VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  30.04.2015 08:48   Rallye Šmídl 2015 – Pohled testovací posádky
Chtěl jsem se jet do Žamberka jen tak sám podívat a ráno mi volá Vláďa Fabián, že má pro mě navigátora a jestli ho beru. Žádnou lamu ale navigátora. A já že jo. A chtěli jsme si ten Shell Cup Čechy a Morava jen tak projet (mimo soutěž) a podívat se, co autoři vymysleli.
Přijel jsem na start a ta na mě už zkušený navigátor Lole Dvorský čekal před školou u ČK s itikem a už nám uběhlo čtvrt hodiny . Příprava na závod z naší strany veškerá žádná, jen jedna vynechávající navigace…. Žádný počítač a žádné připravené mapové podklady. Hurá!!
1.etapa byla docela pěkná, i když hned začátek byl mastnej, protože napasovat do mapy bez měřítka detail kóty 111 bez měřítka nebylo jednoduché. Ale bylo to vymyšlené docela vtipně. Vložák „z kruháku vždy 2.výjezdem“ to docela zašmodrchal. V kótě 111 s detailem a podmínkou „jeď vždy L“ se po druhé musela přejet plná čára (ale to bylo v rozpravě uvedeno, že se s ní nepočítá) a pak si uvědomit, že to L je vždy to více vlevo. Tady jsem před kótou 111 od východu přehlédl dejku a neudělali jsme ještě jednou kolečko přes SPK „N“. Prvních 100 TB.
Pak se mi líbila finta pod kótou 119, bo do JZD to reálně nešlo ale bohužel okolo kóty 115 nebyl žádnej plech. A pak jsme přehlídli vyzoublík za kótou 119 a vzali si falešné SPK C. Takže 1.etapa za 160 TB .
Závěr v Libchavách byl pěknej a klasický příjezd do ČK reálně přes otočnou se povedl.
Prohlídka areálu sběru odpadu byla zajímavá a to včetně zručky s válením popelnic. Oběd super!!
Druhá etapa byla také pěkná, jen potřebovala trochu víc kontroly a méně několika objezdů po stále stejných silnicích. Na úvod v Libchavách bylo těch plechů až moc. Pěkně schovaný byl plech „H“ u kóty 112. Pak nastal problém s cestou na mapové L, které nešlo plnit v kótě s podmínkou „jezdi vždy L“. Dlouhý reálný průjezd Žamberkem se mi také líbil i když políčko v ITI, kde je mapová chlupatá jen s jedním fousem, bylo pro Shell Cup hodně odvážné.
Takže můj pohled je takovej, že to oba stavitelé – Vláďa Fabián a Petr Stejskal měli vymyšlené dobře. Ale na Shell Cup to bylo dle mého dost těžké (podívejte se na bodové příděly) a byl by to docela pěknej Českej a Moravskej pohár. Chtělo to jen trochu důslednější kontrolu a citlivější oplechování (moc drahé a opakované chyby). A také doplnění nutných věcí – zejména měřítek ZM, detailů a SM. Díky, chlapi!!!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   
  27.04.2015 20:13   Konečně soutěž pro rodiče s dětmi.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  07.04.2015 01:05   Rallye Šmidl 2015 tluče na dveře
..........................................................................................................................................................................
Tak jak se blíží letošní ročník Rallye Šmídl, tak postupně generální sponzor odkrývá karty ohledně doprovodného programu,jehož hlavní "hvězdy" jsou již známy. Vše se dočtete na přiloženém plakátku.
O letošní ročník je opět zájem ve všech třech kategoriích. Již 10 dní po spuštění přihlašování bylo přihlášeno 30 posádek. A snad v tuto chvíli je jen s podivem, že to zatím vypadá , poprvé v historii BOAS a AOS, že v jedné z kategorií budeme moci vyhlásit vítěze soutěže ještě před startem. V moravské části Shellu je zatím na nejvyšší bedně posádka č. 203: Revallo - Dvorský. Blahopřeji Lolemu, jako výbornému trenérovi, že vede synka k metám nejvyšším.
A nyní již jen tiskovka pro regionální media:

ZANEDLOUHO ODSTARTUJE 4. ROČNÍK RALLYE ŠMÍDL
Středisko volného času, Animo, Žamberk společně s generálním partnerem firmou Šmídl s.r.o. a městem Žamberk zve nejen automobilové fanoušky a rodiny s dětmi na 4. ročník RALLYE ŠMÍDL, který se koná v sobotu 25. dubna 2015.
Akce je každoročně pořádána v rámci dubna – měsíce bezpečnosti a jedná se o amatérskou automobilovou orientační soutěž, která se jede za běžného silničního provozu. Rallye Šmídl je letos rozdělena do tří kategorií: tradičně se pojedou kategorie „Hobby“ a “Family“, z čehož první je zaměřena pro automobilové nadšence a druhá pro pobavení rodin s dětmi. V tomto roce je (pro Žamberk nově) zařazena také kategorie pro posádky, které se tímto sportem zabývají nebo zabývaly někdy dříve, zařazená do kalendáře „Shell Cup“.
Na odpolední doprovodný program je srdečně zvána také široká veřejnost, která se neúčastní soutěže. Bude se konat od 14:30 hodin v areálu firmy Šmídl a vstup je zdarma. Těšit se můžete například na jízdu na koloběžkách, malování na obličej, střelbu ze vzduchovky, simulaci dopravní nehody, představení složek integrovaného záchranného systému, deskové hry, výtvarnou dílnu, taneční vystoupení nebo úspěšné šlapací moskviče. Za hezkého počasí si děti budou moci zařádit v pěně (náhradní oblečení s sebou :-) ). Po celé odpoledne si budete moci vychutnat skvělé občerstvení, zhlédnout taneční vystoupení a v podvečer zahraje kapela Divokj Bill revival. Moderátorkou letošní Rallye Šmídl je Jana Doleželová, Miss ČR roku 2004.
Přihlášky a více informací naleznete na www.smidl.cz nebo www.animo.zamberk.cz.

Petra Brůnová, kultura a propagace města Žamberk
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VláďaF