VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  

AOS = Nenáročný motoristický sport, který spojuje řidičskou dovednost, orientaci v mapě, logické myšlení a spoustu kamarádů.

Svaz AOS pod patronací fy Shell organizuje pro začátečníky seriál soutěží v Čechách i na Moravě pod názvem SHELL CUP. Soutěže se pořádají za normálního silničního provozu za dodržování všech platných předpisů. Úkolem je ve stanoveném čase projet trať stanovenou v itineráři. Ta je zadaná v mapě a může být ztížena řadou logických příkazů. Správné absolvování tratě je kontrolováno průjezdními kontrolami (panely se symbolem), které si posádka zapisuje do jízdního výkazu. U soutěží pro začátečníky, nebývá počet členů posádky omezen. Řidič navíc absolvuje jízdu zručnosti. Díky AOS poznáte spoustu zákoutí naší republiky, kde by jste se normálně asi nepodívali.
K získání základních znalostí by Vám měla sloužit UČEBNICE (odkaz nahoře) a možnost otázek v diskuzním fóru založeném speciálně pro začínající posádky.

CO O AOS PÍŠE WIKIPEDIE
_________________________________________________________________________________________________________________________