VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  20.11.2020 16:36   Medvěd napotřetí?
Právě teď byste se sjížděli na závěrečné dvoukolo MČR 2020, ale vzhledem k okolnostem to nevyšlo. Pokusíme se tedy uspořádat úvodní dvoukolo MČR 2021 hned na počátku roku, a to v termínu 5.-6. února 2021 pod názvem LEDNÍ MEDVĚD.
K tomu trocha vysvětlení, proč vlastně medvěd. Historie soutěží pořádaných AMK Praha 3-Žižkov spadá do sedmdesátých let minulého století, konkrétně první medvědí boaska se konala na začátku roku 1972. Ještě jsou mezi námi pamětníci této akce, například já jsem dojel na 32.místě, někteří nejmenovaní navštívili i příkopy, protože zrovna ten den se nahoře roztrhla peřina. A proč medvěd? Kdysi naši kolegové sehnali jako sponzora firmu Mrazírny a ta měla ve znaku ledního medvěda, no a od té doby medvěd přežívá v názvu žižkovských soutěží.
Takže věříme, že do začátku února se situace uklidní a zároveň doufáme, že v zima v okolí Prahy bude v normálu posledních let, tedy kolem nuly, poprašek sněhu a žádné náledí. To by bylo ideální, přece jenom nemáme se stavbou zimních soutěží takové zkušenosti jako kluci ze severu.
A nakonec ještě přání. Petře, přejeme ti brzké udravení a úspěšnou rehabilitaci. Poper se s tím, je před tebou ještě mnoho soutěží, kvízů a piv. A vám všem ostatním přejeme hodně zdraví letos i příští rok.
Za organizační výbor 1.a 2. kola MČR 2021 LEDNÍ MEDVĚD
Milan Vlk
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MilanVlk   
  06.11.2020 15:25   Sezóna 2020 končí aneb blahopřejeme novým mistrům
Vážení přátelé a příznivci AOS,
včera odpoledne proběhla telekonference komise AOS za účasti pěti členů komise. Tato komise se dohodla na těchto skutečnostech:
Vzhledem ke stávající mimořádné situaci v souvislosti s epidemií covid 19 a v návaznosti na rozhodnutí Výkonného výboru automobilového sportu Autoklubu ČR jsme rozhodli o ukončení sezóny 2020 v oblasti AOS. Některé podniky se řádně odjely, u některých se posunul termín, některé byly odloženy na příští rok a některé byly zrušeny. K výsledkům nekompletních seriálů komise přistoupila a rozhodla takto.
Bude vyhlášen mistr ČR za rok 2020, protože se odjela většina soutěží a celkové pořadí bude vypočteno dle klíče ze 6-ti odjetých podniků započítány 4. Stejným způsobem bude vyhlášen i mistr volantu. Taktéž bude vyhlášen celkový vítěz v kategorii Shell cup Čechy a celkové pořadí bude vypočteno dle klíče ze čtyř odjetých soutěží budou započítány 3 soutěže. Ve všech ostatních seriálech nebude vyhlášeno pořadí za rok 2020 vzhledem k tomu, že bylo odjeto velmi malé množství soutěží.
Komise hlasovala o tom, zda odjeté soutěže v těchto seriálech započítat do ročníku 2021 či nikoliv. Rozhodnutí nebylo jednomyslné, ale většina se přiklonila k názoru, aby se letošní soutěže započítaly do ročníku 2021.
Určitě jste si všimli, že se postupně začíná tvořit kalendář na příští rok- viz naše stránky. Poslední letošní soutěž MČR, která se měla jet za 14 dnů, bude přesunuta do příštího roku na termín po uvolnění státních opatření. První termín, o kterém uvažuje pořadatel, je termín 29.-30.1.2021. Dále předpokládáme, že se zdárně uzdraví z nemoci další pořadatel Petr Mašek a všichni mu tímto držíme palce, myslíme na něj a přejeme brzké uzdravení. Až bude v plné kondici, budeme řešit termín soutěže, která by se taktéž přesunula do nové sezóny. Žádám tímto potencionální pořadatele, aby si nechali zaregistrovat termín soutěží r. 2021 někdy do konce listopadu nebo začátku prosince. Další zasedání (telekonference) proběhne 17.12.2020, kde bychom se zabývali tvorbou kalendáře.
V oblasti financí je situace stabilní, peníze za rok 2019 od Autoklubu dorazily během letošního roku a finance za rok 2020 budou teprve řešeny. Tyto finance by měly odpovídat zkrácenému počtu letošních soutěží a budou dle příslibu vyplaceny v lednu 2021.
Připomínám ještě, že by se měla konat Valná hromada Autoklubu ČR dne 21.11.2020, zatím se dělá vše pro to, aby se VH konala. Všichni zástupci klubů AČR jsou vítáni, takže sledujte aktuální situaci a budeme rádi, když dorazíte.
V závěru bych chtěl všem popřát pevné zdraví a těším se na setkání s vámi při jakékoliv příležitosti, nejlépe však při reálné soutěži.

Za komisi AOS Zdeněk Klenák
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klenák Zdeněk   
  26.10.2020 20:23   Odešla legenda našeho sportu !!
V této těžké době nás zasáhla smutná zpráva.

Ve věku 76 let nás navždy opustil náš výborný kamarád a skvělý společník

Zdeněk Šimánek

Zdeněk se stal legendou soutěží BOAS a později AOS. Postavil spoustu kvalitních soutěží. Od roku 1980 odjel 30 sezón v Mistrovství Československa a později České republiky.

Čest jeho památce !

Nahledněte do archívu výsledku Zdenka v mistráku
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža