začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 

CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEK

Poslední příspěvky:
1) Před 2. dny napsal příspěvek Vláďa
UKAŽ 3) Před 20. dny napsal příspěvek Mirek L.
UKAŽ
2) Před 9. dny napsal příspěvek Duža
UKAŽ 4) Před 21. dny napsal příspěvek milan hlaváček
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 8. dny milan hlaváček reagoval na Duža z 21.11.
UKAŽ Před 39. dny Jirka Křivánek reagoval na PetrM z 22.10.
UKAŽ
Před 22. dny Míša reagovala na Jura 2 z 7.11.
UKAŽ Před 41. dny Duža reagoval na Klenák Zdeněk z 20.10.
UKAŽ
Před 29. dny Vláďa reagoval na Jura 2 z 1.11.
UKAŽ Před 47. dny JardaH reagoval na Jura 2 z 14.10.
UKAŽ
Před 31. dny MirekP reagoval na michal.g z 26.10.
UKAŽ Před 49. dny VláďaŽ reagoval na Duža z 10.10.
UKAŽ

foto
milan hlaváček   14.07.2023 v 18:05   napsal:
Na Vláďu se nedá zapomenout, jeho vyprávění, smysl pro humor bylo vždy kořením našich závodů.... RIP... už se nedovíme jestli byla správně průjezdka FŇ nebo BŽ...
foto
VláďaŽ   14.07.2023 v 19:17   odpověděl:
Opět se mi potvrdilo, že když člověk něco chce udělat, tak to udělat má. Už několikrát jsem si v posledních letech říkal, že bych se za Vláďou někdy měl stavit. No, nestavil a už nestavím
Vzkaz do boasáckýho nebe (protože jinam se Vláďa dostat nemohl): Vláďo, díky za Tvoje soutěže a Tvůj svérázný humor a a přátelskou atmosféru, kterou jsi okolo sebe šířil!
foto
kk   14.07.2023 v 22:53   odpověděl:
Ano,také jsme se domlouvali, že se u něj na chatě v Bítouchově nad Semilama s Vlčákem stavíme.Taky ne. Vláďo ahoj.
foto
Jiří Boudný   15.07.2023 v 10:14   odpověděl:
Smutná zpráva zaskočila i mě. Láďa byl člověk, který mě přivedl k BOASkám. Na začátku mě učil jak to jezdit, o něco později jak je stavět. Prožili jsme spolu hodně aktivních let jako soupeři, ale také jako spolupořadatelé akcí na semilsku (pro starší - Agroboas, BOAS Jizera). Někdy byl fantastickej, někdy k nesnesení. Pro naše soutěže však udělal opravdu hodně práce. Budeme na něho všichni vzpomínat. JirkaB.

foto
TomášP   29.06.2023 v 12:48   napsal:
Ahoj. Po tom, co tu čtu jaký byl Krakonoš, tak mě zajímá podle čeho se určuje jaká je to obtížnost? A proč nemá každá soutěž všechny kategorie? Zajímá mě to z důvodu, že někde zvládáme v rámci možností i težší obtížnost a někde hoříme i v té nejlehčí. Myslel jsem, že když je postavena nejtěžší varianta, tak udělat z toho soutěž i pro nás začátečníky už není tak složité, tak by mě jen zajímalo jak to vlastně je.
Pokud to není na pár řádků, tak si to rád poslechnu na nějaké soutěži na podzim, ale radši jsem si napsal příspěvek, protože do Září bych na to určitě zapomněl Stejně jako všechno, co máme do teď odjeté
foto
jardah   29.06.2023 v 19:52   odpověděl:
Moje doporučení : Nečekej do září a jed v srpnu na prasátko a tam bude spousta kompetentních lidí,kteří to s Tebou rádi proberou.
foto
TomášP   30.06.2023 v 11:19   odpověděl:
4.8. máme termín porodu, takže předpokládám, že se bohužel nebudu moct zúčastnit a když bychom rádi, protože jsme slyšeli samou chválu na tuhle letní parádu.
foto
Vláďa   30.06.2023 v 14:14   odpověděl:
Tomáši, to Ti vychází skvěle. Prasátko je až 5.8., takže partnerka v porodnici a ty máš volnou sobotu.

