VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  24.10.2016 16:44   Víťazi Shell Cupu Morava až na tretí pokus.
V sezónach 2013 a 2014 nám titul ušiel vždy v poslednom kole. V roku 2015 sme nejazdili, no a tento rok sme išli len 4 kolá. Pred posledným dvojkolom v Hlučíne sme boli s druhým a tretím miestom na priebežnom 8 mieste. Deň pred pretekmi som pri borovičke v Rákosníku vravel otcovi a kamarátovi Paľovi Janíkovi, že je tu teoretická šanca na titul, ale museli by sme obe kolá vyhrať. Asi aj vzhľadom k tomu, že sme tento rok ešte nič nevyhrali, ani na Slovensku, mali z toho riadnu srandu. Veru, s tým nerátal asi nik.

Nezvyknem sa pred pretekmi nejako zvlášť pripravovať, teraz som si ale dokoliečka znova a znova dával všetky cvičné itineráre na internete, prezeral som si všetky itiky z minula a rozoberal som si, kde a akú chybu som spravil.

Do Hlučína sme vyrazili o 04:30, na požičanom aute od kamaráta Janíka. Tá otcova favoritka už to má asi spočítané. Cesta bola dosť dobrá, prišli sme na prezentáciu medzi prvými. Zručka bola klasicky na parkovisku rekreačného areálu, taká, ako sa už v minulosti išla. Otec vyhral obidve a už v úvode sme na súperov získali náskok, ktorý sa nakoniec v boji o titul ukázal ako rozhodujúci.

Štartujeme do dopoludňajšej prvej etapy. Jedna podmienka, jeden vložák, tri detaily, mapy v mierke M25, kopec času- ø20km/h, všetko vyzerá byť jasné. Po štarte hneď na stopke doprava pre otočnú O a šup do centra Hlučína. Po výjazde z bodu 1 a následnom vrátení sa späť doň, z nevysvetliteľných príčin, namiesto smeru otáčania v smere hodinovej ručičky ideme naopak - 160 TB. Zvyšok etapy bez problémov. Druhá etapa v podobnom duchu, po jednej podmienke a vložáku a dva detaily. Jedinú chybu sme spravili, keď som si myslel, že keď je v mapovom okienku vykreslený kruhový objazd, tak ho musím celý prejsť dokoliečka. Plech J som tak bral dva krát – 60TB. Cieľ na námestí Hlučína, obed klasicky v pivnici U Bety. Výborná polievka a fantastická sviečková. Super bolo, že už tam boli vyvesené vzorové prejazdy. Hneď si tak každý mohol pozrieť, ako sa to malo jazdiť. Keďže to bolo kúsok, išli sme sa peši pozrieť do miesta za bod 1 z prvej etapy, kde sme spravili chybu. Akurát tam prechádzali Kubíčkovi. Simča bola dosť šoknutá, prečo stojíme na rohu ulice s mapami v ruke.

Itinerár prvej etapy odpoludňajšieho kola bol rozdelený na dve časti a v každej bol jeden vložák. To bolo z celej etapy najdôležitejšie, správne si to odsledovať. Jedinú chybu sme spravili až v samom závere, keď sme sa blbo otočili na mape. Za 200TB. Prvý problém druhej etapy pre nás nastal s odjazdením kóty 312. Šoféra som nútil ísť po nejakej hrádzi popri rieke. A on nie a nie a nie! Až sme sa skoro pohádali. Našťastie som si po pár minútach uvedomil, že tam vlastne vôbec nemáme byť, tak sme odfrčali preč. Príčinou bola podmienka: KAŽDÚ KÓTU O HODNOTE VYŠŠEJ AKO 200 POPRVÍ KRÁT OPUSTI ČO NAJMENŠÍM AZIMUTOM. Dôležitá ale bola tá druhá veta: NEPLATÍ PRE KÓTY ZO ZADANÝM VÝJAZDOM. Keď už som to správne pochopil, pre zvyšok etapy s tým nebol viac problém. Príjemným spestrením bolo v itiku pár zadaní v uhloch a azimutoch. Dlho som sa s tým už nestretol. Pred mapovým dojazdom do čk2 boli dve reálne P,L. Na dopravné ihrisko sa nám nechcelo ísť, tak sme išli cez námestie, tak, ako to bolo po pripomienkach aj uznané.

Hlavne vďaka otcovmu výsledku na JZ sa nám podarilo posledné dvojkolo vyhrať a tak sa po dvoch neúspešných pokusoch stávame víťazmi SCM.

Celé dvoj kolo bolo moc super. Zbyťák aj zo svojím TEAM-om zaslúžia veľkú pochvalu. V Hlučíne sa nám vždy moc ľúbi, chodíme sem aj na silvestrovskú JZ. Itiky boli pekné, prehľadné, rovnako aj mapy. Dávam 10 bodov. Starostlivosť o súťažiacich a strava opäť na výbornú, 10 bodov. Jedinú výtku mám k tomu, že keď už je finále, chcelo by to zabezpečiť po preteku ubytovanie pre posádky + spoločenské posedenie. Jednoducho si na záver sezóny poklábosiť, vypiť a zabaviť sa zo všetkými. Domov sme prišli o 23tej taký unavený, že sme chceli ísť spať. Našťastie sme v sebe našli dosť sebazaprenia a stiahli dve flašky fernetu.

A čo ďalej?
Podľa niektorých už v SC nemáme čo (hľadať). Jazdíme už 5 rokov, 2 roky robíme preteky doma v Handlovej a tento rok sme začali a na budúci sa chystáme jazdiť aj stredoeurópsky pohár. V pravidlách sa ale píše, že zúčastniť sa v SC môžu posádky, v ktorých ani jeden člen nebol posledných 5 rokov 2 krát po sebe majster, alebo neštartoval v národnom majstráku. Ani jednu neporušujeme. Časovo určite nestihneme odjazdiť celý budúci ročník. Možno len predpísaný, započítavaný počet. Či to bude na obhajobu a rozlúčenie sa so SHELL CUP-om stačiť, je otázne.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MagdolenR   
  23.10.2016 16:20   Shell cup 2016 na Moravě vyhrála posádka ze Slovenska !!
Dvojkolem v Hlučíně se ukončil souboj o místa na bedně Moravské části Shell cupu. O bednu mělo zálusk několik posádek z Čech a jedna ze Slovenska. Z Moravy v letošním ročníku neměl nárok nikdo.
Vedoucí posádka seriálu Kubela-Pavliš v přímém souboji se slovenskou posádkou Magdolen-Magdolen v obou posledních kolech prohrála a tak ji v konečném zúčtování patří druhé místo. Obě kola se jela současně se závěrečnými koly Moravského poháru, ale samozřejmě podle daleko jednodušších itinerářů. Protože se jednalo o závěrečné kola, byly tyto iti pro začínající posádky patřičně náročné. Soutěž probíhala v přátelské atmosféře podporované nádherným podzimním počasím.
Dopolední soutěž, stejně jako odpolední vyhrála posádka Magdolen-Magdolen před Kubelou s Pavlišem a tím dosáhli v seriálu rovnosti bodů a právě tyto dvě první místa je dostali na bednu nejvyšší. Třetí místo brala dopoledne posádka Kozický-Kozická a odpoledne posádka Klár-Bildová.

Konečné pořadí moravské části Shell cupu 2016 je tedy následující. Na prvním místě je posádka z AMK Baník Handlová Magdolen-Magdolen, na druhém posádka z Hradce Králové Kubela-Pavliš a třetí skončila posádka Šaněk-Šaněk z Příbrami.


FOTOGALERIE ZE SOUTĚŽE
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  26.09.2016 11:15   Pohled z bedny od Honzy Rambouska
Cena města Kladna - Pohled z bedny

Vždy jsem si myslel, že podmínkou článku „ Pohled z bedny“ je něco pořádně umět. Letos jsem zjistil, že existuje druhá možnost, a to přestat jezdit. A tak jsem byl osloven jako doplněk družstva, které potřebovalo posádku do Shell cupu. Ano, kamarádi je to již 6 let, co jsme skončili s ježděním AOS, a tak jsme splnili 5 letou podmínku od vlastnictví licence a mohli jsme se postavit mezi začátečníky. V uplynulých letech jsme jezdili se synky autoslalomy a já začal v poslední době jezdit orientační závady na kole. Důvodem není, jak si myslí Jirka Burian, že jsem zchudnul a nemám na benzín, ale hmota, která se mi objevila na břichu. Letos jsem dokonce postavil tréninkovou soutěž, kterou si může každý kdykoli do 31. října projet, více na www.rambousek.eu/mtbo Naivně jsem si myslel, že 20 sezón v M ČR mne naučilo orientaci. Příčinou posledních míst, mimo fyzické kondice, je fakt, že jsem se nikdy nemusel během těchto let zajímal o vrstevnice. Již jsem se dostal do míst, kde jsem navigátorovi říkal, doprava, 2 km ke kapličce, okolo ní a zase zpátky. Na kole jsem ve stejném místě zařadil nejměkčí převod a za půl hodiny ke kapličce dorazil…

Ale zpátky k soutěži. Sám jsem očekával, jak nudná soutěž přejezdů mezi body to bude. A hle, i v Shellu chyták za chytákem. Jediné z čeho jsem mohl těžit byla rychlost, a tak jsme měli vždy poměrně dost najeto, přestože v krámě, kde jsme se v etapě zastavili byla dlouhá fronta a pomalá pokladní. Musím přiznat, že když jsem viděl mistrovské itiky, tak už bych to nedal. Nemohli jsme si s Jirkou vzpomenout, zda se jezdí do Průjezdu zakázán ( po letošní úpravě zákona stačí jakýkoli jiný důvod než zkracování cesty a objezd dopravní situace, takže AOS je zcela legitimní důvod pro vjetí) nemohli jsme si ani vzpomenout na postup, kdy šipkáč navazuje na slepou mapu. Soutěž se mi líbila, ale v jakékoli jiné kategorii bych zase zaujímal, stejně jako na kole, jenom poslední místa. Kladeňákům určitě zaslouží moje poděkování.

Jedna věc mne zarazila, a to zákaz zapnutých mobilních telefonů během soutěže. Nemám rád zákazy, o kterých se předem ví, že je nikdo nedodržuje. Jednak si myslím, že v dnešní době vypnutý telefon nepřispívá bezpečnosti, protože v případě nehody je potřeba telefon aktivovat a to jistě zabere nějaký čas, navíc zadat PIN v šoku se nemusí povést. Dalším důvodem je, že někteří z nás prostě k dispozici být musí a musí být schopni řešit nastalé průšvihy ve firmách. Dalším důvodem je, že na mobilech již dneska neběží jenom navigace, ale i tripmastery. A konečně posledním důvod, který ostatně stál za zákazem mobilních telefonů, a to že posádky spolupracovaly, již také není aktuální. Proto bych se jako nezávislý kibic přimlouval, aby pořadatelé zvážili tento zákaz v propozicích, který stejně není dodržován.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Rambousek Jan