VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  11.11.2019 13:44   Svatomartinská AOSka dopoledne – Pohled z bedny
Přijeli jsme do Ostravy už v pátek večer, takže žádnej stres. A ráno před startem jsme si ještě zajeli do Karviné-Doly pro kešku, doporučenou Jankem. Prostě pohoda.
V Heřmanické hospodě výborné pivo z místního pivovaru (teda já měl dvanáctku). A prý se startuje od kostela – jenže kterého. Mnoho nás nejdříve dojelo k Husově sboru než našlo ten správnej kostel…
1.etapa – Hned po startu cestou do bodu A byla bohužel chyba autora, protože nás mnoho skončilo ve slepé ulici K Maliňáku. Ale stane se…. Na ZM bylo psáno, že je kreslená ale tady to fakt do zahrádek nešlo vjet – komunikace se nekonala. Vyjeli jsme z bodu A a přes kótu 232 to bylo nějaké moc jednoduché (opět naše obvyklá obava z lehčích soutěží). Pak to hezky odsejpalo, správně vynesená jednosměrka z detailu nás dohnala do kóty 111 a pak pro plech N u garáží. Následovala lumpárna autora, že se jede dřív SM2 než SM1. Cesta pak na SM1 byla kratší opět přes plech N u garáží (to nám ale došlo až po chvilce). Živá kontrola nás chtěla rozhodit v uvažování rozdáváním výborných sušenek, ale nedali jsme se. SM1 měla trochu divoce namalované šipky příjezdu a výjezdu (rozhodně to nebylo rovně). A pak už v pohodě do časovky, jen nezazdít zlom řádku před údajem ČK1 – tedy jet reálně a proto pro otočný plech 7.
2.etapa – Úvod etapy bohužel poznamenalo zmizení SPK AA a SPK 51, protože finta na pytlíku při plánkové změně otáčení byla pěkná. V Michálkovicích nebyl namalovanej kruhák, což by na kreslené mapě být nemělo ale pochopili jsme, jak to autor chce. Pak jsem ale nepochopil, jak autor chtěl jet nájezd na SM3. Plech FF byl ukradenej a nikdo ho proto neměl ale ve vzorovém průjezdu bylo vidět, kde měl být. Proč bych měl dělat ještě jedno kolečko při nájezdu na SM3? Při SM zadané mapově mi nevadí, že na začátku SM je jednoznačný výjezd, to se týká jen reálných SM. Co Ty na to, Zdeňku?
Pak byla pěkná dlouhá reálná pasáž s cestou přes živou. Na jejím konci dost posádek vychytala plná čára u přejezdu. A překvapivě se ta živá brala jen jednou.
Chytrá mapová chlupatá, kde bylo nutné počítat s předchozím smazáním některých komunikací. A pak jsme dojeli na začátek víceproudé ulice Petřvaldská, kde jsme to zmastili už kdysi – asi před čtyřmi lety, a tak jsme teď extra měřili. No a pěkná finta na závěr, protože jedu dle ITI do kóty 426 co nejkratší cestou a v ní P. Pak až řeším ostatní. Takže se musím jet na Jih opytlit pro SPK H a V.
Odpoledne se nám také líbilo moc a opět se mi podařilo nadělat chyby na tom „břichu“ v Petřkovicích. Tentokrát bohužel za 200 TB.
Bylo to příjemné a děkujeme oběma stavitelům a celému pořadatelskému sboru.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   
  02.11.2019 11:45   Pohled z bedny - AZIMUT RALLYE 2019
Do Soběšic jsme vyrazili v pátek, s dostatečnou časovou rezervou tak, abychom přijeli včas dle pokynů organizátorů. První komplikací byla uzavřená D8 a následně ucpané objízdné trasy. Taktický plán objížďkou přes Mělník nevyšel, práce na silnici za městem nám nadělily skoro 60 minut. Další cesta ku Praze ubíhala hladce, nebýt červených úseků, které Google mapy hlásily. Kvůli nehodě před tunelem Blanka jsme poskakovali v Holešovičkách, do tunelu jsme nakonec přijeli od Holešovic přes Trojský most. Po dalších komplikacích na Smíchově, v Chuchli a kolem Cukráku jsme nasbírali celkových 120 minut a byli na disk. V okolí Strakonic jsme obdrželi hlášení z řídící věže, že večeře na nás počká někde u okýnka a ohřejeme si jí v mikrovlnce. To jsme zrovna opustili poslední široké a rovné silnice a neznámým, temným terénem, kde jen sporadicky zasvítilo obydlí, jsme se blížili k cíli. Lišku jsme žádnou nepotkali a nakonec jsme stihli jak večeři, tak večerní rozpravu.


