VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  30.03.2016 01:01   Rallye Šmídl 2016 za dveřmi
Všechny Vás zdravím ze Žamberka.

Již za 18 dní to vypukne. Mám tak nějak trochu trému za všechny pořadatele, zda se nám podaří zopakovat loňský rok, který se asi docela, soudě podle některých Vašich hodnocení, vyvedl. O to je to Vůči Vám zavazující.

I přesto jste všichni srdečni zváni, jen se prosím hlaste dle svých sil a schopností do jednotlivých kategorií

A protože mám několik organizačních postřehů a požadavků, tak po úvodu a srdečném pozvání se s Vámi o ně samozřejmě podělím.1) Došlo k úpravě časového harmonogramu soutěže a rádi bychom, kdyby jsme prezentaci Shell zvládli již v době od 08.45 - do 09.15 s následnou rozpravou a zahájením soutěže. Snad Vám těch 15 minut posunu dříve nezpůsobí trable. I tak jsme po zkušenostech z loňska pro Shell ponechali pozdější zahájení soutěže, aby jste nemuseli brzo ráno z postýlek pro cestu napříč republikou. Vím z jiných soutěží, že Vám naopak nevadí pozdější příjezd domů, protože když je sobota načnutá, tak je potom mnohdy jedno, zda přijedu domů ve 20.00 nebo 21.00 hod. Přesto se budeme snažit zachovat brzké vyhlášení výsledků dle harmonogramu. Ale znáte to ...?2) Na základě rozhodnutí výkonného výboru AOS se posádky Shell, rozhodnuté jezdit letos obě divize, mohou účastnit obou divizí Shell se zápočtem bodů pro každou divizi zvlášť na základě pořadí v divizi a to za mírně zvýšené startovné.3) Kategorii FAMILY letos čeká pouze jedna, ale časově dlouhá, etapa rozdělená do několika částí a přizpůsobená hlavně dětských účastníkům, pro které se zejména tato soutěž i kategorie pořádají. Určitě doporučujeme s sebou pro tuto kategorii svačinu a pití.4) Vzhledem k výrazné obměně posádek v kategorii Shell, by měly být ITI výrazně lehčí oproti loňskému roku. Aspoň takto to vidí autor, který si myslí, že budou rozhodovat maličkosti. A platí, že čím lehčí Shell, tak bude i lehčí ktg. HOBBY a FAMILY.5) V cíli po skončení hlavního doprovodného programu bude možnost večerního posezení se dvěma kapelkami, takže kdo nebudete spěchat, můžete posedět a vyměňovat zkušennosti.Sledujte v propozicích uveřejnění upřesnění časového harmonogramu, kde najdete informace k bodům 1 - 3. Je otázkou hodin, kdy budou v příslušné sekci zveřejněny.Jinak tratě se ještě dopilovávají a snad budou prosté chyb.Těšíme se na Vás a držte nám palce tak, jak je držíme Vám, abyste byli všichni úspěšní.Za pořadatele

Vláďa Fabián

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VláďaF   
  01.03.2016 18:06   POHLED Z BEDNY SHELL HRUBÁ SKÁLA
Zimní přestávka je dlouhá. A my jsme nedočkavě pokukovali po kalendáři, kdy už skončí. A minulou sobotu jsme se konečně dočkali.
Ročník tradičně začal na Hrubé Skále. Přejímka v nám známé restauraci a následuje jízda zručnosti.
Pro řidiče je to premiéra s „novým“ vozem, ale zvládl to na jedničku. Čistá jízda, čas nebyl také špatný , to vše znamenalo první místo v Shell, celkově 6 místo v jízdě zručnosti.
Pak následovala pozdní snídaně v restauraci, krátká rozprava a už vyrážíme. Netradičně startujeme z restaurace a pro nás netradičně startujeme jako druzí v pořadí.
Výjezd na trať jsme zvládli, splnili vložák a poctivě dojeli pro průjezdku č. 5 .Ráno bylo „ jiná PK“ a navigátor měl chuť šetřit čas a nejezdit tam - ještě, že má řidiče . Dál jsme pokračovali 1. etapou bez zádrhelů. Pouze na konci jsme chvilku hledali první z reálů, ale po jeho nalezení, šlo vše dál jak na drátkách – 2 x živá kontrola a jsme v cíli. Nebyli jsme si jistí, zda jsme něco nevynechali, do příjezdu na čas zbývalo ještě skoro 10 minut, ale nakonec se ukázalo, že pořadatelé k nám byli štědří a času nám dopřáli více než dost.
Výjezd do druhé etapy se také povedl, vyhnuli jsme se živé kontrole ( všimli jsme si přikázaného směru) a hurá dál. Jediný zádrhel v etapě byl „výkus“ v mapě po projetí bodu B. Zde jsme se nechali nachytat a zajeli na „plácek“ ke garážím pro falešnou průjezdku, přestože tam byla plná čára. Té jsme si všimli až při výjezdu. Kam se jet otočit, jsme naštěstí nevyřešili a tak jeli dál. Za konec etapy pochvala řidiči, že dodržel rychlost v obytné zóně. Sice neví jak, ale dodržel ji. O tom, že nám to dopomůže k vítězství jsme neměli v té chvíli ani potuchy.
Třetí etapa se také zdála v pohodě. Zamotali jsme se až u kóty 310, kde jsme pracně hledali odbočení do leva a našli. Řidič měl radost, že jsme to nepřehlédli - bohužel , odbočení do leva nebylo kvůli plné čáře možné, takže nám chyběla průjezdka. Horší bylo, že jsem si na konci etapy všimla, že ve 3.etapě byla podmínka. A já ji při průjezdech neplnila. Zmizel dobrý pocit,že vím, co dělám. Sama sobě jsem si zanadávala. To si u nás v týmu obstarávám já. Řidič je k mým chybám více než tolerantní . Pak jsem to rychle spočetla - chyba přinese 220 bodů. Tak se uvidí, jak to zvládli ostatní.
Následoval oběd v restauraci . Opis vzorových průjezdů a rozbor s ostatnímu co kdo jel a proč. Během konzultací jsem zjistila, že i ostatní měli ve 3. etapě problémy a tak snad nebude umístění tak špatné.
Vyhlášení výsledků bylo překvapivé. 1.místo jsme nečekali. Jak už jsem se zmínila ,řidič byl sice bezchybný v jízdě zručnosti a na radaru, ale na trati měl své vroubky a o mě raději nebudeme mluvit ,(za chybu s podmínkou si nadávám ještě teď). Výborného umístění jsme dosáhli díky našim protivníkům ,kteří naštěstí chybovali více než my a pořadatelům, kteří byli mírní v postihu za neplnění podmínky.

