VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  05.04.2017 20:48   Rallye Šmídl 2017 je za dveřmi
Duben, měsíc bezpečnosti, je nezadržitelně tady a s ním i start již 6. ročníku AMATÉRSKÉ automobilové orientační soutěže RALLYE ŠMÍDL. Pro letošní rok byl stanoven termín na sobotu 22. dubna 2017.
Tato akce je pořádána jako "sranda závod" pro rodiny s dětmi (kategorie Family) a automobilové nadšence (kategorie Hobby). V letošním roce se nám podařilo opětovně zapojit i do celorepublikového kalendáře soutěží AOS. Ve startovním poli se tak objeví samostatná kategorie Shell Cup.
Ve 14 hodin se otevřou brány firmy Šmídl v Žamberku, kde bude připraven program pro širokou veřejnost. Soutěžní stanoviště pro děti, ukázky první pomoci, vyprošťování osob z vozidla, stánek Besipu, Městské policie a Českého červeného kříže. Téma letošního ročníku je ZEMĚDĚLSTVÍ A CHOVATELSTVÍ. Nebudou tak chybět vystoupení se zvířaty a mnoho dalších překvapení.
Co nejsrdečněji Vás zveme na start 6. ročníku Rallye Šmídl. Nemusíte se bát, že by pro vás byla akce složitá, nebo že nemáte dostatečně rychlé a silné auto. Soutěž probíhá za běžného silničního provozu a je nutné dodržovat dopravní předpisy. O rychlosti a objemu motoru to v žádném případě není.

Školní jídelna Žamberk
7:00 - 8:00 přejímka soutěžních posádek, 8:00 - 8:30 rozprava, 9:15 start do první etapy

firma Šmídl Žamberk
12:30 start do druhé etapy, 14:00 zahájení programu pro veřejnost, 17:00 vyhlášení výsledků


Tak toliko výše hovoří oficiální tisková zpráva hlavních pořadatelů. Já jen pro Shell Cup uvádím:
1) Těšíme se na Vás, ale zadarmo to mít nebudete. V každé etapě je připravena maličkost z tzv. "vyšší dívčí", abyste se také někam posunuli, resp. lehce nakoukli k poháru. Je to také i škola pro nás jako stavitele, pro pohár. Jinak ostatní jako každoroční klasika - body, kóty, "slepice" vložáky, podmínky, reál, mapa atd. atd.
2)Podrobný časový harmonogram je uveden v propozicích soutěže, Shell má vlastní časové údaje.

Srdečně zdraví
Vláďa Fabián
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VláďaF   
  01.04.2017 15:04   Středním Povltavím ke stažení z webu.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Žurek Tomáš   
  20.03.2017 08:24   Premiérový pohled z Hlučínské poloviční bedny.
Premiérový pohled z Hlučínské poloviční bedny
Když jsem jel v sobotu večer domů, přemýšlel jsem, kdo by měl vlastně tentokrát pohled z bedny napsat. Lukáš Kubela s Milanem Pavlišem, jakožto celkoví vítězové celého dvoukola? Magdoleni nebo my, jakožto vítězové jednotlivých kol? Tak jsem to vzal tentokrát na sebe, když už mám tu vzácnou příležitost.
Ráno jsme se hned po příjezdu do Hlučína vrhli na jízdu zručnosti. Tady začal první zádrhel – ačkoliv se to může zdát nemožné, trochu jsme se ztratili. Naše Citigo sice dělalo, co mohlo, ale závada byla někde mezi volantem a sedadlem. Vteřiny, které jsme ztráceli přemýšlením, kudy že to máme jet, se mi zdáli naprosto nekonečné. První zručka nám tedy nakonec vynesla 187 TB, které nás dost možná stály medaili z dopoledního kola. Druhá zručka za poměrně solidních 127 TB mi pak docela zvedla náladu.
Po rozpravě jsme pak mohli vyrazit na první kilometry soutěží. Trasy byly jezdivé, nikterak příliš těžké a i časy byly nastaveny odpovídajícím způsobem, ztráty za ČK u nás nebyly nijak velké. Z toho pak i vyplývaly těsné výsledky za dopolední kolo – mezi druhým a pátým místem rozdíl pouhých 100 bodů. První místo tak vyhráli poměrně suverénně Viktor a Richard Magdolenovi, druhé místo obsadili Lukáš Kubela s Milanem Pavlišem (tentokrát na zmatení nepřítele s červeným Focusem), třetí skončili Mirek Jára s Honzou Kejvalem. My jsme brali s rozdílem 45 bodů bramboru.
Po obědě jsme naskočili do odpoledního kola, které už bylo o něco náročnější, nicméně ani o trochu méně jezdivé. Dostali jsme se na další zajímavá místa, mimo některých krásných budov v okolí jsme měli příležitost vidět i skupinu bílých jelenů. Na fotku snad bude čas někdy příště. Výsledky z druhého, odpoledního kola byly opět vyrovnané, rozdíl mezi druhým a pátým opět cca 100 TB. Tentokrát jsme zaváleli, první etapa čistá, druhá s drobnou ztrátou a s celkovými 392 TB jsme urvali naše historicky první vítězství v Shell Cupu. Tak snad odteď jen houšť! Za námi skončili opět druzí Lukáš s Milanem, třetí místo obsadili Tomáš a Lukáš Kubalovi.
Celkové výsledky byly vyhlašovány podle součtu pořadí a až následně součtu bodů, první tak skončila dvojice Kubela-Pavliš, druzí Magdoleni, my jsme brali bronz. Napínavé vyhlášení však bylo v Moravském Poháru, kde Klasovi brali celkové vítězství o jeden jediný bod.
Závěrem bych chtěl poděkovat celému pořadatelskému týmu, hlavně pak Zbyťákovi a HR Dužovi, za zorganizování další skvělé soutěže. Jelo se nám opravdu dobře, a zjevně nejen nám – o tom hovoří i malé rozdíly ve výsledkové listině. O nás soutěžící bylo velmi dobře postaráno po všech stránkách, oceňuji i výběr restaurace, kde nám velmi chutnalo (a přimlouváme se za opakování při dalších soutěžích). A nakonec samozřejmě gratulace všem soutěžícím k jejich umístění.
Z Prahy to máme do Hlučína poněkud z ruky, celkem 370 km. Ale na takto výborně pořádané soutěže se vždycky budeme rádi vracet.
Za posádku č. 123
Petr Manda
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Manda Petr