VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  18.05.2021 12:08   Nový výpočetní program soutěže pro všechny!
Tak kamarádi - pořadatelé, zdá se, že jsme více jak roční snahu o vytvoření výpočetního programu pro naše soutěže, dotáhli do vítězného konce a můžeme ho nabídnout k užívání.
Ne každý pořadatel má v dnešní době finanční prostředky, aby využil služeb pánů Hrabovských, kterým jejich program pracuje velmi dobře. Bohužel tito nebyli ochotni svůj program nabídnout zdarma k používání. Vůbec se jim teď nedivím, když vidím co se za tím skrývá. Věřím ale, že se na nás nebudou zlobit a jejich služby budou i nadále využívány.
Při loňském jarním kovidovém soutěžení jsem použil svůj prográmek, který byl jednoduchý a vykazoval spoustu chyb. Pomoc mi nabídl Vláďa Hrdina, který vytvořil něco co se zdálo, že je to to pravé. Do testování složitých kombinací, které se mohou v našich výkazech objevit se zapojil i Víťa Hrzán a začali jsme objevovat kombinace, se kterými si Vlaďův program nevěděl rady. Vypadalo to, že to vzdáme.
Tady se k nám ochotně připojil Zdeněk Jíše, který objevil někde program porovnávající DNA. Nabídl, že se pokusí ho přizpůsobit našim potřebám. A začalo to znova. Testování různých šílených kombinací a výsledky pořád OK ! Dokonce jsme programem prohnali výkazy z Kladenského mistráku a objevili ve vyhodnocení Hrabovských sice nepodstatnou chybičku, ale ta byla pro nás obrovskou vzpruhou. Testování jsme ukončili koncem léta s tím, že to počítá dokonale. Tady pracoval Zdeněk sám, protože to bylo již za mými schopnostmi s programováním.
Moje práce přišla teď. Vytvořit grafické prostředí pro zadávání údajů a vystup do výsledků. Tady již opět naběhla spolupráce s Víťou Hrzánem, který měl nekonečné množství připomínek, jak zjednodušit zadáváni. Díky znalosti s problémy se změnami vzoráků po odjetí soutěžicích do cíle, jsme do programu zabudovali snad všechno co se může přihodit. Po zadání změny se všechny výkazy v okamžiku přepočtou a změní výsledková listina. Samozřejmostí je výstup na mobil, kde si každý může prohlédnout vyhodnocení jízdních výkazů.
Velkou zatěžkávací zkouškou bylo těch 60 koronavirových iti na našem webu. Něco se při tom našlo a opravilo.
Teď jsme již v takovém stádiu, že program můžeme nabídnout všem zdarma na našem webu. Určitě se najde spousta připomínek k vylepšení. Pokud budou realizovatelné, nebude to problém.
Velkou výhodou programu je, že zadávání údajů do něho může probíhat z mnoha míst současně. Např. z ČK, JZ, tajných kontrol, soutěžních prvků atd. Taky ve výpočetním středisku se mohou ládovat údaje z více PC, tabletů či mobilů.
Změny po připomínkách lze zadat ve formátu "ano i ne" a "nebo". Nebo dokonce vytvořit až čtyři různé vzoráky a program vybere pro soutěžicího pro něj ten nejvýhodnější. Ukrade-li nebo přemístí někdo během soutěže průjezdku, je možnost ji zrušit a posádkám se tato PK nebude automaticky počítat jako navíc ani že chybí. Samozřejmostí je, že program hlídá disk za čas jak v jednotlivých etapách, tak celkově. Dokonce může pořadatel určit etapy do kterých povolí předčasný příjezd. Toto může i dodatečně a výsledky se bleskově přepočtou.
Výsledky na mobilu budou k dispozici od data a času, který do programu zadá pořadatel. Je možné povolit přístup dříve po zadání hesla. To třeba obdrží po dojezdu do cíle atp. Na mobilu lze sledovat průběžné výsledky, vzorové výkazy a vyhodnocení všech jízdních výkazů. Právě toto by mělo soutěž urychlit, protože případné chyby se dají řešit před vyvěšením výsledků.
Věřím, že naše roční úsilí bude přínosem jak pro pořadatele, tak i pro soutěžící.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  29.04.2021 13:26   Odešla další legenda našeho sportu !!
..........................................................................................................................................................................
Opustila nás Moravská legenda AOS ! Honza byl nepřehlednutelnou postavou mistrovství republiky. Dokázal mimo jiné všechny pobavit i svým valašským humorem. Věnujme mu naší vzpomínku.

Archív Honzových výsledků v MČR
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  06.04.2021 21:34   Rozjezd sezony 2021
Ahoj všem příznivcům AOSu. Dorazil k nám duben a na našich stránkách se dočítám pouze jak jezdíme v počítačích "orientační" soutěže. Je to zajímavé, možná i hezké, ale já doufám, že to není cílem našeho sportu. Snad to co jste najezdili vám bude něco platné až opět vyrazíme cestou necestou v tom správném terénu. Byl bych rád, kdyby váš zimní nácvik nepřinesl jen další práci hlavním rozhodčím při řešení hloupých připomínek, ale zkvalitnil vaše jezdecké dovednosti. Mrzí mě, že i přes dostatek času se na našich stránkách dočtu informci o výsledcích českém poháru z roku 2019, že v kalendáři stále jen předběžném jsou uvedeny soutěže jejichž termín dávno vypršel aniž by bylo možno je odjet, že startovní čísla pro MČR a pokyny pro sezonu jsou stále z roku 2020. No radši toho nechám. Připravili jsme podle slibu dvoukolo pro shelláky v Nepřivěci. Nový termín je 11. a 12. června 2021 a doufáme, že se sice pomalu ale pčece situace zlepší a bude v tomto termínu možno akci v plném rozsahu, tedy včetně ubytování, noční a denní částí provést. Dnes 6.4.2021 odesílám Zdeňku Klenákovy nástřel propozic aby bylo provedeno jejich schválení a mohly být vyvěšeny na našich stránkách. Přeju všem hodně zdraví, dobré nervy a našemu sportu výdrž a ještě pár let existence. JirkaB.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Boudný Jiří st