VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  03.08.2020 10:58   Podřipské Prase 2020 – Pohled z bedny
Tak jsem vyhrál Prase po třetí!! Hurá!! I když v pěkných rozestupech – v roce 2006, pak 2013 a teď 2020 a pokaždé s jinou posádkou. Vždy po sedmi letech, takže to na mě čeká teď asi až v roce 2027. No snad se to ale podaří dřív….
Letos netradiční místo startu a cíle. Ranč v Račiněvsi byl nahrazen Terezínem a v cíli sportovním areálem v Hoštce. Ale bylo to dobrý! Terezín je vždycky zajímavej a i ta procházka podzemím byla pěkná. My si ještě navíc střihli muzeum geocachingu na druhé straně města.
Navíc letos byly překvapivě celkem tři etapy a nebylo to tak jednoduché. Vítek si zase vymyslel dobré špeky i když ne všechny mu při „čtvrté etapě“ prošly.
V první etapě se začalo standardně pohádkou a u OBI byla výborná finta, protože hlavní silnice vedla do zákazu vjezdu s výjimkou pro bus. Pak jsme nějak nepochopili, že přechod z pohádky do části 2. se měl jet reálně a ne mapově a mázli si SPK 11 navíc. Další finta byla v Nových Kopistech, kde mě podmínka nutila projet mezi body A a B čtyři dané kóty. Ale neuváděla nám, že v daném pořadí, a tak jsme pochopili, že to jen profrčíme pryč a bylo to dobře. V Bohušovicích byla ta informační návěst před kruhákem, co se o ní hovoří v diskusi. Tady dost posádek nenapsal tu otočnou SPK 36. Pěkné svezení.
Součástí prvního výkazu – tedy po 1.etapě – byl i POMZ na náměstí Smetanovy sady v Terezíně. POMZ pravidelně každé roky rozhodoval celý závod, a tak jsme si museli dát extra pozor. A díky Katčině pozornosti jsme dali „průchodku“ 2 za kioskem u piva.
Hned po startu druhé etapy přichystal autor pěknou fintu s „přenesením“ přikázaného směru jízdy na další křižovatku s dejkou ale pak to asi někdo uhádal… V Nučničkách jsem fakt neviděl mini trojúhelníček a chyběl nám plech 3 a v Libotenicích po nás autor chtěl vědět, kdy má otevřeno muzeum kraslic. Ale nic takového tam nebylo, byla tam jen galerie kraslic….
No a třetí etapa už byla s nalézáním fotek po cestě. A po mnoha letech jsme dali všechny obrázky napoprvé a nemuseli celou trať jezdit víckrát. Jen jsme tam zazdili hned první plech.
Dojeli jsme šťastně do cíle, vedro bylo úmorné a kvalita masa výrazně převyšovala kvalitu piva… Byl to příjemně strávený den a děkuji všem pořadatelům!!!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   
  02.08.2020 14:02   Podřipský prasátko 2020 - fotogalerie
V sekci FOTO najdete pár dopoledních momentek z letošního Prasátka. Fotil jsem jen když byla chvilka, tudíž se omlouvám posádkám, které se nenajdou. Nebyl v tom žádný záměr.

A pro ty z vás, kteří se letos neúčastnili, mám jeden podnět k diskuzi. Na fotogarafii je situace, na které posádky plnily vložák: "Každý kruhový objezd poprvé opouštěj třetím výjezdem". Při příjezdu posádky narazily na tuto DZ, co je podle vás třetí výjezd? My se včera v odpolední diskuzi neshodli, každý obhajoval verzi podle svého průjezdu. Díky.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni   
  31.07.2020 11:41   Středoevropský pohár 2020 zrušen.
Rozhodol som sa zrušiť SEP 2020 sezónu v súvislosti s nepriaznivo sa vyvíjajúcou situáciou u priateľov v Rumunsku, kde nie je možné usporiadať prvé dve kola SEP-u 2020.

Našou finálnou verziou SEP-u 2020 bolo odjazdenie štyroch dvojkôl za účasti všetkých posádok, čo je v súčasnej situácii nemožné a teda SEP 2020 sezóna je zrušená.

Chcel by som poďakovať všetkým usporiadateľom, ktorí boli pripravení do poslednej chvíle zorganizovať jednotlivé kole SEP-u 2020 - špeciálne by som chcel poďakovať organizátorovi-náhradnikovi Automobilklubu Kędzierzyńsko-Kozielskému AKK za ochotu a pripravenosť pomôcť zachrániť sezónu 2020.

Chcel by som tiež poďakovať všetkým posádkam, ktoré sa zaregistrovali v novej aplikácii na SE 2020 - táto registrácia bude platiť pre sezónu SEP-u 2021, tiež sa presúvajú všetky plánované súťaže trušené v roku 2020 na sezónu 2021. Schválené pravidlá a reglement na SEP 2020, budú platné pre SEP 2021.

V súvislosti so zrušením sezóny SEP-u 2020 by som vás však chcel pozvať na tri medzinárodné súťaže v Spišskej Belej ( 02.- 04.10,2020 - O putovný pohár Slavomila Rusiňáka ), v Kedzierzyne-Kozle ( 07.11,2020 - Nietopierz ) a do Popradu ( 05.12,2020 - Tatranský zimný pohár ). Bolo by veľmi príjemné stretnúť vás všetkých ešte tento rok a teším sa na tieto preteky.

Peter Rusiňák
prezident SEP
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža