpět znova i když fixa byla lepší než „zednická tužka“ minule. Není to o nápadech, těch mám celkem dost ale o tom, jak bude ta mapa vypadat, a to se mi moc nedaří, takže sorry jako….
První etapa měla být původně delší asi o 14 km ale bylo to utnuto. Co finty?? Hned na úvod finta s reálnou cestou na mapové P (jak říkal Janek – ještě nebudete rozehřátí). To sežrala asi polovina posádek ale bylo to jen za 60 TB. Pak mám jet dle plánku do kóty 108, kterou jsem si ale reálnou jízdou vynesl pouze do ZM. Tady to kupodivu nedělalo pro většinu zas tak velký problém.
V prostoru, kde se jela SM2 (pokud to někoho mátlo, tak SM1 v ITI nebyla – ta byla v té zrušené části na úvod) to bylo hlavně o tom, jet buď dle ZM nebo dle mapy „a“. No a ta reálná vložáková pravá na konci SM2 proti zákazu vjezdu u garáží nasbírala hodně TB. Dojíždět až ke značce je občas nutné!!!
Pak vám dělalo problém pochopit reálnou chlupku v části Vysočany ale tam jste sbírali spíše čas než nějaké TB. Někteří nejeli L za přejezdem a ve druhé části jste přehlíželi vjezd do jednosměrky na parkoviště za vodou (tam byla ta fotka té „brány“ z prováděček). A ta byla oceněna pak ještě při cestě zpět při mapové chlupaté (SPK 90).
Vjet do „ukryté“ jednosměrky nad náměstím do Příčné ulice dokázali všichni kromě posádek 1,15,19 a Shelláků. Tady jste byli dobří!! Pak byla cesta dle ZM po polňačce okolo čističky a finta na Perknově, že jste si bod 98 vynesli reálnou jízdou nejen do ZM ale také do detailu a tím pádem vám platil i v plánku. Ale tady jste se nachytat moc nedali. No a mapová cesta do kóty 113 dle ZM vás hnala k závoře u vjezdu do nemocnice a někteří do špitálu dokonce i vjeli.
Etapa druhá byla dlouhá ale jezdivá. Hned na úvod jste si většinou nasbírali falešnou SPK u pumpy MOL protože po otočné SPK 42 už jste dle DZ na kruhák nevjeli a mazali jste mapově pryč. Nahoře u garáží nám po opuštění reálné SM22 někdo během průjezdů odstranil průjezdku – tedy pohodil do křa a ještě jsem jí našel posranou…. Pak to bylo jednoduché, překvapilo mě, kolik posádek mělo TB za to, že na mapový tvar nevjeli mapově a nevrátili se tam. Jízda přes most v Horní Krupé dle plánku byla triviální, celé to bylo o vyhození z mapy dle příkazové značky a pak hned kratší návrat přes SPK 32.Tady se TB sbíraly… Za Olešnou nás mapa dovedla na starou silnici ale tam byl zákaz vjezdu. Pak to chtělo silnou vůli a dojet si až za kapli pro otočnou SPK 66. Ve Skuhrově jsem nepověsil jednu průjezdku a tak to bylo levnější, než mělo být. Ale ani vítězové se necpali zpátky na skok z mostu. V obci Kámen se blbě hledal úhel a pak bylo jasné, že reálná SM23 nemohla začínat na křižovatce s komunikací se zákazem vjezdu. Proto začínala až o křižovatku dál a vyhnala vás nahoře u hospody za hlavní. Značka „stezka pro cyklisty“ za Jiříkovem některé posádky moc nezajímala.
Třicítku při vjezdu do Habrů vyhrála Lada Paulů a pak se omlouvám, že jste jezdili na konci druhé etapy furt bez plechu, protože SPK 44 v Habrech v ulici Za školou mi byla odcizena (na rozdíl od průjezdkového masakru v noci to byla jediná ztracená průjezdka). No a že poslední zrcadlo neplníte, protože jste neprojeli okolo DZ Začátek obce Habry už byla jen třešnička.
Třetí etapa už byla jednoduchá. Bohužel i s mojí hrubou chybou příjezdu do kóty 316 s podmínkou s vlakem – omlouvám se!! Takže na SM31 byli i tací, kteří jeli přes bod 64. Pak jsem si dovolil udělat z obce Bačkov obec Bačkovou. Ve Zboží Vás hasičsko-dětský den nepřibrzdil a v Kunemilu jsem očekával, že někteří z Vás nepojedou do bodu 26 nejkratší cestou a nezklamali jste mě. A pak už jen v Dolním Městě nepřehlídnout tu reálně rovně mezi baráky před návsí.
Takže děkuji za účast a za výdrž!!!!
A těším se na nějaké poznámky v diskusi.

A upozorňuju vítěze – tedy Simču a Juru – že tento příspěvek byl pohled ze stolu stavitelova, nikoli pohled z bedny.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM