VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  30.04.2019 11:48   Středním Povltavím 2019 - zase jednou na bedně !
Středním Povltavím 2019

Pohled od volantu startovního čísla 3 (doplněný postřehy navigátora - označeno PK)Před odjezdem na soutěž jsem si říkal, co nás asi tak může čekat? Jsem zvědavý co přinese nové pojetí Pohárů! Skoro nový autor, Standa jako rozhodčí (jeho výklad řádů kolikrát nechápu), neznámý prostor, ale v přihláškách jsme nejnižší číslo (1-mistři nevím, 2-proč nepřijeli jsem vysvětloval snad stokrát a 4-to má asi daleko?) To bychom mohli i vyhrát!!! A stalo se.

Teď popořádku. JZ před přejímkou. (Řády vyžadují plánek JZ nejpozději u přejímky) Z časových důvodů ano, ale to znamená zveřejnit plánek JZ předem na webových stránkách AOS. Zde to bylo splněno, tak za mě v pořádku. Mně se moc nepovedla. Když netrefím čtverec a ještě sejmu garáž, nemůžu pomýšlet na dobrý výsledek. Na nejlepšího Holmana ztrácíme 38 bodů. Snad to nebude rozhodovat! (PK - no musím jen dodat, že už jsme párkrát prohráli první místo o méně než 38 bodů).

Etapa 1 :

Jedna podmínka a 5. vložáků, kdo to má uhlídat! Nakonec se povedlo, PK za 0, stejně jako další 4 posádky (st.č. 7, 9, 10, 11). Časově trochu přehnané, 20 minut najeto měli skoro všichni. Na rozjetí výborný!! Ještě mě utkvělo v paměti průjezd kempem mezi bodem K-K. To bylo na srdíčko!! Jinak Mandovi PK za 100. 6.místo v etapě, klidně můžou jezdit Mistrák !!!

(PK - Pro mě jako navigátora perfektní mapy, jasné a dokonale čitelné (jak je ten Tomáš dělá?), z první etapy mě již kromě zmíněného průjezdu K-K zaujal trochu zamotaný začátek a konec před ČK, tam to chtělo dobře si pohlídat podmínku a vložáky).Etapa 2:

Přituhuje. My za 160 TB. Sežrali jsme mapařinu u Kakovic (PK 4) a u kóty 411 (PK C navíc). Značky 10t si všiml Pavel a přechody jsme si také ohlídali. Časově nám to vyšlo akorát. V etapě nejlepší st.č.70. za 80 TB, druzí st.č. 9 jen 90 TB na čase a my se 160 TB třetí. Po 2. etapě se rýsuje pořadí (i s JZ) 1. Mrštík-Klenák 248 TB. 2. My 346 TB. O třetí místo je to našlapané, Vlk-Kopeček 528, Holman-Gottwald 548, Černý-Mašek 590 TB. To ovšem ale zatím nevíme a tak si v klidu vychutnáváme výbornou polévku. Pauzička přichází vhod. Až si říkám, jestli nás pořadatel moc nerozmazluje ????(PK - Kromě již uvedených našich chyb jsem měl trochu problém s přesným vynesením kóty 433 (levá) na SM H – do brodu nebo na most, myslím, že ten rozdíl 10m se nedal doměřit a tak jsem Mírovi řekl, přes brod je asi nastrčená, podíváme se dozadu, zda je tam druhá. A byla. Tak jsme si vzali tu vzadu a brod ignorovali. Plánek v Rakovicích byl složitý, ale kromě C ve špičce, kde jsem špatně vyhodnotil tvar ZM, jsme to zvládli bez další chyby. Já jsem naopak z přestávky moc radost neměl, raději bych pokračoval dál v tempu, zejména když nám to tak pěkně odsýpalo. Měl jsem obavy, že mě přestávka vyhodí z tempa a po jídle bude útlum. A byl. Nádraží hned na začátku jsme nedali podle autora a další 3 zbytečné chyby nás mohly pěkně pohřbít. Naštěstí dělali chyby i ostatní.Etapa 3:

To je již plnohodnotná mistráková etapa. 3 podmínky a 6 vložáků! Těch 6 vložáků přece nemůžu uhlídat! I obtížnost iti je podstatně vyšší, bude těžké vše ohlídat a čistá asi nebude. Taky nejlepší posádka ve 3.etapě - Ludvíci mají 430 TB (a dokonce 2 minuty na čase). My druzí za 460 TB a třetí Ačaj–Špaček 510 TB. Je pravda, že s oběma posádkami jsme se potkávali neustále. Nakonec jsme to s Pavlem měli vyrovnaně. Já neuhlídal 2 značky, Pavel přehlédnul šipku u SM O a neměli jsme (v diskuzi hodně probíranou) PK L u nádraží!(PK - Přesně jak jsem předvídal před přestávkou – když pracuje žaludek, odkrvuje se mozek a přijde útlum !!! A to na startu nejtěžší etapy, nebyla nejlepší kombinace. Naše chyby byly úplně zbytečné, obvykle takové neděláme. V etapě nebyla ani chvilka na nějaký odpočinek, pořád bylo co řešit, jen krátká ztráta pozornosti a bum, bylo to nejméně za 100 TB. V obci Smetanova Lhota jsme zahlédli některé posádky, kterak tam projíždějí trojúhelníky v detailu SL, ale po předchozích zkušenostech z Tábora, opravdu SL nebudu brát za bod. V cíli máme zásek jen 11 minut, což je docela dobré. I v této náročné etapě byly časy postaveny dobře).Nakonec vítězství (ale jen o pouhých 32 bodů), ale jednoduché to nebylo. Vašek se Zdeňkem znovu ukázali, jak umí a šlapali nám na paty!

