VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 1 hod. napsal příspěvek matonni
UKAŽ 3) Před 2. dny napsal příspěvek Mirek L.
UKAŽ
2) Před 12 hod. napsal příspěvek Vláďa
UKAŽ 4) Před 3. dny napsala příspěvek Ivana G.
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 51 min. ZdenekJ reagoval na Vláďa z 23.09.
UKAŽ Před 5. dny kk reagoval na kk z 17.09.
UKAŽ
Před 2 hod. Jura 4 reagoval na Mirek L. z 22.09.
UKAŽ Před 6. dny Vláďa reagoval na PetrM z 16.09.
UKAŽ
Včera v 11:48 Míša reagovala na Ivana G. z 21.09.
UKAŽ Před 7. dny clarus8 reagoval na Špáča z 15.09.
UKAŽ
Před 4. dny Zbyťák reagoval na Zbyťák z 19.09.
UKAŽ Před 8. dny Vláďa reagoval na kk z 10.09.
UKAŽ

foto
matonni   24.09.2019 v 10:25   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Navážu na Vláďu a poprosím o objasnění mých nesrovnalostí:

E1 - odjedu SM11 a podle mapy a jedu do 472. Nemáme tam žádnou penalizaci, ale nechápu: Proč mám jet podle vzorového průjezdu do kóty 471, když je kratší se na první „spojovačce“ mezi kruháčem a 471 otočit a tou souběžnou přijet zpátky na kruháč? Ano, vložák mne vyhodí na parkoviště ke kauflandu a jsem v čudu, nemám řešení. U vložáku přeci neplánuji dopředu. Ale nechápu něco nebo je to chyba autora?

E3 – SPK K v Radouňce – Kopečku je situace, kterou popisuje Petr Mašek – falešný konec obce? To by vysvětlovalo, proč si jí neumím zdůvodnit.

E3 – SPK 19 – nechápu to, podle mne byl výjezd z bodu M z té hlavní k Cihelně. Co jsem tu nepochopil?

Díky za pomoc, bude se mi klidněji žít 😊

foto
Vláďa   23.09.2019 v 23:47   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ještě jednou poděkování na Kapra touto formou. Letošní soutěž byla skvělá, jezdivá, se skvělými fintami, v pěkném zázemí, dle mne s minimem chyb a nepřesností. Prostě jako nebe a dudy, když vzpomenu na loňský rok. Nebýt vlastní nesoustředěnosti či přehlédnutí v ITI, byl by výsledek podstatně lepší. Každopádně touto cestou velký dík řidiči Zdeňkovi (Clarus8) za skvělou spolupráci a pohodu na palubě.
Nicméně prosím o odpovědi na následující nejasnosti pro MČP:
1. Etapa:
- Proč a kde na začátku byla SPK 3 po úvodní pasáži 37, 17?

2. Etapa:
- Při nájezdu na SM 25 se řešil nejkratší způsob otočení. Co bylo dobře? SPK 5 nebo SPK 14. Proč? Dle měření nebylo v podstatě rozdílu. Takže oboje bylo OK?

- Zůstalo pro MČP, že po SM 25 se již pro SPK Z nejelo? Na SM 25 chyběla výjezdová šipka.

- V ITI byl pokyn z bodu C reálně na reálný údaj. Tedy z bodu C bych měl jet rovně nebo po hlavní. Hned za bodem C byla křižovatka, která již neměla dopravní značení (to bylo ještě před mapovým příjezdem do bodu C) a umožnovala jet rovně nebo vpravo. Zdeněk si pamatoval DZ před příjezdem do bodu C a tak jsme vyjeli dle autora správně vpravo po hlavní i přes moje pochyby. A tak se ptám. Bylo to v pořádku? V bodě C na mostě končím mapovou jízdu a začínám řešit jízdu do dalšího pokynu ITI, tedy reálně na reálný údaj. Tzn. rovně nebo po hlavní. DZ nemám, to zůstalo při mapové jízdě před příjezdem do C za mnou. Nemělo se správně jet rovně? Nebyla zde chyba v ITI a zámyslu autora? Mám si pamatovat DZ před koncem předchozí mapové jízdy? Dle řádů řeším ITI postupně, údaj po údaji. Takže, jak je to správně?

3. Etapa:
- Někde v úseku ITI: kóta 442 – mapově - výjezd na JZ z kóty 432- mapově - výjezd na SV z kóty 432 se měly projet SPK 99, T. Proč?
Vedly se kolem toho řeči:
1. varianta byla, že tomu tak bylo pro nastrčenou DZ Konec obce před kótou 432
2. varianta byla, že na křižovatce s kótou 432 byla plná čára, která neumožnila odbočení L, při výjezdu z kóty 432 na JZ. Po soutěži jsme se tam jeli podívat, plná čára tam nebyla.
Takže prosím, jak to bylo?

V rámci celé soutěže byla pěkná finta se SM 13 i celá kombinace ve 2. etapě z bodu B do C a od az.100 přes SM 23 po výjezd z kóty 522. A o střídání mapových podkladů, každý jiný, v jiném měřítku, zde již byla pochvalná řeč.

Takže ještě jednou díky do Jindřichova Hradce!

foto
matonni   24.09.2019 v 08:40   odpověděl:
Ahoj,
pokus o odpověď:
E1 - my žádnou SPK 3 ani ve výkazu ani ve vzoráku nemáme, neumím poradit
E2 - brali jsme SPK 14, ale máš pravdu, že tam není rozdíl. Druhou SPK Z také nemáme.
E3 - plná čára je diskutabilní, ale nerozhoduje. Podstatné je vodorovné i svislé značení, které určuje průjezd křižovatkou. Tudíž jsi nemohl udělat levou, jel si se otočit na SZ do ulic Fügnerova, Tyršova a teprve poté jsi splnil výjezd z 432.

Díky za fajn soutěž a především za rychlost vyhlášení. Na Cihelně jsme zůstali do ježka a společně se servírkou se přesunuli do lokálu zvaného Kufr. I odtamtud nás vyhodili se zavíračkou
foto
ZdenekJ   24.09.2019 v 11:09   odpověděl:
V ITI byl pokyn z bodu C reálně na reálný údaj - k tomu jenom takovou technickou poznámku. Posádka si v podstatě musí pamatovat všechno co na trati vidí (tedy i DZ s nakresleným tvarem křižovatky). Jenom při přehodnocování (což není tento případ) průjezdu (vložák, plná čáara,....) uvažuje pouze s informacemi v daném místě (formulaci si vyhledej). Takže ano, mělo se jet po hlavní.

foto
Mirek L.   22.09.2019 v 23:20   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Jirko a Janku, čekal jsem na opravu zprávy o stavu nočního mistráku, ale marně. Snad jste po zkrácení délky trati o 20% doufám nezapomněli na úměrném zkrácení časů. Zveřejněné byly určitě ty k původní délce. Nebo snad většina trati vede v obytné zóně?
foto
Zdeněk Klenák   22.09.2019 v 23:43   odpověděl:
Mirku, Tvoje starosti bych chtěl mít. Měli jste přijet na Kapra, tam byste si rychlé časy užili
foto
Jirka Kozel   23.09.2019 v 08:54   odpověděl:
Časy byly prej nastavený podle Standy, pač to je známej rychlík...
foto
Jura 4   24.09.2019 v 09:59   odpověděl:
...nenechame se vyprovokovat... Je fakt, ze ty prumery nepusobi, ale proste jsme tolik casu potrebovali... Nevim, jak v noci, ale ve dne honicku mit budete...

foto
Ivana G.   21.09.2019 v 21:51   napsala:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj,
díky za milé uvítání a pořadatelům za moc pěknou kapří soutěž, Míše díky za trpělivost a Zdendovi za možnost vystřídat ho aspoň na jednu soutěž za volantem. Ráda jsem vás všechny viděla a bez ohledu na výsledek jsem si užila krásný den.
Mějte se fajn a zas někdy někde...
I.
foto
Míša   23.09.2019 v 11:48   odpověděla:
Ivčo, já moc děkuju, že jsem se mohla svézt. K lepšímu výsledku bychom potřebovaly alespoň o 10 minut u každé etapy víc času (800TB jde za skočeným závěrem 2. a 3. etapy + jedno skočené místo uprostřed 2. etapy cca 500TB) - já prostě jsem pomalá a čas je náš problém vždycky.. nějaké turbo do mozku by se hodilo a pod tím tlakem jsem po relativně dlouhé době neopsala ze šmíráku jednu průjezdu do výkazu a jednou jsem si napsala 19 místo 18 (nebo opačně?) Takže 260TB za blbě napsané/nenapsané SPK. Tedy 1560TB zbytečných. Co jsme projet stihly jsem projely řekla bych velmi slušně Ale bylo to prima a ráda si to zopakuji, až bude příležitost. A děkuju i pořadatelům. Co jsme stihly, se mi moc líbilo a Ivana si užívala ty roztodivné šoustky

foto
ZdenekJ   20.09.2019 v 22:53   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
V červnu v Polepech jsem někomu půjčil radar. Prosím dotyčného, aby se mi ozval. Moje skleróza je čím dál větší.


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________