foto
Michal P.   25.06.2023 v 11:11   napsal:
Můžu se zeptat, co všechno se započítává do soutěže o mistra volantu, díky.
foto
Duža   25.06.2023 v 14:23   odpověděl:
Jen JZ. Asi tě zmátlo, že ve výsledcích z Krakonoše - den bylo celkové pořadí, místo pořadí v JZ. Už je to opraveno. Nedivím se že jsi se ozval, když jsi ji vyhrál. Gratuluji.
foto
Michal P.   25.06.2023 v 16:21   odpověděl:
No právě, to už se mi nikdy nepovede. Díky

foto
Jiří Boudný   24.06.2023 v 21:09   napsal:
Ahoj všem zájemcům, právě jsem Dužovi odeslal výsledky z 3. a 4. kola mistráku. Určitě je v nejbližším možném okamžiku pověsí na net. JirkaB.
foto
Duža   25.06.2023 v 10:25   odpověděl:
Už jsem to tam prdnul Včetně celkových výsledků a volantu
foto
MirekP   25.06.2023 v 11:11   odpověděl:
Ahoj Dužo,
výsledky v mistráku volantu mi ve čtvrtém kole nesedí, my jsme skončili mezi poraženými.
foto
Duža   25.06.2023 v 14:04   odpověděl:
No jasně ! Místo pořadí v JZ jem tam naťukal celkové pořadí.
Ale jestli je 4. místo "mezi poraženými" ?

foto
Jura 2   24.06.2023 v 20:38   napsal:
Protože jsem byl poradateli několikrát zmíněn jako ten, kdo “natlacil” kluky do MCR zavodu, dovolím si napsal svůj pohled na dvoudenní zápolení! Tak zaprve- obdivuji klid organizačního týmu! A nepozorovaně jsem to tu poprvé. Asi zkusenosti. Žádný stres. My taky už máme par rocniku za sebou, ale s takovým klidem a pohodou, a v mini-týmu, to jsem nikdy nezvládl. Za druhé- excelentní výkon HR! Byl nebezpečný s radarem, porad na trati, měl oči všude, s peclivosti řešil každý podnět/připomínku/protesty. Díky Jardo! A vůbec- kdyby ses nechal angažovat na Mohelnici, ja a určitě i posádky to ocení! Což, zvednes hozenou rukavici?😀za treti- perfektní zázemí za příznivé ceny. Obavám se, ze v Mohelnici budeme muset trochu výš, Helle se nedaří. za čtvrté- bleskove vyhodnocení soutěže, což asi souvisí i s obtížnosti. Za pate- jezdíval soutez, my řidiči jsme si to užili! A za šesté- bohužel velmi nízká obtížnost soutěže, která dokázala zamíchat poradím. Jedna chyba a konec. Oficiální kategorie B50 byla v realitě spíše na B25. Tím klukům nic nezazlivam, proste konstatování.
Víme, jak na tom aktuálně se staviteli jsme- potřebujeme přemlouvat a ne si vybírat. A zase tím nechci říci, ze kdybych si směl vybírat, nevybral bych AMK Jilemice! Znova- supr soutez, jen ta obtížnost chyběla. Takže bych si moc přál, aby se začali hlásit poradatele již na příští rok- opravdu nemusíte čekat na únorové přemlouvání!😀 je nás málo a musíme se střídat. Napr my si zavedli pravidlo “jednou za dva roky”…
No a na závěr: jsem opravdu moc rad, ze se kolem “šestnáctky” silnice nikomu nic nestalo! To bylo drsný. Tak snad nás ty soutěže v chování v silničním provozu skutečně vyučují.
Takže: děkujeme!
foto
michal.g   24.06.2023 v 22:05   odpověděl:
hodně lehká byla noc, ve dne se obtížnost lehce stupňovala, 3. etapa už byla super!
mám také raději obtížnější soutěže, ale zajezdili jsme si perfektně, moc děkujeme celému pořadatelskému teamu
foto
michal.g   24.06.2023 v 23:14   odpověděl:
a ještě bych rád podotkl, že jet v noci pouze 2 etapy se mi jeví jako optimální řešení...
foto
MirekP   25.06.2023 v 07:27   odpověděl:
Ahoj, Jura přesně shrnul celou soutěž i s tou silnicí 16. Snad jen doplním velice volné časy. Že velkej Jirka umí organizaci, je známá věc. Myslím, že pestrost stavitelů v MČR je dobře, někdy i dvě chyby nic neznamenají, někdy jedna ovlivní celou soutěž.
A taky se ukázalo, že někteří zručku dopředu až tak moc dobře jezdit neumí.

A jen poznámku ke dvou etapám v noci. Počet etap není podstatný, jen 90 km ve dvou etapách je těžší než 90 km ve třech. Ale tady vzhledem k časům to bylo asi výhodnější.
foto
MirekP   25.06.2023 v 09:53   odpověděl:
Ještě jsem si vzpomněl, co bych chtěl zmínit. Velice přesné mapy.
A také velice chutné jídlo.
foto
Vláďa   25.06.2023 v 23:34   odpověděl:
Vzhledem k tomu, že již pominuly důvody našeho dřívějšího odjezdu, za který se všem dodatečně omlouvám (moje podvečerní účast na oslavě kulatin) a konečně jsem u PC, tak taky něco z druhé strany konečného pořadí.
Velmi pěkná soutěž a pokud při páteční rozpravě Jarda Holman řekl, byť částečně v nadsázce, že je to stavěné přímo na míru naší posádce, měl pravdu. Jen jsme tu hozenou rukavici nedokázali zvednout, čehož využily jiné posádky k tomu, aby nám to nandaly.
Každou etapu (kromě E4) jsem si vytáhl vždy jen jednu jedinou navigátorskou chybu, ale za to vždy s fatálními následky pro celkové pořadí. E1 - SM v protisměru (400), E2 - neprojetí SM 15 podruhé (300), E3 - vlastní výklad zadání ITI (400), E5 - nesplnění jedné mapové podmínky s křížením železnice (nevyznačeno vlastní blbostí v mapě) s následným nájezdem na SM2 (600) .... a bylo vymalováno. Po zásluze. Ostatní TB již padají na vrub šikovného autora, který nás nachytal přesně jak chtěl a potřeboval.
A tak z toho vyplývá i naše hodnocení tratě - téměř nesložitá, jednoduchá soutěž, asi úrovně více těžšího Shellu nebo lehčího poháru. Jezdivá se skvěle nastavenými časy (ani denní utažení nám nevadilo), tak, aby byla šance si to užít a projet celou trať, takže autorovi velký dík, byť HR byl proti a některým to vadilo.
A navíc všech 5 etap tzv. na pětníku, na jedny plechy - paráda. Dvě etapy na noc je asi také správná cesta. Rychlé zpracování výsledků a to i bez programu - skvělé.
Ale jednu výtku bych měl, že chyby byly velmi drahé (viz. výčet výše). Netuším, zda stejné ohodnocení měly všechny chyby nedodržení ITI nebo se nám "poštěstilo" si vytáhnout z osudí zrovna ty nejdražší. Ale co, život a soutěžní rok jdou dál a nám to snad pomůže k řešení těch příštích etap.

Na závěr jsem si nechal asi to nejdůležitější. V tak malém org. týmu zajistit tak skvělé dvoukolo M ČR si zaslouží obdiv a smeknutí klobouku. Dostačující ubytování na přespání a zajištění osvěžení po teplé noci a dni, stravovací servis s chutnými jídly (např. noční gulášovka byla famózní), příjemné prostřdí - to vše umocnilo vynikající dojem z celé soutěže.
Takže Boudní and company:
foto
PetrM   26.06.2023 v 07:52   odpověděl:
Tak já se taky přidám k pochvale za příjemný víkend ale Jura za mě napsal v podstatě už všechno, s čímž mohu jen souhlasit. Mladej Jirka B. byl opravdu úplně v pohodě ale jsem přesvědčen, že HR je taková osobnost, že to vnáší klid mezi všechny ostatní.
Jak napsal VF, také oceňuji, že se jeli v podstatě 4 etapy na stejné plechy a pouze s jiným ITI. Skvělé!!
Ale jak také zmínil VF, bombou závodu je pro mě chyba, že když jedeš SM v obráceném směru (to se stane, nic proti tomu) a při tom po cestě po této obráceně jeté SM potkáš otočný plech, tak tě nenapadne, že je něco asi špatně....
foto
Vláďa   26.06.2023 v 11:51   odpověděl:
To PetrM:
- to víš že nám to bylo divné, ale protože se v tom místě otáčeli všechny mistrovské posádky včetně mistrů ČR, které jsme tam v té chvíli zastihli, tak až tak divné nám to nepřipadalo. Vůbec nás nenapadlo, že to otáčení na SPK H, souvisí s jinou částí ITI.
Prostě nás to uchlácholilo, resp. mne, s tím, že asi pořadatelé vědí, proč nás tam nechtějí pustit. Asi nedostatečná soustředěnost po předchozí, téměř probdělé noci (3 hodinky spánku kvůli bouřce, kdy jsem už pak nezabral) nebo to horko předchozích dnů? Prostě blbost na n-tou a za tu se platí. Však si za tuhle minelu sypu pořád od páteční noci popel na hlavu.
No, alespoň pro budoucnost dobrá historka o tom, jakých nesmyslů je člověk schopen se při AOS dopustit. A kdybych se styděl, tak to nedávám k dobru. Alespoň má zbytek startovního pole jistotu, že nebudou poslední, pokud pojedeme my, resp. pokud budu navigovat já. Řidič Roman podstatné vložáky a dopravní věci uhlídal a když ne, tak byly za málo.


Nicméně to nejdůležitější se událo. Absolutně po pátku a sobotě vymletý mozek, že jsem dnes v zaměstnání nevěděl, co vůbec potřebuji udělat.


ZPĚT na 1. stránku -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 0 < 1 > 2 3 4 5 6 7 8 9 10