VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  22.03.2020 20:11   Pohled z severočeského křoví
Chtěl jsem psát hned po mistráku, ale nějak nebyl čas. Teď, jak kolem lítají ty virlové, pardon virové, tak je trocha času a navíc se nic nového v AOS neděje, takže je to stále ještě aktuální.

Úvodní dvoukolo leošního mistráku bylo velmi zdařilé. 1. kolo od Boudných i 2.kolo od Špačka s Ačaiem, to byly velmi kvalitně postavené soutěže a byla znát i pevná ruka hlavního rozhodčího J.Holmana. Nám jako posádce se víc líbilo 2. kolo, a to nejenom kvůli našemu umístění, ale to je subjektivní názor. Chtěl bych se ale zmínit o dvou momentech, které mi trošku, ale opravdu jenom trošku, pokazily velmi dobrý dojem.

V nočním kole to bylo zadání ČK ve 3. etapě. Start byl v ČK2 v Turnově a poslední okénko itineráře bylo zase ČK2, na první pohled se jednalo o evidentní chybu pořadatele, protože bylo jasné, že etapa končí v místě startu do soutěže u Libošovic, ostatně tak to bylo i podle řádů zadáno v záhlaví itineráře. Podle pozdějšího vyjádření pořadatelů v první fázi šlo opravdu o chybu, ale nakonec z toho pořadatel udělal chyták, kdy z předposledního okénka po soutěžících chtěl, aby jeli do ČK2, což bylo na start 3. etapy. Pořadateli se to ale zřejmě velmi zalíbilo, je to neuvěřitelná finta, na kterou pořadatel obětoval živou PK a kterou pochopila pouze jediná posádka, budoucí mistři (st.č. 3, Ku-Ku). Pořadatel si ale neuvědomil, jak velkou zátěž tím připravil do budoucích soutěží. Teď když v itineráři uvidíme sebevětší hovadinu, kterých se povede na našich soutěžích nespočet, budeme přemýšlet o tom, co je to za fintu a co tím pořadatel myslel, než abychom to jako doposud vypustili s tím, že pořadatel udělal chybu a jede se dál.

V denním kole byl ve 3. etapě vložený iti, vjeď do každé ulice označené dopravní značkou „Slepá ulice“. V průběhu etapy se to objevilo několikrát, poslední takováto značka byla ve Veseci u Sobotky. Dobrá finta, ale proč byla za 260 TB? Oceňuji, když jedna chyba v itineráři je za 60-160 TB, to v pořádku. Pak jsou chyby za více bodů, kdy pořadatel nedomyslí, co soutěžící je schopen nelogicky vymyslet, takže to ani nemůže pohlídat. Ale tady šlo o připravenou jednoduchou fintu, která byla pohlídána otočnou průjezdkou. Stačilo na ní přidat kromě otočení ještě jeď vlevo a bylo by to z našeho pohledu v pořádku za 100 TB a ne za právě těch 260 TB, které jsme si přehlédnutím značky připsali my.

A k denní soutěži ještě trochu po pobavení, ohledně radaru na 40 km/h u Jinolických rybníků. Značku jsem jako mnoho dalších neregistroval, ale v obci jsem dojel Jirku Kubíčka, který se ploužil rychlostí nějakých 41-43 km/h podle mého digi tachometru, což je ve skutečnosti tak čtyřicítka. V první chvíli jsem ho chtěl předjet, ale pak jsem si to rozmyslel a coural se za ním, z čehož jsem měl posléze radost, neboť jsme projeli kolem radaru. Ještě v cíli jsem mu děkoval, že nás svojí pomalou jízdou zachránil od bodového přídělu. Jaké však bylo překvapení, když jsme ve výsledkové listině zjistili, že nám změřili oběma 54 km/h za 140 TB. Ale jak to tam naměřili, to je pro mne dodnes záhadou.

Když už jsem se rozepsal, tak úplně nakonec k současné situaci, tedy jak já jsem aktuální !!! První kalendářní polovina aosácké sezóny je díky turbochřipce zabitá. I kdyby polevila karanténa, tak si nedovedu představit, jak by se na naše projíždění obcí dívalo místní obyvatelstvo, které k nám nechová vřelé sympatije normálně, natož krátce po virovém napadení. Ono ani na podzim to z tohoto pohledu nebude o moc lepší. Ještě že se na úvod alespoň odjela Hrubá Skála, v nejhorším můžeme přistoupit ke krizovému řešení a máme dokonce koho vyhlásit za letošní mistry republiky, ostatně i tak by si to zasloužili, viz můj popis výše. Vždycky jsme se ptali, přežije AOS rok 2000? Dnes je aktuální otázka, přežije AOS virový rok 2020? Já doufám, že ano. V nejhorším kluci udělají znovu Hrubou Skálu a celý připravený ročník odjedeme v roce 2021. Ale buďme optimističtí, třeba se vše obrátí v dobré...........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MilanVlk   
  13.03.2020 10:36   Podřipský zpravodaj
Všichni to víme, těžko se s tím smiřujeme, ale nemůžeme jinak:


Podřipský Dakar v termínu 27. a 28. března je ZRUŠEN.


Až se situace uklidní, pokusíme se nasoukat do kalendáře s náhradním termínem.


Děkujeme za pochopení a všem přejeme hodně zdraví.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni   
  10.03.2020 21:34   Podřipský zpravodaj 2/2020
..........................................................................................................................................................................

Podřipský zpravodaj


Je tady další várka „masáže“ z Polabí, kde nežijí medvědi, a tudíž tu nejsou volné nory k zimnímu spánku. Aktuální várka čtiva bude věnována nadcházející soutěži – Podřipskému Dakaru.

Prováděcí ustanovení č. 01 pro 3.- 4. kolo MČR AOS


Seznam obcí pro 3. kolo MČR (noc)


Horní Počaply, Křivenice, Podvlčí, Dolní Beřkovice, Cítov, Daminěves, Spomyšl, Vraňany, Jenišovice, Býkev, Hořín, Brozánky, Mělník, Velký Borek, Vlíněves

Seznam obcí pro 4. kolo MČR (den)


Horní Počaply, Křivenice, Dolní Beřkovice, Býkev, Hořín, Brozánky, Mělník, Vlíněves

Časový harmonogram uvedený v propozicích zůstává v platnosti. Prosím kontaktujte nás (603 447 605, 724 157 989, 602 445 534) pokud se opozdíte, neradi bychom „denní“ JZ dělali pro posádky potmě. I čas uzavření JZ (tedy 18:45) je skoro na hraně viditelnosti. Předpokládáme, že JZ bude postavena již i dříve, tak se nestyďte a přijeďte klidně i na čtvrt nebo půl šestou, pravděpodobně bude již vše připraveno.


Ve sportareálu prosím parkujte za branou na parkovištích sportareálu podél silnice. Parkoviště jsou dvě za sebou, vždy je tam vjezd přes shodnou bránu. Přejímka je z druhé strany budovy.


Vyzýváme další, i nemistrovské posádky, které by si chtěly u nás zajet celý nebo část mistráku. Můžeme vám slíbit delší časové limity a přednostní startovní pozice. Inspirací vám budiž posádka č. 57, kterou chválíme za odvahu. Pokud je někdo na vážkách, pokusíme se jej nalákat na noční bufet, kde určitě budou mít drsoně, na bohatou snídani podávanou formou švédských stolů a bude-li nám přát sobotní počasí, po dojezdu vás čeká 200 gramový steak pečený na grilu před vašimi zraky. Ten steak nebude jen jeden společný, každý si užijete svůj. Dejte nám však vědět brzo, přeci jen je kapacita ubytování a stravování nějak omezená a objednaná. A respektujte prosím, že nás nesmí být více jak 100.

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni