VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  06.08.2017 14:17   Popis trasy Prasátko 2017
P1:
Ze startu jedeme rovně (koňská stezka je červené kolečko místo turistické značky), dojedeme na dejku a vydáme se vpravo. Přejedeme koleje, nepřehlédneme začátek obce Bříza , takže zabočíme vlevo do zástavby, pak na kříži jedeme vlevo. Přejíždíme koleje (zde použito i jako výjezd z křižovatek), a vjedeme do obce Straškov. Samozřejmě přes začátek obce . Hned za DZ je možno jet vlevo, projedeme obchvat (jsme v obci, schválně kolik jsme jeli, bude tu asi radar) a na předzvěsti stopky nás iti žene doprava. To jde ale až na STOPce. Následuje začátek obce Straškov, přetahovačka přes odbočku ke koupališti, pak plná čára, takže levou plním až v levotočivé zatáčce. Vyjedu z obce, nechám hřbitov po levé ruce a pak vjedu do obce Mnetěš. Samozřejmě přes začátek obce. Vjedu vlevo do zástavby a příkaz na SPK mne hází vlevo až dojedu ke kulatému zrcadlu., zatočím vpravo a přejedu koleje. Přijde začátek obce Černouček (opravdu je tam č, takže lampy nepočítám), a po chvíli (2km) jsem v další obci. Začátek obce Ctiněves, nejprve je tam zákaz (doufám) pro AOS, pak přetahovačka přes pivovar. Na návsi tedy vlevo a vpravo k Praotci, a vlevo k vrbě. Stále po hlavní, přejedu koleje a za nimi jsou dráty, ale zde nemohu odbočit (asfaltová protisměrka). Jedu tedy dál, a konečně skoro u Krábčic je ta odbočka je. Minu začátek obce u hospody zatáčím doprava (Říp ve zpětném zrcátku je vidět sqěle). Pokud si všimnu začátku obce uvnitř zástavby, odjedu doleva ke hřbitovu a pak na dodělanou STOPku. Zde vlevo, na další STOPce opět vlevo a jedu do Roudnice, stále po hlavní. U odbočky na Vesce pokračuji skoro rovně a po 1km jsem u odbočky se zákazem náklaďáků (není to obchvat), podjedu most, na křižovatce skoro u ředitele, jedu víceméně rovně, až dojedu na koleje, Za nimi je Bod K,. Začnu tedy sledovat přechody. Na STOPce rovně, dejka vpravo, další dejka vpravo a konečně přechod. Jedu tedy rovně, kolem zámku a přikázaný směr mne hází doprava na přechod. Ale pozor ten pán jde na druhou stranu, takže mi V.I. neplatí a já se dostávám do bodu A. V něm odbočím doleva a po náměstí jsem zase u přechodu. Pán jde vlevo, Další přechod, zase vlevo. Nebudu vás napínat, všichni jdou vlevo. Můj vložákový jde vpravo a to byl jen ten první. Dojedu do B, zapomenu na vložáky a plánkově jezdím ty kruháýky. Takže nejprve na velký u Billy, pak zase zpátky na malý s bodem B. Odtud nemohu zpátky, na ten velký protože ho mám již projetý, tak se vydám z bodu B ven z kruháku a Alej 17. Listopadu. Dojedu na mikrokruhák , nejbližší neprojetý je rovně, takže první možností (ta předchozí je protisměrná) Dojedu na kruhák k Nemocnici/Lidlu, objedu ho a vracím se do ČK, plná čára mne donutí dojet ještě na mikrokruhák , zde se „otočit“ a teprve odtud to vzít do ČK2.

POMZ.
Přejdu po přechodu, projdu brankou a velkou budovu obejdu (mám ji po pravé ruce). Pak jsou samé jednoznačné cesty až dorazím (za chirurgii) do podjezdu/podchodu. Hned za ním vlevo a jinam než zahnout doprava to nejde. Nevydám se k gynekologii, ale směrem ke garážím. Odbočím doprava a jsem na prvním tvaru šipkáče. Procházím chlupatou čáru a ta je poměrně jednoduchá s obtížnější pasáží u budovy s podchodem. Když to zvládnu, mám vyhráno a po chvíli opět procházím brankou a vracím se k autu. Pokud jsem se u budovy s podchodem nevcítil do autora, a nechodil jsem mezi sloupy, bylo to asi o dost složitější, ale po dvou okruzích se pak dalo zase dorazit zpět na parkoviště.Absolvuji „atrakce“ a vyrážím do druhé etapy.

P2:
Ze startu si všimnu plné čáry, takže jedu doprava. Kruhák, druhým, foto mne žene vlevo těsně před dalším kruháčkem. Opustím jej druhým výjezdem a hned mám foto 2, vjedu do garáží (písková cesta), SPK mne stáhne na hlavní a jedu ke kruháku u Kauflandu. Druhý výjezd je směrem na Budyni (ne do kauflandu -nemám ošetřeno). Projedu Podlusky, a jedu do kopce až ke kruháku, opouštím více méně rovně a jsem u fota 3. Jedu rovně, prosvištím Nížebohy a na STOPce (foto4) u Budyně jedu doleva. Vjedu do Budyně, Foto 5 mne hází doleva , projíždím kolem hřbitova, pak do obce Vrbka. Zde je asi největší finta. Upravená doplňková tabulka s trochu pozměněným tvarem, mne hodí na otočnou SPK (ot+L) u houpačky poblíž kolejí (byla sice tak trochu neasfaltová, ale většině to nevadilo, byla dost zpevněná). Jsem u kolejí na foto 6, dávám se vlevo a a přes koleje se projedu po nové silnici až do Martiněvse. Zde drobná fintička na reál k pumpě a opět jsem na křižovatce foto 7 a dávám se vlevo. Dojedu do Račiněvse (foto 8) a začnu chlupatou čáru. Plné mne nepustí doleva na vjezd do novostavby (DPK), takže po asfaltu vlevo, vpravo, vlevo, skoro rovně, minu „poňačku, a vpravo, šikmo doprava, až skoro k hlavní. Zde vpravo, vpravo a vlevo. To vlevo mne hodí směrem k ranči, tak jedu a vše sedí až odbočím na cestu k ranči, kde chlupatá čára končí. Nyní jedu reálně do ČK. To je ale dozadu ke stájím, kde mne po chvilce otočná SPK (ot+P) hodi do ČK.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: ZdenekJ   
  21.06.2017 08:41   Podřipské prasátko se blíží
..........................................................................................................................................................................
Pořadatelé vás zvou na 14. ročník této zábavné soutěže
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: ZdenekJ   
  21.05.2017 22:52   Střelka - Pohled z bedny
Že se nevyplácí podceňovat přípravu před závodem jsem asi zatím nepocítil víc, než pozdě v noci před letošní Střelkou. Zjistit okolo půlnoci, že Horní Branná opravdu není v okolí Havlíčkova Brodu a že cesta z Prahy nebude na hodinu, mě nejen vyvedla z míry, ale donutila mě se i trochu zastydět. A nařídit si budíka hezky na pátou ranní... Takže příště v tomto ohledu rozhodně lépe.

Na místo určení, tedy do motorestu Na Kovárně, jsme dorazili v 8 hodin ráno. Naštěstí žádný spěch, stihli jsme si v klidu vypít kávu, následovala rozprava, během které už si pohároví závodnící stihli odjet zručku. Na tu jsme se pak vypravili i my, byla poměrně jednoduchá, takže jsme se aspoň neztratili. Hned potom se startovalo do závodu. První etapa byla plánovaná na hodinu. Moc se nám líbilo, že byla taková, jak to jen říct... plynulá. Nebylo potřeba příliš zastavovat, dalo se všechno vymyslet za jízdy, mapy byly hezky čitelné, čas naprosto optimální. Asi nám to sedlo, dojeli jsme s krásnou nulou, vyjma 20 TB za radar na začátku obce se škrtnutou sedmdesátkou. Ještě jsem pánům s radarem zamával, leč nesešlápl jsem brzdu ve svahu dostatečně silně, naštěstí bodový přídel nebyl nikterak dramatický.

Po krátkém osvěžení jsme hned startovali do druhé etapy. Ze začátku strašně dlouho nikde žádná SPK, ale v průběhu závodu se jich urodilo požehnaně. Nicméně hned první jsme měli navíc, nechali jsme se trochu vycukat mapovou rovně a sežrali jsme to i s navijákem. Další průběh byl vcelku bezproblémový, etapa byla dost jezdivá, trasa se nám moc líbila. Jen tu mapu musíme příště prostudovat líp, ve Vrchlabí jsme nepostřehli malý "zub" v mapě a přistála nám další bodová prémie. Celkové skóre tak činilo naštěstí nevelkých 120 TB.

Výsledkem bylo první místo, což nás ve velké konukrenci nejen ostatních Shelláků, ale i tradičně silného zastoupení místních závodníků, velmi potěšilo. A co se nám líbilo nejvíc? Organizace celé soutěže. Ráno jsme se přesunuli na zručku, kde jsme téměř nečekali, jelikož ji měl pohár už za sebou. Vše krásně navazovalo, ve 12 hodin už jsme měli závod za sebou a seděli na obědě, ve 14 hodin vyhlášení. Jedním slovem paráda. Děkujeme mnohorkát organizátorům tedy nejen za hezky vymyšlenou a uspořádanou, ale hlavně organizačně zmáknutou soutěž. Budeme se těšit opět příště!

Za posádku č. 123

Petr Manda
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Manda