VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  07.04.2015 01:05   Rallye Šmidl 2015 tluče na dveře
..........................................................................................................................................................................
Tak jak se blíží letošní ročník Rallye Šmídl, tak postupně generální sponzor odkrývá karty ohledně doprovodného programu,jehož hlavní "hvězdy" jsou již známy. Vše se dočtete na přiloženém plakátku.
O letošní ročník je opět zájem ve všech třech kategoriích. Již 10 dní po spuštění přihlašování bylo přihlášeno 30 posádek. A snad v tuto chvíli je jen s podivem, že to zatím vypadá , poprvé v historii BOAS a AOS, že v jedné z kategorií budeme moci vyhlásit vítěze soutěže ještě před startem. V moravské části Shellu je zatím na nejvyšší bedně posádka č. 203: Revallo - Dvorský. Blahopřeji Lolemu, jako výbornému trenérovi, že vede synka k metám nejvyšším.
A nyní již jen tiskovka pro regionální media:

ZANEDLOUHO ODSTARTUJE 4. ROČNÍK RALLYE ŠMÍDL
Středisko volného času, Animo, Žamberk společně s generálním partnerem firmou Šmídl s.r.o. a městem Žamberk zve nejen automobilové fanoušky a rodiny s dětmi na 4. ročník RALLYE ŠMÍDL, který se koná v sobotu 25. dubna 2015.
Akce je každoročně pořádána v rámci dubna – měsíce bezpečnosti a jedná se o amatérskou automobilovou orientační soutěž, která se jede za běžného silničního provozu. Rallye Šmídl je letos rozdělena do tří kategorií: tradičně se pojedou kategorie „Hobby“ a “Family“, z čehož první je zaměřena pro automobilové nadšence a druhá pro pobavení rodin s dětmi. V tomto roce je (pro Žamberk nově) zařazena také kategorie pro posádky, které se tímto sportem zabývají nebo zabývaly někdy dříve, zařazená do kalendáře „Shell Cup“.
Na odpolední doprovodný program je srdečně zvána také široká veřejnost, která se neúčastní soutěže. Bude se konat od 14:30 hodin v areálu firmy Šmídl a vstup je zdarma. Těšit se můžete například na jízdu na koloběžkách, malování na obličej, střelbu ze vzduchovky, simulaci dopravní nehody, představení složek integrovaného záchranného systému, deskové hry, výtvarnou dílnu, taneční vystoupení nebo úspěšné šlapací moskviče. Za hezkého počasí si děti budou moci zařádit v pěně (náhradní oblečení s sebou :-) ). Po celé odpoledne si budete moci vychutnat skvělé občerstvení, zhlédnout taneční vystoupení a v podvečer zahraje kapela Divokj Bill revival. Moderátorkou letošní Rallye Šmídl je Jana Doleželová, Miss ČR roku 2004.
Přihlášky a více informací naleznete na www.smidl.cz nebo www.animo.zamberk.cz.

Petra Brůnová, kultura a propagace města Žamberk
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VláďaF   
  24.03.2015 20:01   Pohled z bedny Hlučínského Shell cupu.
Pohled z bedny shell cup Hlučín
Můj spolujezdec má letos trochu problémy s termíny českých soutěží Shell Cupu. Abychom si letos trochu zazávodili, padlo rozhodnutí, že se podíváme také na Moravu.
Hlučín - v tomto městě jsme ještě nikdy nebyli, proto bylo velké očekávání, do čeho jedeme. První plus bylo od začátku do konce soutěže hezké počasí, druhý plus byla atmosféra celého závodu. Příjemní pořadatelé, minimální časový skluz při zahájení rozpravy a časový rozvrh celého závodu. Trochu nás zarazil netradiční start do jízdy zručnosti
Jako „Shelláci“ jsme měli možnost absolvovat 1. etapu Moravského poháru. Jela se jen ve městě. Výsledek byl velmi nelichotivý – předposlední místo. V následující přestávce na oběd jsme se na vzorovém itineráři snažili poznat rukopis autora trati. V tom nám velice pomohl Petr Dvorský, který nám trpělivě vysvětloval všechny chyby, které jsme v této etapě vyprodukovali. Za to mu patří velké poděkování.
Další dvě etapy jsme absolvovali po obědě odpoledne. K celé trati můžeme říci jen to – líbila se nám hlavně proto, že byla jezdivá. To znamená jet do nějaké obce, něco menšího tam udělat a hned přesun do další obce, atd. Žádné ježdění „na pětníku“ na nějakém sídlišti mezi paneláky.
První místo (celkem se 6 neprojetými PK a 2 navíc) je pro nás samozřejmě překvapením, Je ale bohužel devalvováno celkovým počtem zúčastněných posádek SC v počtu 4, což je velká škoda.
Ještě bych se chtěl omluvit za mojí stručnost. Je to poprvé, co takhle tvořím nějaký článek.
Za posádku startovní číslo 105 Mirek Jára
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Miroslav Jára   
  20.03.2015 22:50   Pohled z bedny - 1. kolo SCC Zimní Hrubá skála
Úvodní kolo seriálu Shell Cup 2015 se jelo 28. 2. na Hrubé skále jako „Memoriál Jaromíra Rašky a Miroslava Starého“. Hezkou trať připravil Petr Špaček. Jely se tři etapy s celkovou délkou 78 km krásnou krajinou na dohled od Trosek.
Itineráře byly jasné, mapy přehledné.
První etapa ze Sedmihorek do Tatobit. Čtyři detaily, dvě SM. Jedna v měřítku (to mám rád), druhá ne. Celkem to běželo dobře, až na příjezd do bodu „K“. Nejkratší cesta vedla přes „Průjezd zakázán“ a tak jsme to objeli jinudy. 100 TB. Pak chvilka hledání SM 2, než jsme si všimli, že sever je o -90°. Do ČK jsme dorazili načas, ale nevím proč, vyfasovali jsme 10 TB.
Ve druhé etapě se krásně motalo celkových 24 km (dle iti 28 km) ve vzdušné vzdálenosti ne víc než 3,4 km od ČK. Díky nepoužití lupy hned po startu jsme se otáčeli delší jižní cestou – 160 TB. Zbytek etapy už byl čistý.
Ve třetí etapě – z Tatobit do Lomnice nad Popelkou – jsme si po příjezdu do kóty 370 vybrali špatný směr pro pokračování. Dojeli jsme na otočnou a po dalších 200 m jsme brali razítko na „živé“. Že je to špatně, mi došlo asi tak za 30 vteřin po razítku. 120 TB. Pak jsme jako asi většina posádek přehlédli výjezd z mapy u bodu „U“. Při příjezdu do kóty 300 nezvolili nejkratší cestu. 200 TB.
Při dojezdu do cíle zrovna Petr s Mírou instalovali správné průjezdy a vzorové výkazy, tak jsme si to s posádkou 102, která dojela krátce po nás, procházeli. Našli jsme tam pár drobných nepřesností, ale to není podstatné. Podstatné bylo, že jsme si spočetli, že posádka 102 má o 160 TB za PK míň a byli jsme připraveni na druhé místo. Ještě mohly pomoct radary, ale už před vyvěšením výsledků jsme se dověděli, že žádné nebyly. Při vyvěšení výsledků přišlo překvapení, posádka 102 měla celkem o 120 TB víc. Důvodem bylo, že před odevzdáním posledního JV nepřepsali poslední tři PK. Takže nevyhráli nejlepší. No, slíbili jsme, že jim to na příští shellce vrátíme.;-)
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Tomáš