Sobotní ráno bylo nádherné. Obklopovala nás krásná, prosluněná krajina, oproti včerejšku nebe a dudy. Tak honem na snídani a postupně jsme obdrželi tři různé testy. A pak další překvapení: pořadatelé nám připravili rychlostní zkoušku. Musela to být neskutečná práce s úředníky, protože vyjednat uzavírku mimoúčelové komunikace není nic jednoduchého a hromádka souvisejících úředních lejster tomu nasvědčovala. Odjeli jsme obě erzety a už jsme se řadili do etapy. Těsně před startem Janě nedopatřením v klíně přistál poctivý borůvkový koláč se smetanou (původně to měl být povolený doping) a tak Jana měla o předstartovní přípravu postaráno. Dlužno dodat, že tato poskvrna byla odpoledne náležitě odčiněna.


Jela se jedna etapa, v itíku byly tradičně kombinované mapové a reálné části, v mapě byly drobné úpravy, kořením byly dva vložáky a jedna slepá mapa v měřítku odlišném od ZM. Trať povětšinou vedla ještě užšími cestami než včerejší příjezd, ale žádná z nich nebyla za hranou. Jednalo se o atraktivní trasu nahoru – dolů nádhernou krajinou. Na trati byly živé kontroly s úkoly, jedna tajná kontrola a ty panoramata – no kochal jsem se. Po předchozí domluvě obdržel itík i náš syn a poklidné tempo soutěže nám umožnilo vzájemnou komunikaci, kontrolu a vysvětlení postupů. Snad se nám podařilo zasít semínko, na příští závod už chce svoje desky. Cíl byl u hotelu, organizátoři nám připravili ještě odhady vzdáleností, až poté jsme mohli parkovat. Odpoledne bylo zpestřeno fajn soutěžemi pro přítomné děti, k dispozici všem byl hotelový bazén a další zázemí. Nejlépe bylo na terase, kde jsme si užívali sluníčka dosyta. Po vyhlášení výsledků a předání cen byl na programu večer s živou hudbou. Zapěli jsme chorály a s ohledem na další hotelové hosty jsme museli po 23. hodině oslavy ukončit.


Nedělní dopoledne bylo zpestřeno soutěží ve střelbě ze vzduchovky. I toto klání bylo vyhodnoceno a na všechny zúčastněné čekaly milé a hodnotné ceny, za které je dlužno poděkovat nejen organizátorům, ale i sponzorům. Před obědem jsme ještě stihli venkovní minigolf, poté jsme se rozloučili, odjeli na pár keší po okolí a den zakončili na nedalekém hradě Rabí.


Děkujeme za fajn soutěž, u které oceňujeme především pestrost napříč věkovými kategoriemi. Ceny se nám skoro nevešly do auta, manželka i syn hlásí, že by příští rok jeli opět. A to je nejvyšší vyznamenání. Děkujeme ještě jednou organizátorům, jejich týmu pomocníků a také všem ostatním posádkám za fajn soutěž.Za posádku 121Vít Hrzán..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni   
  01.11.2019 11:17   ZIMA 2019 se blíží !
..........................................................................................................................................................................
Take letos se můžete zúčastnit tradiční internetové soutěže "Zima 2019". O víkendu, kdy nás navštíví svatý Mikuláš, dostanete přístup do animovaného soutěžního prostoru a možnost stáhnout první itinerář. Každý další víkend přibude itinerář nový. Celkem by jich mělo být 5 nebo 6. Soutěž bude stejně jako předloni anonymní a do následujícího itineráře se dostanete až po úspěšném projetí toho předchozího. V cíli obdržíte opět smajlíka. Čerta ti nejhorší a jen ten vysmátý s palcem nahoru vám zajistí přístup k dalšímu iti.
Autoři iti budou letos opravdu kvalitní. Vytvořit iti mi slíbili věhlasní stavitelé, jako Petr Dvorský, Janek Prošek, Mirek Paulů, Zdeněk Jíše, Petr Černý a Míša Modálková. Takže se máme na co těšit!
Já se budu starat, aby animovaný prostor a celé zázemí soutěže pracovalo tak jak si to představuji. Předem upozorňuji, že budu z diskuze odstraňovat příspěvky, které by napovídaly správné řešení.
Tak ještě Hlučín, Praha a Most a je po sezóně AOS 2019. Pak budeme pokračovat u počítačů :-)
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža