VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  12.09.2017 16:31   Pohled z bedny – Praha – Den 2017 - Turné po benzínkách
Každý rok aspoň jedno (nebo více) vítězství na mistráku, kéž by nám to vydrželo po loňsku i napřesrok.
Na úvod chci ale říct, že pokud si nějaký nepražák myslí, že jsme měli výhodu ohledně znalosti prostředí, tak my jsme naopak objevovali mnoho nových koutů Prahy…
Teď k trati:
Nestává se mi, že bych dělal chyby ohledně přehlédnutí výjezdů z kóty nebo bodu. Tady asi třikrát!! A stalo se, že jsem si to včas neuvědomil….
A poznámka v prováděčkách, že ve třetí etapě pojedeme přes nápis na zemi „Mycí linka“ byla taky dobrá. Jelo se přes ní u Shellu a pak u Globusu a možná i u OMV ale tam my jsme nebyli ☹
1.etapa
Začátek v pohodě a jezdivej. Pak jsme usoudili, že zobáček nad kótou 464 na Strahově je moc dlouhej a vede až na plnou čáru a proto jsme se jeli otočit na Dlabačov za dva plechy navíc. Cesta z kóty 429 přes Pohořelec, kde byla mapová finta nás nejdřív trochu zmátla ale pak v pohodě. Cesta do bodu A kolem dokola taky šla a pak byla dobrá finta s kratší mapovou cestou z bodu A na začátek SM42 přes detail kóty 488. Pak jsme si po cestě po SM42 naběhli při odbočení ze Spiritky na Podbělohorskou, protože tvar SM nás jasně vedl na jediné možné odbočení doleva a jeli jsme se pytlit nad kótu 409. Tohle fakt ale takhle mělo bejt!!!! Opuštění slepé mapy šipkou přes Vypich nedělalo žádný problém a na konci SM jet R a pak L bylo pěkné. Tady nás navedl naštěstí Míra s Ladou a chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, proč jeli na Homolku. Dole na Plzeňské nešlo jet P a museli jsme se točit až u motelu Stop ale to bylo bez plechu. No ale kdyby tam byl, tak by to pro ty, co tam nejeli nahoře to správné L, za 300 TB a to už by bylo moc… Pak hurá do cíle s detailem ČK1.
2.etapa
Tady byl divokej hned úvod, protože první reálné R jsme nebrali kvůli extrémně vysokému obrubníku a proto jsme dojeli až pro falešný otočný plech 24. Nájezd na SM 51 byl chytrej, nejdříve jsme dojeli pro falešnou SPK 37 ale pak mi to doklaplo, kudy to je kratší. Lesní antuková cesta do areálu IPSu nám byla podezřelá, že tam nebyl žádnej plech a pak jsem opět zazdil výjezd z kóty 507 na Jih. Ale protože jsem si (asi chybně) propojil detail se ZM, tak jsme jeli správně a vzali si plech před Shellkou. Kratší průjezd do kóty 499 jsme vůbec nepobrali. Následovala část nákupních center přes Globus, Siko a Tesco ale bylo to docela pěkné. Třebonice byly v pohodě a pak jsme měli jet na SM52, která nebyla v ITI popsána, takže vlastně vůbec nebyla. Ale zajeli jsme ji dobře.
Problém nastal s nalezením mapového tvaru s odbočením na SZ. Asi skoro všichni dojeli někam pod schody a tam to autem fakt nešlo. Ten mapovej tvar jsme si nakonec našli jinde, než měl bejt a bylo to za 160 TB. Pak jsme po debatě v cíli také probírali, že vyjet z kóty 499 na Sever byl nesplnitelný úkol z důvodu umístění kóty v detailu v protisměru. Holt stane se…. Průjezd po reálném P ze sídliště Řepy k DUNce v detailu kóty 400 jsem nenašel ani teď na street view…. Takže zase za 160 TB.
3.etapa
Sežrali jsme na Žvahově reálný tvar, kde jsme nepřijeli zespoda. To bylo moc pěkné. V Hlubočepích jsme dlouho tápali, pak jsme se shádali kvůli konci chlupatice, protože odbočení přes zebru mi přišlo hodně drsné. Tady jsem v roce 2009 stavěl Hyena Cup ale už jsem si to moc nepamatoval a tak jsem teď nenašel vhodné „odboč“ s plnou čárou na výjezdu. A už z Hlubočep pryč – ale proč tam byl ten detail kóty 801, jsem fakt nevěděl…., když jsme se v pohodě opytlili na východě detailu kóty 811. Až teď jsem pochopil, že tam byl zákaz vjezdu – ale bylo to naštěstí za stejnou SPK. Nájezd na SM62 s otočením v Klukovicích byl vymazlenej – s nastrčenou SPK 68. Ale konec SM63 s ocáskem u pumpy – to jsem teda fakt nedal!!!
Ve Slivenci jsem nepochopil, proč nemá bejt SPK 18. Pak jsem v Lochkově opět zapomněl jet šipku z kóty – tady z kóty 869 a stálo nás to 200 TB. Pak se mi líbil reálný vjezd do oblasti Třešňovky a delší objezd okolo nádherných baráků. Dole v Chuchli za bodem jsme nechtěli první L za jednosměrkou dělat proti vratům, vrátili jsme se díky tomu až zase zpátky jako P nahoru na kopec ale pak jsme tuhle úvahu vzdali. Reálná rovně na náměstíčku byla jasná. No a pak už do cíle, kde najít reálnou P do keře po konci SM64 nebylo jednoduché. Bylo to krásné a bylo toho dost – v podstatě čtyři etapy.
Obdivuju Milana, že dokázal vymyslet a namalovat a nakonec v podstatě i sám rozvézt plechy pro sedm etap!!! Fakt díky za výživný zážitek. Jen škoda těch textových a dalších chyb spojených s rušením části noci. Ta byla taky dobrá!!
Ale jak přišel pořadatel na tohle ubytko, to byl fakt zážitek. A ceny za pivo a párky už takové polozápadní. Ale pohoda, dalo se to vydržet. Nejhorší byl schod dolů na záchod…..
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   
  11.09.2017 09:06   Prováděcí ustanovení pro ČP a Shell v Kladně
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kotina Pavel   
  05.09.2017 08:10   Mistrovství ČR Praha - INFORMACE Č.1
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Milan Vlk