VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  15.02.2015 16:00   Automobilová orientační soutěž O pohár města Příbramě
Na sobotu 7. března 2015 připravuje Autoklub Příbram automobilovou orientační soutěž.
Přijďte si zajezdit zimní krajinou po okolí Příbramě. Zvítězí posádka, která projede zadanou trať po komunikacích, uvedených v jednoduchých itinerářích a srozumitelné mapě.
Start je před Kovohutěmi ve Lhotě u Příbrami, cíl a vyhlášení také.
Máme pro Vás na uzavřeném parkovišti připravenu jízdu zručnosti na čas.
Pro vítězné posádky jsou určeny nablýskané poháry, pro nejlepší budou podle možností pořadatele věcné ceny a pro všechny posádky dojezdový oběd zdarma.
Pokud se chcete zúčastnit, přihlašte se do 28. února na e-mail Denisa@seznam.cz.
Startovné je 250 korun za posádku, platí se při přejímce, která bude od 8 hodin v restauraci Kovohutí Příbram.
Start prvního vozidla plánujeme v 9 hodin, vyhlášení výsledků v 16 hodin.
Délka soutěže 40 km, jede se za běžného silničního provozu.
Co Vás čeká a podle jakých pravidel jezdíme nahlédněte na www.aoscz.info, což jsou stránky mistrovských soutěží, my jedeme samozřejmě zájmovou sranda soutěž.
Veškeré další informace můžete získat na telefonu ředitelky soutěže Denisy Šrajnové číslo 111 444 888.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Nusl Blažej   
  12.11.2014 17:21   Pohled z bedny - Hlučínská noc
Hlučínská noc se dle mého názoru jako autorský debut Martina velmi povedla. Etapy byly docela dlouhé a obtížnější než obvykle, ale to mi osobně nevadí. Alespoň je více příležitostí udělat chybu a konečné bodové hodnocení má větší rozptyl.

První etapa byla méně složitá, ale i přesto se mi povedlo udělat pár chyb. Některých jsem si stihl všimnout včas, ale jiné už jsem nemohl zachránit. Kdybych jen bral v potaz mnou vytvořené barevné značení v itíku :D Nakonec jsme k velkému překvapení pořadatelů dorazili do časovky úplně první.

Druhá etapa byla složitější, což se promítlo nejen do chyb, ale i našeho času, který se téměř blížil diskvalifikaci. Trošku nás potrápila několikanásobná kombinace dvou živých kontrol ve spojení s podmínkou odbočení doleva v kótě, která byla zpestřením soutěže. Do cíle jsme dojeli mezi posledními, ne-li jako úplně poslední posádka.

Celou soutěž bych zhodnotil jako vyvedenou, jedinou vadou je dlouhodobě nízký počet posádek v kategorii ShellCup, jak už jsem nastínil při minulém pohledu z bedny. Tímto bych chtěl povzbudit Svaz AOS, AMK Hlučín, ostatní regionální autokluby i zástupce Shell k propagaci soutěží za účelem zvýšení povědomí a příchodu nových posádek. Nikdo přece nechce, aby posádky jen ubývaly, kdo za pár let bude jezdit Pohár a Mistrák?
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: KlasaD   
  22.10.2014 08:05   Pohled z bedny - Shell cup Tábor.
18. 10. 2014 se jelo 8. kolo Shell Cupu v Táboře. Autor tratě Standa Kočí.
Trať byla jako vždy v Táboře vydařená (tedy jeli jsme tam teprve potřetí) a nebyla úplně jednoduchá. Hned na začátku se nás Standa zeptal, zda chceme jet jen dvě etapy nebo zda si troufneme ještě na jednu etapu, kterou postavil jako lehkou pro ČP, který se jel souběžně. Samozřejmě jsme byly všichni i pro třetí etapu a to včetně jedné posádky, která jela AOS asi poprvé.
První etapa byla řešena z velké části pohádkou, trochu proloženou šipkovými iti. Pár chytáků s podmínkou či reálnou „R“. Cestou jsme poctivě plnili úkoly, které však ve výsledcích nebyly vůbec hodnoceny.
Druhá etapa byla náročnější. I přes poměrně jednoduchý iti a přehlednou ZM jsme sekly docela dost TB. I díky tomu, že mapová okna s výjezdem jsme řešili jako reálná. Jo a Bechyni jsem nikdy předtím nebyl a i když jsme ji párkrát prokličkovali, tak mám ten pocit pořád.  Na závěr jsme se zapotili při hledání správných odpovědí na znalostní test, který však ve výsledcích o5 nebyl hodnocen.
Po výborné gulášovce v ČK2 jsme vyrazili do poslední etapy a hned jsme přehlédli zrcadlo. Objevili jsme až další a lámali si hlavu, jak splnit podmínku. Správné řešení co nejmenší vzdálenosti ujeté po silnici I. třídy určené pomocí SMx napadlo až mého fáru (bohužel teprve za kótou 700). No a já to hned zazdil průjezdem přes bod, který nebyl v iti.
Závěrem děkujeme Standovi, že si u nás před vyhlášením na chvíli sednul a probral s námi, kde jsme dělali jaké chyby. Příští rok do Tábora (pokud se pojede a nic do toho nevleze) přijedeme určitě zase.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Žurek Tomáš