Všem pořadatelům děkujeme za pěkně připravenou soutěž a příští rok určitě přijedeme zas.
Za posádku č.102 Martina Čáslavská
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MartinaC   
  01.01.2016 20:54   Shell Cup 2015
V první řadě, myslím že budu hovořit za všechny účastníky, znovu děkujeme všem pořadatelům, autorům tratí, organizátorům i všem jejich pomocníkům, kteří nám umožnili, že jsme si všichni mohli tohoto svého koníčku dostatečně užít. Jednotlivé soutěže byli někdy lehčí, někdy těžší, ale vždycky jsme si z nich odvezli nějaké nové poznatky a zážitky.
K jednotlivým soutěžím:
1. kolo – Zimní Hrubá skála – stejně jako v r. 2014 bohužel (nebo naštěstí?) opět beze sněhu. Svezli jsme se krásnými zákoutími malebné krajiny Českého ráje a okolí. Itíky přehledné, vložáků a podmínek minimum, délky etap a časy tak akorát. Náročností sice patřila k nejlehčím, ale pro rozjezd ročníku to bylo ideální.
2. kolo – Rallye Šmídl – historicky první Shell v Žamberku stanovující doufejme novou tradici společné soutěže pro Čechy i Moraváky (v předběžném kalendáři pro r. 2016 již potvrzenou). Tato soutěž jako součást již několik let pořádané regionální Rallye Šmídl byla už podstatně náročnější, určitě i z důvodů snahy odlišit Shell od „Hobby“ a „Family“ kategorií. Mapy krásně přehledné, itíky jasné. Příjemně proloženo naučně zábavnými úkoly mezi etapami.
3. kolo – Střelka Horní Branná – tradiční soutěž, kde domácí posádky, které se soutěží Shell Cupu jinak nezúčastňují, dávají na frak „ostříleným shellákům“. Srozumitelné itíky proložené soutěžními úkoly, tratě postavené i pro začínající posádky a o pořadí rozhoduje pár drobných chybiček, kterých se místní dokáží vždy vyvarovat.
4. a 5. kolo – Roudnice – Podřipský Dakárek – jedna z nejnáročnějších soutěží, kterou navíc ovlivnilo množství nepředpokládaných stavebních silničních akcí a nečekaná průtrž mračen během JZ. Jediná ze čtyř etap by se dala označit jako lehčí, ostatní se, myslím, blížily spíš pohárovým. Rovněž dvě kola v jeden den jedoucí se současně s dvěmi koly ČP znamenali určitě velkou zátěž pro pořadatele. Nutno je však pochválit za zdárné vyřešení všech problémů a za to, že si autor našel chvilku a prošel s námi po dojezdu celé odpolední kolo. Krátce na to pak i vyvěsil na stránky správné řešení kola dopoledního a nedlouho poté i odpoledního. Na této soutěži se poprvé objevila nová posádka, která pak hned při své první účasti dosáhla odpoledne příčky nejvyšší.
6. kolo – Kladno – patřilo jako již tradičně k těm soutěžím nejtěžším. Rovněž však to byla soutěž, kde se účastníci mohli hodně naučit. Soudím tak ale jen z uveřejněného autorova popisu tratě, informací zprostředkovaných a ohlasů ostatních posádek, neboť jsme se tohoto kola nezúčastnili.
7. a 8. kolo – Krakonoš – vítaná náhrada zrušeného dvoukola na Dobříši byla i přes poměrně krátký čas na přípravu na výborné úrovni. Obtížnosti bych hodnotil pro dopoledne střední a odpoledne lehčí střední, což bylo pro Shell ideální svezení. Itíky a mapy v jednom byly docela praktické řešení.
9. kolo – Tábor – bylo opět na výborné úrovni. Středně těžká obtížnost vyžadovala po soutěžících neustálou pozornost a vložák za začátkem obce 3x levá činil v této hustě zastavené oblasti, kde se bez značky změna obcí vůbec nepozná, některým posádkám značné potíže. Závěr sezóny malinko zkalilo nevyhlášení celkových výsledků, ale vše se určitě dožene na první soutěži roku 2016.

Do nového ročníku přeji všem účastníků co nejvíc ochotných pořadatelů, kteří pro ně připraví co nejvíce soutěží. Pořadatelům pak přeji, aby vždy správně odhadli obtížnost soutěží tak, aby přilákali co nejvíc nových posádek a zároveň posunuly stabilní posádky o kousek výš. A hlavně ať si to mohou pokaždé všichni skvěle užívat tak jako v ročníku uplynulém.

Za posádku č. 101 Tomáš Žurek
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Tomáš