Nezbývá než poděkovat všem pořadatelům, včetně hlavního rozhodčího, za skvěle odvedenou práci. Iti byly přehledné, mapy kvalitní, náročnost gradovala, i to počasí se vydařilo. Jen těch vložáků bylo přehršel. Já pak nestíhám čumět Pavlovi do papírů, když musím hlídat značky.

Ale jinak prostě skvěle strávený den. K Žurkům se určitě budeme rádi vracet. Kam se hrabou Drevníky !!!

Za posádku st.č.3 Mirek Z

(PK - glosoval navigátor Pavel_K – soutěž hodnotím taky jako velmi zdařilou. Roste nám další mladý perspektivní stavitel !!!).

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: KotinaP   
  26.04.2019 20:19   Podřipské prasátko 2019, indicie č. 4
To si tak sedím u cimbálové muziky v hospodě Šnyt v ÚnO, popíjím Rataje od pivovaru Rychtář, okolo mne je příjemná společnost a tu náhle myšlenka. No málem jsem zapomněl. Ale málem se nepočítá a proto:

Indicie č. 4:

Osoba, kterou hledáte se evropských, čínských a indických hvězd dotýká.

Nyní již máte dostatek indicií a můžete se těšit. Čeká vás hodinová prohlídka s výkladem a následné setkání a selfie s mistrem.

P.S.: Ten Rataj je 4x chmelený, jdu pokračovat.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni   
  24.04.2019 16:13   Hrušovanská plotička 2019 - Pohled do zpětného zrcátka
aneb jak to viděli účastníci. Zkráceno, proto někde trochu vytrženo z kontextu. Celé znění zdePosádka 112:

… Nejlepší byla chlupatá čára, ta mě nadchla. Takový blbý název, a přitom je to taková legrace. Musel jsem během dne obdivovat kompletní organizaci. Už jen rozmístit terče musí dát spousty práce, a potom zase vše posbírat. Nehledě na čas věnovaný přípravě. Já moc děkuji Jezince, i všem z organizačního týmu za ukázání dalšího možného koníčku a zábavy. Třeba se zase někdy potkáme.… Byla to úžasná zábava v boji sami se sebou, a páč jsme nechtěli ani jeden o nic přijít, pletla jsem se řidiči do řízení (bacha plná!) a on mě zase do navigace (jak může člověk od volantu vidět cíl v mapě, do které já brejlím z deseti cenťáku a ještě ho hledám!). Pravda, výsledné scóre nám to poznamenalo, zvlášť když jsme v harmonické jednotě v 1.etapě vzpomněli na konce vesnic až těsně před koncem, a v etapě druhé si hned u prvního konce vesnice jednoznačně odsouhlasili, že pro tuto etapu to neplatí :-). Nicméně scóre potěšení z akce jsme si myslím vystavěli na maximum :-))). Děkujeme Matonnimu, že nás do toho tak šikovně navezl, byl to super nápad :-))) a všem organizátorům, pomocníkům, hospodským a všem kolem za to, jak to vše na nás narafičili a o nás se postarali. Muselo to dát spoustu práce! Doufám, že se u toho bavili neméně skvěle jako my poté. Myslím, že na tohle dlouho nezapomenu …Posádka 125:

My se přidáváme k díkům organizátorům za uspořádání akce. Muž začal po přihlášení studovat materiály a poňoukal i mě. Studovat jsem z časových důvodů odmítla, tak mě postupně u večeří zasvěcoval. Během pár dnů jsme se rozhodli, že v rámci zachování manželství budu řídit já a muž bude navigovat. Že mě čeká jízda zručnosti, jsem se dověděla až ráno při setkání. No, aspoň uvidím, co umím.

Heslo závodního dne znělo: "Závod nás nerozdělí." S tímto heslem na paměti jsme si den báječně užili. Byla to zábava, okusení neznámého, příjemné setkání. Třešničkou 7. místo. Na úplné začátečníky jsme s výsledkem zcela spokojeni. Moc děkujeme!Posádka 131:

Naprosto parádní záležitost, pochopil jsem dokonce i některé pojmy jako mapové/reálné či rychlost jízdy ;). A dokonce jsme i dojeli do cíle a neskončili poslední. Takže ještě jednou paráda a snad za rok zas.

Eventový program včetně vysvětlení se zdál být super. Odpoledne v soutěži sice chyběla informace, jak řešit chlupatou, ale někteří to dali. To není výtka, jen konstatování. Byla to pěkná akce a už teď se těšíme na prasátko a keše, co snad budou u trasy.Posádka 116:

Druhý event na téma AOS, druhý s tím spojený závod a hned druhé vítězství. Akci jsme si opětovně moc užili, letos to již bylo s větší jistotou (i když jak co, taková chlupatá čára tentokráte potrápila), napětí, jestli nakonec skončíme první či druzí bylo až dokonce, takže co si více přát? Snad jen zopakování akce nejpozději příští rok. Ownerovi a všem ostatním organizátorům veliké díky.Posádka 120:

Klobouk dolů před organizátory a velký dík jim za tuto fajn akci...

AOS mám moc rád a tentokrát jsem si vyzkoušel i roli navigátora... -Kdybych neměl tak dutou hlavu a pamatoval si co bylo vloni, mohlo i konečné umístění být lepší... Ještě jednou velké poděkování za pěkný den, který jsem si moc užil, a už se těším na nějakou další podobnou akci...Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu, když mě Martin přihlásil. Hned na začátku jsem si byla jistá, že nemůžu být navigátor. To bychom daleko nedojeli. Jako řidička jsem si to užívala a cestou se i kochala krajinou, kterou znám z dětství. Měla jsem jediný cíl a to nebýt poslední. To se nám splnilo. Takže to byla skvělá akce. DíkyPosádka 104:

… Obdivujeme nováčky, že celou soutěž zajeli. Jezdíme AOS už řadu let a na některé finty jsme také skočili. Doufáme, že se tento typ zábavy alespoň některým kačerům zalíbil a přijedou se podívat na některou z dalších soutěži a rozšíří tak rady aosáků.Posádka 124:

Na podobné akci jsem byl poprvé. Poctivě jsem prošel všechny studijní materiály, ale v terénu to samozřejmě bylo něco jiného :)… Celkově to byla zajímavá a dobře zorganizovaná akce, líbila se mi. Bylo vidět, že její příprava musela organizátorům zabrat hodně času. Díky za uspořádání.Posádka 115:

Za nás naprosto parádní akce, zvládnutá par excellence způsobem.

Není to nadsázka, víme o čem mluvíme. Ale od začátku...

Při publikaci jsme nezaváhali a okamžitě se přihlásili. Celý svůj ženatý život poslouchám vyprávění o tchánových úspěších v BOAS soutěžích a potkávám vítězné věnce v garáži.

Tak mi to nedalo a hned jsem nás přihlásil, zkusit se má všechno.

Postupně Víťa posílal propozice, učebnice, příklady, staré trasy a my každým novým mailem ztráceli odvahu. Hafina poctivě biflovala a učila se, já měl za úkol naučit se jízdu zručnosti, ale kde a kdy? Tak jsme tomu nechali volný průběh, a nakonec to dopadlo na jedničku.

Pokud výsledky nelžou, byla to nejlepší jízda. Hafina nezůstala pozadu a dovedla nás k celkovému 5. místu, což jsme tedy opravdu nečekali ani ve snu.

Organizace klapala na jedničku, poučení, vysvětlení a prezentace nás uvedly skvěle do základů, ale jak jsme poznali v průběhu, na realitu člověka nic nepřipraví, když chybí zkušenosti a znalosti.

Příjemné bylo setkání s dalšími kolegy a jedny jsme si přivezli z Nového Boru s sebou - JeZinka a Janow neodolali a vytvořili další osádku.

Trochu potrápilo čekání na výsledky, ale na to jsme byli upozorněni organizátory.

Děkujeme za nové zážitky, fakt jsme si to užili.

Snad nám to vyjde i příště a díky za bodík.Posádka 118:

Ve chvíli, kdy se mě Karel50 zeptal, zda bych neměl zájem zkusit soutěž, tak jsem ani na chvíli nezaváhal. Ale když jsem pak pročítal návody a různá řešení – dobrovolně jsem se vzdal navigace a rozhodl se řídit. A udělal jsem dobře – Karel50 byl vynikající navigátor a kdyby nebylo zpropadeného radaru a měli jsme lepší odhad na zrcátka - mohli jsme být bramboroví. Takto i tak (na nováčky) slušné šesté místo. Díky a třeba zase někdy :-)

Díky všem pořadatelům za nevšední zážitky. Super vychytaná zábava nám zpestřila sobotní den a jako naprostý začátečníci jsme si to užili. Myslíme, že tohle soutěžení má s geocachingem hodně společného, pravidla soutěže jsou odlišná, ale v zásadě jde zase o orientaci :-)). Proto jsme si v rámci druhé etapy navštívili i jednu keš.

Ještě jednou díky všem za ochotu a vstřícnost.

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni