VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  21.05.2017 22:52   Střelka - Pohled z bedny
Že se nevyplácí podceňovat přípravu před závodem jsem asi zatím nepocítil víc, než pozdě v noci před letošní Střelkou. Zjistit okolo půlnoci, že Horní Branná opravdu není v okolí Havlíčkova Brodu a že cesta z Prahy nebude na hodinu, mě nejen vyvedla z míry, ale donutila mě se i trochu zastydět. A nařídit si budíka hezky na pátou ranní... Takže příště v tomto ohledu rozhodně lépe.

Na místo určení, tedy do motorestu Na Kovárně, jsme dorazili v 8 hodin ráno. Naštěstí žádný spěch, stihli jsme si v klidu vypít kávu, následovala rozprava, během které už si pohároví závodnící stihli odjet zručku. Na tu jsme se pak vypravili i my, byla poměrně jednoduchá, takže jsme se aspoň neztratili. Hned potom se startovalo do závodu. První etapa byla plánovaná na hodinu. Moc se nám líbilo, že byla taková, jak to jen říct... plynulá. Nebylo potřeba příliš zastavovat, dalo se všechno vymyslet za jízdy, mapy byly hezky čitelné, čas naprosto optimální. Asi nám to sedlo, dojeli jsme s krásnou nulou, vyjma 20 TB za radar na začátku obce se škrtnutou sedmdesátkou. Ještě jsem pánům s radarem zamával, leč nesešlápl jsem brzdu ve svahu dostatečně silně, naštěstí bodový přídel nebyl nikterak dramatický.

Po krátkém osvěžení jsme hned startovali do druhé etapy. Ze začátku strašně dlouho nikde žádná SPK, ale v průběhu závodu se jich urodilo požehnaně. Nicméně hned první jsme měli navíc, nechali jsme se trochu vycukat mapovou rovně a sežrali jsme to i s navijákem. Další průběh byl vcelku bezproblémový, etapa byla dost jezdivá, trasa se nám moc líbila. Jen tu mapu musíme příště prostudovat líp, ve Vrchlabí jsme nepostřehli malý "zub" v mapě a přistála nám další bodová prémie. Celkové skóre tak činilo naštěstí nevelkých 120 TB.

Výsledkem bylo první místo, což nás ve velké konukrenci nejen ostatních Shelláků, ale i tradičně silného zastoupení místních závodníků, velmi potěšilo. A co se nám líbilo nejvíc? Organizace celé soutěže. Ráno jsme se přesunuli na zručku, kde jsme téměř nečekali, jelikož ji měl pohár už za sebou. Vše krásně navazovalo, ve 12 hodin už jsme měli závod za sebou a seděli na obědě, ve 14 hodin vyhlášení. Jedním slovem paráda. Děkujeme mnohorkát organizátorům tedy nejen za hezky vymyšlenou a uspořádanou, ale hlavně organizačně zmáknutou soutěž. Budeme se těšit opět příště!

Za posádku č. 123

Petr Manda
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Manda   
  05.04.2017 20:56   Odpoledne u Šmídlů
..........................................................................................................................................................................
Rallye Šmídl není jen o vlastní soutěži a popularizací sportu AOS, ale i o zdůraznění příležitosti konání měsíce bezpečnosti v dopravě. Takže akce, která přispívá BESIPu.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VláďaF   
  05.04.2017 20:48   Rallye Šmídl 2017 je za dveřmi
Duben, měsíc bezpečnosti, je nezadržitelně tady a s ním i start již 6. ročníku AMATÉRSKÉ automobilové orientační soutěže RALLYE ŠMÍDL. Pro letošní rok byl stanoven termín na sobotu 22. dubna 2017.
Tato akce je pořádána jako "sranda závod" pro rodiny s dětmi (kategorie Family) a automobilové nadšence (kategorie Hobby). V letošním roce se nám podařilo opětovně zapojit i do celorepublikového kalendáře soutěží AOS. Ve startovním poli se tak objeví samostatná kategorie Shell Cup.
Ve 14 hodin se otevřou brány firmy Šmídl v Žamberku, kde bude připraven program pro širokou veřejnost. Soutěžní stanoviště pro děti, ukázky první pomoci, vyprošťování osob z vozidla, stánek Besipu, Městské policie a Českého červeného kříže. Téma letošního ročníku je ZEMĚDĚLSTVÍ A CHOVATELSTVÍ. Nebudou tak chybět vystoupení se zvířaty a mnoho dalších překvapení.
Co nejsrdečněji Vás zveme na start 6. ročníku Rallye Šmídl. Nemusíte se bát, že by pro vás byla akce složitá, nebo že nemáte dostatečně rychlé a silné auto. Soutěž probíhá za běžného silničního provozu a je nutné dodržovat dopravní předpisy. O rychlosti a objemu motoru to v žádném případě není.

Školní jídelna Žamberk
7:00 - 8:00 přejímka soutěžních posádek, 8:00 - 8:30 rozprava, 9:15 start do první etapy

firma Šmídl Žamberk
12:30 start do druhé etapy, 14:00 zahájení programu pro veřejnost, 17:00 vyhlášení výsledků


Tak toliko výše hovoří oficiální tisková zpráva hlavních pořadatelů. Já jen pro Shell Cup uvádím:
1) Těšíme se na Vás, ale zadarmo to mít nebudete. V každé etapě je připravena maličkost z tzv. "vyšší dívčí", abyste se také někam posunuli, resp. lehce nakoukli k poháru. Je to také i škola pro nás jako stavitele, pro pohár. Jinak ostatní jako každoroční klasika - body, kóty, "slepice" vložáky, podmínky, reál, mapa atd. atd.
2)Podrobný časový harmonogram je uveden v propozicích soutěže, Shell má vlastní časové údaje.

Srdečně zdraví
Vláďa Fabián
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VláďaF