VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  02.04.2016 09:21   Upřesnění propozic Rallye Šmídl pro Shell cup
Stáhněte si upřesnění propozic.

STÁHNOUT
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  30.03.2016 01:01   Rallye Šmídl 2016 za dveřmi
Všechny Vás zdravím ze Žamberka.

Již za 18 dní to vypukne. Mám tak nějak trochu trému za všechny pořadatele, zda se nám podaří zopakovat loňský rok, který se asi docela, soudě podle některých Vašich hodnocení, vyvedl. O to je to Vůči Vám zavazující.

I přesto jste všichni srdečni zváni, jen se prosím hlaste dle svých sil a schopností do jednotlivých kategorií

A protože mám několik organizačních postřehů a požadavků, tak po úvodu a srdečném pozvání se s Vámi o ně samozřejmě podělím.1) Došlo k úpravě časového harmonogramu soutěže a rádi bychom, kdyby jsme prezentaci Shell zvládli již v době od 08.45 - do 09.15 s následnou rozpravou a zahájením soutěže. Snad Vám těch 15 minut posunu dříve nezpůsobí trable. I tak jsme po zkušenostech z loňska pro Shell ponechali pozdější zahájení soutěže, aby jste nemuseli brzo ráno z postýlek pro cestu napříč republikou. Vím z jiných soutěží, že Vám naopak nevadí pozdější příjezd domů, protože když je sobota načnutá, tak je potom mnohdy jedno, zda přijedu domů ve 20.00 nebo 21.00 hod. Přesto se budeme snažit zachovat brzké vyhlášení výsledků dle harmonogramu. Ale znáte to ...?2) Na základě rozhodnutí výkonného výboru AOS se posádky Shell, rozhodnuté jezdit letos obě divize, mohou účastnit obou divizí Shell se zápočtem bodů pro každou divizi zvlášť na základě pořadí v divizi a to za mírně zvýšené startovné.3) Kategorii FAMILY letos čeká pouze jedna, ale časově dlouhá, etapa rozdělená do několika částí a přizpůsobená hlavně dětských účastníkům, pro které se zejména tato soutěž i kategorie pořádají. Určitě doporučujeme s sebou pro tuto kategorii svačinu a pití.4) Vzhledem k výrazné obměně posádek v kategorii Shell, by měly být ITI výrazně lehčí oproti loňskému roku. Aspoň takto to vidí autor, který si myslí, že budou rozhodovat maličkosti. A platí, že čím lehčí Shell, tak bude i lehčí ktg. HOBBY a FAMILY.5) V cíli po skončení hlavního doprovodného programu bude možnost večerního posezení se dvěma kapelkami, takže kdo nebudete spěchat, můžete posedět a vyměňovat zkušennosti.Sledujte v propozicích uveřejnění upřesnění časového harmonogramu, kde najdete informace k bodům 1 - 3. Je otázkou hodin, kdy budou v příslušné sekci zveřejněny.Jinak tratě se ještě dopilovávají a snad budou prosté chyb.Těšíme se na Vás a držte nám palce tak, jak je držíme Vám, abyste byli všichni úspěšní.Za pořadatele

Vláďa Fabián

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VláďaF   
  01.03.2016 18:06   POHLED Z BEDNY SHELL HRUBÁ SKÁLA
Zimní přestávka je dlouhá. A my jsme nedočkavě pokukovali po kalendáři, kdy už skončí. A minulou sobotu jsme se konečně dočkali.
Ročník tradičně začal na Hrubé Skále. Přejímka v nám známé restauraci a následuje jízda zručnosti.
Pro řidiče je to premiéra s „novým“ vozem, ale zvládl to na jedničku. Čistá jízda, čas nebyl také špatný , to vše znamenalo první místo v Shell, celkově 6 místo v jízdě zručnosti.
Pak následovala pozdní snídaně v restauraci, krátká rozprava a už vyrážíme. Netradičně startujeme z restaurace a pro nás netradičně startujeme jako druzí v pořadí.
Výjezd na trať jsme zvládli, splnili vložák a poctivě dojeli pro průjezdku č. 5 .Ráno bylo „ jiná PK“ a navigátor měl chuť šetřit čas a nejezdit tam - ještě, že má řidiče . Dál jsme pokračovali 1. etapou bez zádrhelů. Pouze na konci jsme chvilku hledali první z reálů, ale po jeho nalezení, šlo vše dál jak na drátkách – 2 x živá kontrola a jsme v cíli. Nebyli jsme si jistí, zda jsme něco nevynechali, do příjezdu na čas zbývalo ještě skoro 10 minut, ale nakonec se ukázalo, že pořadatelé k nám byli štědří a času nám dopřáli více než dost.
Výjezd do druhé etapy se také povedl, vyhnuli jsme se živé kontrole ( všimli jsme si přikázaného směru) a hurá dál. Jediný zádrhel v etapě byl „výkus“ v mapě po projetí bodu B. Zde jsme se nechali nachytat a zajeli na „plácek“ ke garážím pro falešnou průjezdku, přestože tam byla plná čára. Té jsme si všimli až při výjezdu. Kam se jet otočit, jsme naštěstí nevyřešili a tak jeli dál. Za konec etapy pochvala řidiči, že dodržel rychlost v obytné zóně. Sice neví jak, ale dodržel ji. O tom, že nám to dopomůže k vítězství jsme neměli v té chvíli ani potuchy.
Třetí etapa se také zdála v pohodě. Zamotali jsme se až u kóty 310, kde jsme pracně hledali odbočení do leva a našli. Řidič měl radost, že jsme to nepřehlédli - bohužel , odbočení do leva nebylo kvůli plné čáře možné, takže nám chyběla průjezdka. Horší bylo, že jsem si na konci etapy všimla, že ve 3.etapě byla podmínka. A já ji při průjezdech neplnila. Zmizel dobrý pocit,že vím, co dělám. Sama sobě jsem si zanadávala. To si u nás v týmu obstarávám já. Řidič je k mým chybám více než tolerantní . Pak jsem to rychle spočetla - chyba přinese 220 bodů. Tak se uvidí, jak to zvládli ostatní.
Následoval oběd v restauraci . Opis vzorových průjezdů a rozbor s ostatnímu co kdo jel a proč. Během konzultací jsem zjistila, že i ostatní měli ve 3. etapě problémy a tak snad nebude umístění tak špatné.
Vyhlášení výsledků bylo překvapivé. 1.místo jsme nečekali. Jak už jsem se zmínila ,řidič byl sice bezchybný v jízdě zručnosti a na radaru, ale na trati měl své vroubky a o mě raději nebudeme mluvit ,(za chybu s podmínkou si nadávám ještě teď). Výborného umístění jsme dosáhli díky našim protivníkům ,kteří naštěstí chybovali více než my a pořadatelům, kteří byli mírní v postihu za neplnění podmínky.

Všem pořadatelům děkujeme za pěkně připravenou soutěž a příští rok určitě přijedeme zas.
Za posádku č.102 Martina Čáslavská
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MartinaC