VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  26.04.2019 20:19   Podřipské prasátko 2019, indicie č. 4
To si tak sedím u cimbálové muziky v hospodě Šnyt v ÚnO, popíjím Rataje od pivovaru Rychtář, okolo mne je příjemná společnost a tu náhle myšlenka. No málem jsem zapomněl. Ale málem se nepočítá a proto:

Indicie č. 4:

Osoba, kterou hledáte se evropských, čínských a indických hvězd dotýká.

Nyní již máte dostatek indicií a můžete se těšit. Čeká vás hodinová prohlídka s výkladem a následné setkání a selfie s mistrem.

P.S.: Ten Rataj je 4x chmelený, jdu pokračovat.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni   
  24.04.2019 16:13   Hrušovanská plotička 2019 - Pohled do zpětného zrcátka
aneb jak to viděli účastníci. Zkráceno, proto někde trochu vytrženo z kontextu. Celé znění zdePosádka 112:

… Nejlepší byla chlupatá čára, ta mě nadchla. Takový blbý název, a přitom je to taková legrace. Musel jsem během dne obdivovat kompletní organizaci. Už jen rozmístit terče musí dát spousty práce, a potom zase vše posbírat. Nehledě na čas věnovaný přípravě. Já moc děkuji Jezince, i všem z organizačního týmu za ukázání dalšího možného koníčku a zábavy. Třeba se zase někdy potkáme.… Byla to úžasná zábava v boji sami se sebou, a páč jsme nechtěli ani jeden o nic přijít, pletla jsem se řidiči do řízení (bacha plná!) a on mě zase do navigace (jak může člověk od volantu vidět cíl v mapě, do které já brejlím z deseti cenťáku a ještě ho hledám!). Pravda, výsledné scóre nám to poznamenalo, zvlášť když jsme v harmonické jednotě v 1.etapě vzpomněli na konce vesnic až těsně před koncem, a v etapě druhé si hned u prvního konce vesnice jednoznačně odsouhlasili, že pro tuto etapu to neplatí :-). Nicméně scóre potěšení z akce jsme si myslím vystavěli na maximum :-))). Děkujeme Matonnimu, že nás do toho tak šikovně navezl, byl to super nápad :-))) a všem organizátorům, pomocníkům, hospodským a všem kolem za to, jak to vše na nás narafičili a o nás se postarali. Muselo to dát spoustu práce! Doufám, že se u toho bavili neméně skvěle jako my poté. Myslím, že na tohle dlouho nezapomenu …Posádka 125:

My se přidáváme k díkům organizátorům za uspořádání akce. Muž začal po přihlášení studovat materiály a poňoukal i mě. Studovat jsem z časových důvodů odmítla, tak mě postupně u večeří zasvěcoval. Během pár dnů jsme se rozhodli, že v rámci zachování manželství budu řídit já a muž bude navigovat. Že mě čeká jízda zručnosti, jsem se dověděla až ráno při setkání. No, aspoň uvidím, co umím.

Heslo závodního dne znělo: "Závod nás nerozdělí." S tímto heslem na paměti jsme si den báječně užili. Byla to zábava, okusení neznámého, příjemné setkání. Třešničkou 7. místo. Na úplné začátečníky jsme s výsledkem zcela spokojeni. Moc děkujeme!Posádka 131:

Naprosto parádní záležitost, pochopil jsem dokonce i některé pojmy jako mapové/reálné či rychlost jízdy ;). A dokonce jsme i dojeli do cíle a neskončili poslední. Takže ještě jednou paráda a snad za rok zas.

Eventový program včetně vysvětlení se zdál být super. Odpoledne v soutěži sice chyběla informace, jak řešit chlupatou, ale někteří to dali. To není výtka, jen konstatování. Byla to pěkná akce a už teď se těšíme na prasátko a keše, co snad budou u trasy.Posádka 116:

Druhý event na téma AOS, druhý s tím spojený závod a hned druhé vítězství. Akci jsme si opětovně moc užili, letos to již bylo s větší jistotou (i když jak co, taková chlupatá čára tentokráte potrápila), napětí, jestli nakonec skončíme první či druzí bylo až dokonce, takže co si více přát? Snad jen zopakování akce nejpozději příští rok. Ownerovi a všem ostatním organizátorům veliké díky.Posádka 120:

Klobouk dolů před organizátory a velký dík jim za tuto fajn akci...

AOS mám moc rád a tentokrát jsem si vyzkoušel i roli navigátora... -Kdybych neměl tak dutou hlavu a pamatoval si co bylo vloni, mohlo i konečné umístění být lepší... Ještě jednou velké poděkování za pěkný den, který jsem si moc užil, a už se těším na nějakou další podobnou akci...Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu, když mě Martin přihlásil. Hned na začátku jsem si byla jistá, že nemůžu být navigátor. To bychom daleko nedojeli. Jako řidička jsem si to užívala a cestou se i kochala krajinou, kterou znám z dětství. Měla jsem jediný cíl a to nebýt poslední. To se nám splnilo. Takže to byla skvělá akce. DíkyPosádka 104:

… Obdivujeme nováčky, že celou soutěž zajeli. Jezdíme AOS už řadu let a na některé finty jsme také skočili. Doufáme, že se tento typ zábavy alespoň některým kačerům zalíbil a přijedou se podívat na některou z dalších soutěži a rozšíří tak rady aosáků.Posádka 124:

Na podobné akci jsem byl poprvé. Poctivě jsem prošel všechny studijní materiály, ale v terénu to samozřejmě bylo něco jiného :)… Celkově to byla zajímavá a dobře zorganizovaná akce, líbila se mi. Bylo vidět, že její příprava musela organizátorům zabrat hodně času. Díky za uspořádání.Posádka 115:

Za nás naprosto parádní akce, zvládnutá par excellence způsobem.

Není to nadsázka, víme o čem mluvíme. Ale od začátku...

Při publikaci jsme nezaváhali a okamžitě se přihlásili. Celý svůj ženatý život poslouchám vyprávění o tchánových úspěších v BOAS soutěžích a potkávám vítězné věnce v garáži.

Tak mi to nedalo a hned jsem nás přihlásil, zkusit se má všechno.

Postupně Víťa posílal propozice, učebnice, příklady, staré trasy a my každým novým mailem ztráceli odvahu. Hafina poctivě biflovala a učila se, já měl za úkol naučit se jízdu zručnosti, ale kde a kdy? Tak jsme tomu nechali volný průběh, a nakonec to dopadlo na jedničku.

Pokud výsledky nelžou, byla to nejlepší jízda. Hafina nezůstala pozadu a dovedla nás k celkovému 5. místu, což jsme tedy opravdu nečekali ani ve snu.

Organizace klapala na jedničku, poučení, vysvětlení a prezentace nás uvedly skvěle do základů, ale jak jsme poznali v průběhu, na realitu člověka nic nepřipraví, když chybí zkušenosti a znalosti.

Příjemné bylo setkání s dalšími kolegy a jedny jsme si přivezli z Nového Boru s sebou - JeZinka a Janow neodolali a vytvořili další osádku.

Trochu potrápilo čekání na výsledky, ale na to jsme byli upozorněni organizátory.

Děkujeme za nové zážitky, fakt jsme si to užili.

Snad nám to vyjde i příště a díky za bodík.Posádka 118:

Ve chvíli, kdy se mě Karel50 zeptal, zda bych neměl zájem zkusit soutěž, tak jsem ani na chvíli nezaváhal. Ale když jsem pak pročítal návody a různá řešení – dobrovolně jsem se vzdal navigace a rozhodl se řídit. A udělal jsem dobře – Karel50 byl vynikající navigátor a kdyby nebylo zpropadeného radaru a měli jsme lepší odhad na zrcátka - mohli jsme být bramboroví. Takto i tak (na nováčky) slušné šesté místo. Díky a třeba zase někdy :-)

Díky všem pořadatelům za nevšední zážitky. Super vychytaná zábava nám zpestřila sobotní den a jako naprostý začátečníci jsme si to užili. Myslíme, že tohle soutěžení má s geocachingem hodně společného, pravidla soutěže jsou odlišná, ale v zásadě jde zase o orientaci :-)). Proto jsme si v rámci druhé etapy navštívili i jednu keš.

Ještě jednou díky všem za ochotu a vstřícnost.

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni   
  19.04.2019 13:01   Podřipské prasátko 2019, indicie č. 3
V čase svátků jara si dovoluji vás rozptýlit další, určitě netrpělivě očekávanou, informací.

Indície číslo 3:

Osoba, po které stále usilovně pátráte je sice mistr Evropy, ale jízdu zručnosti postavenou dle řádů AOS by se svým náčiním nezvládla bez nálože TB.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni