VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  23.10.2016 16:20   Shell cup 2016 na Moravě vyhrála posádka ze Slovenska !!
Dvojkolem v Hlučíně se ukončil souboj o místa na bedně Moravské části Shell cupu. O bednu mělo zálusk několik posádek z Čech a jedna ze Slovenska. Z Moravy v letošním ročníku neměl nárok nikdo.
Vedoucí posádka seriálu Kubela-Pavliš v přímém souboji se slovenskou posádkou Magdolen-Magdolen v obou posledních kolech prohrála a tak ji v konečném zúčtování patří druhé místo. Obě kola se jela současně se závěrečnými koly Moravského poháru, ale samozřejmě podle daleko jednodušších itinerářů. Protože se jednalo o závěrečné kola, byly tyto iti pro začínající posádky patřičně náročné. Soutěž probíhala v přátelské atmosféře podporované nádherným podzimním počasím.
Dopolední soutěž, stejně jako odpolední vyhrála posádka Magdolen-Magdolen před Kubelou s Pavlišem a tím dosáhli v seriálu rovnosti bodů a právě tyto dvě první místa je dostali na bednu nejvyšší. Třetí místo brala dopoledne posádka Kozický-Kozická a odpoledne posádka Klár-Bildová.

Konečné pořadí moravské části Shell cupu 2016 je tedy následující. Na prvním místě je posádka z AMK Baník Handlová Magdolen-Magdolen, na druhém posádka z Hradce Králové Kubela-Pavliš a třetí skončila posádka Šaněk-Šaněk z Příbrami.


FOTOGALERIE ZE SOUTĚŽE
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  26.09.2016 11:15   Pohled z bedny od Honzy Rambouska
Cena města Kladna - Pohled z bedny

Vždy jsem si myslel, že podmínkou článku „ Pohled z bedny“ je něco pořádně umět. Letos jsem zjistil, že existuje druhá možnost, a to přestat jezdit. A tak jsem byl osloven jako doplněk družstva, které potřebovalo posádku do Shell cupu. Ano, kamarádi je to již 6 let, co jsme skončili s ježděním AOS, a tak jsme splnili 5 letou podmínku od vlastnictví licence a mohli jsme se postavit mezi začátečníky. V uplynulých letech jsme jezdili se synky autoslalomy a já začal v poslední době jezdit orientační závady na kole. Důvodem není, jak si myslí Jirka Burian, že jsem zchudnul a nemám na benzín, ale hmota, která se mi objevila na břichu. Letos jsem dokonce postavil tréninkovou soutěž, kterou si může každý kdykoli do 31. října projet, více na www.rambousek.eu/mtbo Naivně jsem si myslel, že 20 sezón v M ČR mne naučilo orientaci. Příčinou posledních míst, mimo fyzické kondice, je fakt, že jsem se nikdy nemusel během těchto let zajímal o vrstevnice. Již jsem se dostal do míst, kde jsem navigátorovi říkal, doprava, 2 km ke kapličce, okolo ní a zase zpátky. Na kole jsem ve stejném místě zařadil nejměkčí převod a za půl hodiny ke kapličce dorazil…

Ale zpátky k soutěži. Sám jsem očekával, jak nudná soutěž přejezdů mezi body to bude. A hle, i v Shellu chyták za chytákem. Jediné z čeho jsem mohl těžit byla rychlost, a tak jsme měli vždy poměrně dost najeto, přestože v krámě, kde jsme se v etapě zastavili byla dlouhá fronta a pomalá pokladní. Musím přiznat, že když jsem viděl mistrovské itiky, tak už bych to nedal. Nemohli jsme si s Jirkou vzpomenout, zda se jezdí do Průjezdu zakázán ( po letošní úpravě zákona stačí jakýkoli jiný důvod než zkracování cesty a objezd dopravní situace, takže AOS je zcela legitimní důvod pro vjetí) nemohli jsme si ani vzpomenout na postup, kdy šipkáč navazuje na slepou mapu. Soutěž se mi líbila, ale v jakékoli jiné kategorii bych zase zaujímal, stejně jako na kole, jenom poslední místa. Kladeňákům určitě zaslouží moje poděkování.

Jedna věc mne zarazila, a to zákaz zapnutých mobilních telefonů během soutěže. Nemám rád zákazy, o kterých se předem ví, že je nikdo nedodržuje. Jednak si myslím, že v dnešní době vypnutý telefon nepřispívá bezpečnosti, protože v případě nehody je potřeba telefon aktivovat a to jistě zabere nějaký čas, navíc zadat PIN v šoku se nemusí povést. Dalším důvodem je, že někteří z nás prostě k dispozici být musí a musí být schopni řešit nastalé průšvihy ve firmách. Dalším důvodem je, že na mobilech již dneska neběží jenom navigace, ale i tripmastery. A konečně posledním důvod, který ostatně stál za zákazem mobilních telefonů, a to že posádky spolupracovaly, již také není aktuální. Proto bych se jako nezávislý kibic přimlouval, aby pořadatelé zvážili tento zákaz v propozicích, který stejně není dodržován.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Rambousek Jan   
  18.05.2016 23:27   Ohlédnutí za Rallye Šmídl 2016
..........................................................................................................................................................................
5. ročník Rallye Šmídl

V sobotu 16. dubna odstartoval 5. ročník amatérské automobilové soutěže Rallye Šmídl.
Letos se do závodu přihlásilo 13 posádek v kategorii FAMILY, 11 posádek v kategorii HOBBY a 13 týmů v prestižní kategorii SHELL CUP. Závodníci se sešli brzy ráno ve školní jídelně, kde je přivítala a štěstí do závodu popřála ředitelka závodu Martina Šmídlová, Lída Šlesingrová za ANIMO Žamberk a starosta města Jiří Dytrt. Posádky si vyslechly instrukce a rady k průběhu soutěže a vyplnili dopravní testy. Už tady se rozdávaly první trestné body, další číhaly na trati. Na start se jako první seřadila kategorie FAMILY, kterou odstartovala Martina Šmídlová do první etapy s jízdou zručnosti směrem k Muzeu starých strojů a technologií. Všichni podle záludného itineráře bravurně našli cíl a mohli se vydat na prohlídku starých strojů a automobilů v bývalé Mosilaně. Po prohlídce posádky vyrazily na druhou část závodu, která letos směřovala na Pastviny a Klášterec nad Orlicí. Po trase byly rozmístěny kontroly a soutěžní úkoly.
V cíli v areálu firmy Šmídl běžel od 14 hodin doprovodný program určený nejen pro závodníky, ale pro širokou veřejnost. Obrovský zájem vzbudila ukázka vyprošťování zraněné osoby a hašení vozu, požární útok SDH Zderaz, vystoupení Železného Zekona, ukázka práce leteckých modelářů, akční vystoupení break dance skupiny Deep Skillz Crew. Stánek zde měla Městská policie Žamberk i BESIP, mohli jste se svézt v kamionu, děti oblehly stánek s malováním na obličej i mini šlapací auta.
Po vyhlášení výsledků všech kategorií vystoupily rockové kapely Benjaming’s Clan a W.A.F. Na své si tu přišel opravdu každý – automobiloví nadšenci si zasoutěžili v tvrdé konkurenci zkušených posádek, odpolední program zajistil skvělou zábavu. Rallye Šmídl je specifický závod, protože se jede za běžného silničního provozu a je nutné dodržovat zásady bezpečné jízdy a dopravní předpisy. Silný motor vítězství nezaručí, hlavní je orientace, důvtip při plnění úkolů a nadšení, které na 5. ročníku rozhodně nechybělo!

za pořadatele Monika Škodová

Tak tolik tisková zpráva z letošního ročníku a já k tomu dodám, že ten další ročník má stanoven pracovní termín na 22.duben 2017, tj. týden po velikonocích.
Rádi bychom opět přivítali Shell Cup. V letošním ročníku došlo k zajímavému generačnímu srovnání, kdy mnohé posádky, které pamatují doby a Řády 30 let dozadu porážely posádky současné. Prostě nezapoměly a umí, i když se tzv. pravidla jak to jezdit změnila.
Foto a průjezdy najdete na http://www.smidl.cz/v-sobotu-16-dubna-odstartoval-5-rocnik-amaterske-automobilove-souteze-rallye-smidl/ a také na http://oldc.rajce.idnes.cz/Smidl_2016/

Všem, za pořadatele, děkuji za účast posádek, omlouváme se za některé org. chybky a snad příští rok zase nashledanou!
Vláďa Fabián
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VláďaF