VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  05.12.2019 19:41   MOST 2019 - BYL JSEM U SOUBOJE O MISTRA ČR
Všichni víme, že umístění na soutěži bývá výsledkem součtu chyb, pochopení úlohy i celkové zdatnosti. Největší podíl mají body za průjezky, někdy body za čas a občas rozhodují i body z jízdy zručnosti. Letošní souboj o mistra byl velmi vyrovnaný a v konečné fázi o něj bojovaly dvě rovnocenné posádky, Lada s Mírou a Radek s Veronikou. A v celkovém pořadí tentokráte rozhodly body z jízdy zručnosti, i když aktéři klání určitě vědí o jiném místě, kde něco pokazili nebo naopak.

Byl jsem u toho jako mnoho dalších, když se rozhodovalo. A bylo to o fous, proto se o to tímto podělím s těmi, kteří přišli o tento zážitek, „kdy se psala historie“.

Pominu zde s prominutím ženy v těchto posádkách, neboť zručnosti jezdí špičkoví jezdci Mirek a Radek. Vzhledem k tomu, že zručnost nočního 9.kola se jela až v sobotu před startem do denního 10. kola, měli jsme příležitost vidět oba soupeře na trati JZ s vědomím, že Míra má před Radkem náskok 20 TB, což byl rozdíl mezi prvním a druhým místem v 9.kole mistrovství. Výsledky všech zručností těchto dvou soupeřů jsou vždy velmi vyrovnané, o čemž svědčí i pořadí v Mistru volantu, kde získali oba v součtu stejně bodů. A tak jsme byli zvědaví, jak to dopadne.

Mirek jel první. Na jízdě bylo vidět, že ani on nemá nervy ze železa a ví že jde o hodně, zkrátka nebyla to ta jistá jízda, na kterou jsme u něj zvyklí. Jízda končila jako obvykle na čtverci. Vnější okraje čtverce na asfaltu byly neostré a z dáli nebylo možno odhadnout, zda je zastavení ve čtverci nebo ne. Z davu vtipně na Ladu zaznělo „otoč volantem“, bylo by to asi stačilo, ale to se samozřejmě nestalo. A tak se hlouček přihlížejících přel, zda je to za nulu nebo za 15. V této chvíli velice pohotově zareagoval hlavní rozhodčí, shodou okolností i rozhodčí na JZ Vašek Mrštík, který jakoby dopředu věděl, o co jde. „Počkejte, počkejte, tady jde o mistra, mám v autě laserové ukazovátko, změříme to přesně“. A skutečně ve chvilce ho přinesl. Umístil ho na kolo, zprvu trochu nevyváženě (to vypadalo pro Míru dobře), pak to srovnal a bylo po současných i následných pochybnostech. Červená tečka ukazovala snad centimetr, možná jen půl centimetru mimo vyznačenou oblast. Mirek věděl, že čtverce umí, a tak na to ještě chvíli smutně a nevěřícně koukal. Ale bylo rozhodnuto. Nikdo z nás v té chvíli netušil (asi kromě vědmy Vaška), že právě tímto okamžikem se poprvé stali Mistry ČR Radek s Veronikou. Radek totiž svojí zručnost zajel videlně velmi opatrně oproti jindy, kdy jeho jízda bývá hodně „agresivní“, asi i s vědomím, že se to Mirkovi nepovedlo. A Míru porazil o 26 bodů, čímž pro jejich posádku získal v součtu všech bodů v soutěži vítězství v 9. kole a vzhledem k tomu, jak se vyvinuly události v posledním kole, které teprve v té chvíli startovalo, to znamenalo mistrovský titul.

Věřte, nevěřte, snad jsem si nic nevymyslel a opravdu se to stalo tak, jak jsem to popsal.


..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MilanVlk   
  03.12.2019 23:46   V sobotu začneme řešit itineráře ZIMY 2019.
..........................................................................................................................................................................
Vše je připraveno na zahájení tradiční soutěže v řešení internetových itinerářů. Letos slibuje kvalitní itineráře, protože s jejich přípravou ochotně souhlasili autoři tratí, kteří patří mezi ty nejlepší. Já jsem všech pět projel, samozřejmě ne hned napoprvé, a můžu prohlásit, že mé představy nezklamaly.

Letos budeme soutěžit opět anonymně, bez jakéhokoli pořadí, ale s touhou dostat se do dalšího kola soutěže. Registrovaný bude jen email soutěžícího, který umožní zaslání kódů pro vstupy do dalších etap. Samozřejmě ani tento email nebude nikde uvedený.


Každou půlnoc z pátku na sobotu bude zveřejněn jeden itinerář. Autoři se představí v tomto pořadí:
Petr Černý, Zdeněk Jíše, Mirek Paulů, Petr Dvorský a na závěr Janek Prošek.

Samozřejmě, že každý itinerář obsahuje nějaký problém, přes který se bude pro někoho obtížné dostat. S tím jsem počítal a proto v každé etapě bude po 72 hodinách od doby, kdy si soutěžící stáhne itinerář, k dispozici 1. nápověda. Pokud by tato pomoc nestačila, tak po přečtení této nápovědy bude po 24 hodinách k dispozici druhá. Za stejnou dobu pak třetí a nakonec čtvrtá, která prozradí jak to myslel autor.

Diskutujme ke každé etapě na uzavřené diskuzi, abychom nenapovídali ostatním. Do uzavřené diskuze muže však přispívat jen ten, který úspěšně danou etapu dokončí nebo až po 10ti dnech od zveřejnění itineráře.

Aby vše fungovalo, tak jak má, je moje veliké přání. Dalo mi to dost příprav. Vše by mělo probíhat bez mé pomoci. Je to trochu složitější, než minule, tak když se něco po.... , tak na mě moc nenadávejte.

Příjemnou zábavu !!!!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  28.11.2019 19:49   O CENU AMK SHD MOST 2019
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: ZdenekJ