VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  01.04.2017 15:04   Středním Povltavím ke stažení z webu.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Žurek Tomáš   
  20.03.2017 08:24   Premiérový pohled z Hlučínské poloviční bedny.
Premiérový pohled z Hlučínské poloviční bedny
Když jsem jel v sobotu večer domů, přemýšlel jsem, kdo by měl vlastně tentokrát pohled z bedny napsat. Lukáš Kubela s Milanem Pavlišem, jakožto celkoví vítězové celého dvoukola? Magdoleni nebo my, jakožto vítězové jednotlivých kol? Tak jsem to vzal tentokrát na sebe, když už mám tu vzácnou příležitost.
Ráno jsme se hned po příjezdu do Hlučína vrhli na jízdu zručnosti. Tady začal první zádrhel – ačkoliv se to může zdát nemožné, trochu jsme se ztratili. Naše Citigo sice dělalo, co mohlo, ale závada byla někde mezi volantem a sedadlem. Vteřiny, které jsme ztráceli přemýšlením, kudy že to máme jet, se mi zdáli naprosto nekonečné. První zručka nám tedy nakonec vynesla 187 TB, které nás dost možná stály medaili z dopoledního kola. Druhá zručka za poměrně solidních 127 TB mi pak docela zvedla náladu.
Po rozpravě jsme pak mohli vyrazit na první kilometry soutěží. Trasy byly jezdivé, nikterak příliš těžké a i časy byly nastaveny odpovídajícím způsobem, ztráty za ČK u nás nebyly nijak velké. Z toho pak i vyplývaly těsné výsledky za dopolední kolo – mezi druhým a pátým místem rozdíl pouhých 100 bodů. První místo tak vyhráli poměrně suverénně Viktor a Richard Magdolenovi, druhé místo obsadili Lukáš Kubela s Milanem Pavlišem (tentokrát na zmatení nepřítele s červeným Focusem), třetí skončili Mirek Jára s Honzou Kejvalem. My jsme brali s rozdílem 45 bodů bramboru.
Po obědě jsme naskočili do odpoledního kola, které už bylo o něco náročnější, nicméně ani o trochu méně jezdivé. Dostali jsme se na další zajímavá místa, mimo některých krásných budov v okolí jsme měli příležitost vidět i skupinu bílých jelenů. Na fotku snad bude čas někdy příště. Výsledky z druhého, odpoledního kola byly opět vyrovnané, rozdíl mezi druhým a pátým opět cca 100 TB. Tentokrát jsme zaváleli, první etapa čistá, druhá s drobnou ztrátou a s celkovými 392 TB jsme urvali naše historicky první vítězství v Shell Cupu. Tak snad odteď jen houšť! Za námi skončili opět druzí Lukáš s Milanem, třetí místo obsadili Tomáš a Lukáš Kubalovi.
Celkové výsledky byly vyhlašovány podle součtu pořadí a až následně součtu bodů, první tak skončila dvojice Kubela-Pavliš, druzí Magdoleni, my jsme brali bronz. Napínavé vyhlášení však bylo v Moravském Poháru, kde Klasovi brali celkové vítězství o jeden jediný bod.
Závěrem bych chtěl poděkovat celému pořadatelskému týmu, hlavně pak Zbyťákovi a HR Dužovi, za zorganizování další skvělé soutěže. Jelo se nám opravdu dobře, a zjevně nejen nám – o tom hovoří i malé rozdíly ve výsledkové listině. O nás soutěžící bylo velmi dobře postaráno po všech stránkách, oceňuji i výběr restaurace, kde nám velmi chutnalo (a přimlouváme se za opakování při dalších soutěžích). A nakonec samozřejmě gratulace všem soutěžícím k jejich umístění.
Z Prahy to máme do Hlučína poněkud z ruky, celkem 370 km. Ale na takto výborně pořádané soutěže se vždycky budeme rádi vracet.
Za posádku č. 123
Petr Manda
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Manda Petr   
  24.10.2016 16:44   Víťazi Shell Cupu Morava až na tretí pokus.
V sezónach 2013 a 2014 nám titul ušiel vždy v poslednom kole. V roku 2015 sme nejazdili, no a tento rok sme išli len 4 kolá. Pred posledným dvojkolom v Hlučíne sme boli s druhým a tretím miestom na priebežnom 8 mieste. Deň pred pretekmi som pri borovičke v Rákosníku vravel otcovi a kamarátovi Paľovi Janíkovi, že je tu teoretická šanca na titul, ale museli by sme obe kolá vyhrať. Asi aj vzhľadom k tomu, že sme tento rok ešte nič nevyhrali, ani na Slovensku, mali z toho riadnu srandu. Veru, s tým nerátal asi nik.

Nezvyknem sa pred pretekmi nejako zvlášť pripravovať, teraz som si ale dokoliečka znova a znova dával všetky cvičné itineráre na internete, prezeral som si všetky itiky z minula a rozoberal som si, kde a akú chybu som spravil.

Do Hlučína sme vyrazili o 04:30, na požičanom aute od kamaráta Janíka. Tá otcova favoritka už to má asi spočítané. Cesta bola dosť dobrá, prišli sme na prezentáciu medzi prvými. Zručka bola klasicky na parkovisku rekreačného areálu, taká, ako sa už v minulosti išla. Otec vyhral obidve a už v úvode sme na súperov získali náskok, ktorý sa nakoniec v boji o titul ukázal ako rozhodujúci.

Štartujeme do dopoludňajšej prvej etapy. Jedna podmienka, jeden vložák, tri detaily, mapy v mierke M25, kopec času- ø20km/h, všetko vyzerá byť jasné. Po štarte hneď na stopke doprava pre otočnú O a šup do centra Hlučína. Po výjazde z bodu 1 a následnom vrátení sa späť doň, z nevysvetliteľných príčin, namiesto smeru otáčania v smere hodinovej ručičky ideme naopak - 160 TB. Zvyšok etapy bez problémov. Druhá etapa v podobnom duchu, po jednej podmienke a vložáku a dva detaily. Jedinú chybu sme spravili, keď som si myslel, že keď je v mapovom okienku vykreslený kruhový objazd, tak ho musím celý prejsť dokoliečka. Plech J som tak bral dva krát – 60TB. Cieľ na námestí Hlučína, obed klasicky v pivnici U Bety. Výborná polievka a fantastická sviečková. Super bolo, že už tam boli vyvesené vzorové prejazdy. Hneď si tak každý mohol pozrieť, ako sa to malo jazdiť. Keďže to bolo kúsok, išli sme sa peši pozrieť do miesta za bod 1 z prvej etapy, kde sme spravili chybu. Akurát tam prechádzali Kubíčkovi. Simča bola dosť šoknutá, prečo stojíme na rohu ulice s mapami v ruke.

Itinerár prvej etapy odpoludňajšieho kola bol rozdelený na dve časti a v každej bol jeden vložák. To bolo z celej etapy najdôležitejšie, správne si to odsledovať. Jedinú chybu sme spravili až v samom závere, keď sme sa blbo otočili na mape. Za 200TB. Prvý problém druhej etapy pre nás nastal s odjazdením kóty 312. Šoféra som nútil ísť po nejakej hrádzi popri rieke. A on nie a nie a nie! Až sme sa skoro pohádali. Našťastie som si po pár minútach uvedomil, že tam vlastne vôbec nemáme byť, tak sme odfrčali preč. Príčinou bola podmienka: KAŽDÚ KÓTU O HODNOTE VYŠŠEJ AKO 200 POPRVÍ KRÁT OPUSTI ČO NAJMENŠÍM AZIMUTOM. Dôležitá ale bola tá druhá veta: NEPLATÍ PRE KÓTY ZO ZADANÝM VÝJAZDOM. Keď už som to správne pochopil, pre zvyšok etapy s tým nebol viac problém. Príjemným spestrením bolo v itiku pár zadaní v uhloch a azimutoch. Dlho som sa s tým už nestretol. Pred mapovým dojazdom do čk2 boli dve reálne P,L. Na dopravné ihrisko sa nám nechcelo ísť, tak sme išli cez námestie, tak, ako to bolo po pripomienkach aj uznané.

Hlavne vďaka otcovmu výsledku na JZ sa nám podarilo posledné dvojkolo vyhrať a tak sa po dvoch neúspešných pokusoch stávame víťazmi SCM.

Celé dvoj kolo bolo moc super. Zbyťák aj zo svojím TEAM-om zaslúžia veľkú pochvalu. V Hlučíne sa nám vždy moc ľúbi, chodíme sem aj na silvestrovskú JZ. Itiky boli pekné, prehľadné, rovnako aj mapy. Dávam 10 bodov. Starostlivosť o súťažiacich a strava opäť na výbornú, 10 bodov. Jedinú výtku mám k tomu, že keď už je finále, chcelo by to zabezpečiť po preteku ubytovanie pre posádky + spoločenské posedenie. Jednoducho si na záver sezóny poklábosiť, vypiť a zabaviť sa zo všetkými. Domov sme prišli o 23tej taký unavený, že sme chceli ísť spať. Našťastie sme v sebe našli dosť sebazaprenia a stiahli dve flašky fernetu.

A čo ďalej?
Podľa niektorých už v SC nemáme čo (hľadať). Jazdíme už 5 rokov, 2 roky robíme preteky doma v Handlovej a tento rok sme začali a na budúci sa chystáme jazdiť aj stredoeurópsky pohár. V pravidlách sa ale píše, že zúčastniť sa v SC môžu posádky, v ktorých ani jeden člen nebol posledných 5 rokov 2 krát po sebe majster, alebo neštartoval v národnom majstráku. Ani jednu neporušujeme. Časovo určite nestihneme odjazdiť celý budúci ročník. Možno len predpísaný, započítavaný počet. Či to bude na obhajobu a rozlúčenie sa so SHELL CUP-om stačiť, je otázne.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MagdolenR