VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  04.03.2023 16:24   Rallye Šmídl se již blíží - oficiální tisková zpráva
..........................................................................................................................................................................
Rallye Šmídl 2023

Amatérská automobilová orientační soutěž Rallye Šmídl je opět tady!
V sobotu 22. dubna 2023 vyrazí posádky, již po desáté, na trať a budou se snažit dosáhnout cíle dle přesně daných pokynů ve formě speciálního popisu – ITINERÁŘE (Iti, lidově „itík“). Rallye Šmídl je zábavná soutěž, která je především o orientaci v mapě a znalosti silničních předpisů. Cílem je užít si den plný zábavy s rodinou či přáteli při společném plnění soutěžních aktivit. Jedná se rovněž o akci na podporu bezpečnosti silničního provozu.

Tato tradiční akce je organizovaná firmou Šmídl ve spolupráci s městem Žamberk a Sborem dobrovolných hasičů z Ústí nad Orlicí I, v letošním roce také za podpory obce Lichkov. Tématem pro letošní ročník je historie pohraničních opevnění Orlických hor.
Startovat se bude v Žamberku, zázemí nám tentokrát poskytne areál Pod Černým lesem a Občerstvení Na hřišti. Zde podstoupí účastníci dopravní testy a jízdu zručnosti, což je velmi atraktivní disciplína především pro přihlížející diváky. Součástí jednotlivých etap jsou pak různá vědomostní stanoviště a zajímavá místa. Soutěží se ve 3 kategoriích – Family (rodiny s dětmi), Hobby (řidič a navigátor) a Malý pohár AOS Autoklubu ČR (obtížnost B25). První sportovní nadšenci se mohou registrovat již od 7 hodin ráno.

V 15 hodin odstartuje již tradičně program pro širokou veřejnost v areálu firmy Šmídl v Žamberku. V případě, že nechcete dopoledne aktivně soutěžit se svým vozidlem, je tento odpolední program právě pro vás. Připravena je prohlídka areálu firmy Šmídl a také řada různých vystoupení a soutěží, především pro děti. Těšit se můžete například na taneční vystoupení a malování na obličej, k vidění bude stánek Českého červeného kříže a také vozidla integrovaného záchranného systému, vodní záchranné služby, Armády České republiky a mnoho dalšího.

Akce se koná za každého počasí, vstup na soutěžní odpoledne je zdarma, občerstvení v areálu firmy je zajištěno. Propozice soutěže včetně přihlášky a fotogalerii z minulých ročníků najdete na www.smidl.cz.

Přijďte si zasoutěžit a vyzkoušet něco nového!

Za organizační tým Kateřina Suchomelová


..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Vláďa   
  26.02.2023 13:00   Pohled z bedny ZHS 2023.
Po teplém únoru opět na ZHS napadl sníh. Ne mnoho, ale napadl. Přestože to máme do Tatobit kousek, přijeli jsme skoro poslední. A i když jsme byli na zručce rychlí, Radek nám dal ještě 5 sekund. To musel jet tak rychle? Patřil pak k těm největším smolařům, pro poruchu auta nedojeli. Hned v Tatobitech platil vložák, že můžeme jezdit přes plnou čáru. Snad polovina z nás nezaregistrovala, že jsme vyjeli z obce, vrátili se zpět do prostoru a přejeli jsme tak plnou čáru. Bylo to za 460. Ze zbylé poloviny si tam někteří taky něco zobli kolem 400, a tak ve výsledku těchto prvních deset kilometrů ani moc neroztrhlo výsledkové pořadí. Jediní, kdo to zajeli jen s malou stovečkou, byli Zdeněk a Jana Jíšovi, čímž si položili základ ke svému úžasnému druhému místu. Mezi těmi, kteří odjeli tu plnou čáru, byli také celkově třetí Petři Mašek a Černý. Ale nabrali si tam jiných 400, takže velkou výhodu nezískali. My ještě s jednou stovkou celkem 560. Že je člověk líný vzít pokaždé do ruky pauzák, to víme asi všichni. V Lomnici ve druhé etapě po podjetí železničního mostu jsme měli jet SM23. Kouknu do ZM, všechno jasný. Když jsem přijel do prostoru, potkal jsem tři posádky v protisměru. "Jsem tvrdej", jsem si řekl, takže jsme jeli dál. Zviklala mě až živá v protisměru. Neochotně jsem uchopil pauzák a přiložil. Aháá, v protisměru jsem já!! A když jsem pak na správném průjezdu potkal v protisměru Zdeňka Klenáka a poté i Petra Maška, tak jsem se smál. Taky nepoužili pauzák. Špáča měl všude hodně živých kontrol, což znemožňuje opravy. Nejvíc mi utkvěla v paměti „osmička“ pod Zelenejma hájema ve třetí etapě. Zdálo se, že živá stála v protisměru. Pro jistotu jsem se ho ptal, jestli má správně pověšený žlutý plech. Byl velice ochotný, přiběhl až k nám a s hlavou ve staženém okýnku nám nutil razítko. Byl pak velice smutný, že jsme odjeli bez něj. Někteří si ji ale vzali. Jak říkal Jirka Boudný, ještě osychala barva a už jsem věděl, že je navíc.
Určitě potvrzuji, co psal Jura, že “Je to moc pěkné, jezdivé, i prstem po mapě. Dostanete krásné, přehledné podklady,“. Přesně tak, itineráře jasné, přehledné. Střídali se technicky náročné úseky a pak delší přejezdy s nenápadnými fintami. Pořád bylo co dělat a nad čím přemýšlet. Nevzpomínám, že by někde byl problém s iti. Hospoda byla plná akorát, každý seděl, jídla za příjemné ceny a dobré chuti. Vyhlášení bylo včas, poslední otázka asi byla, jestli Sparta ve Zlíně dostane vyrovnávací gól. Pro nás Slávisty bohužel nedostala.
Mirek
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MirekP   
  22.02.2023 10:47   ZHS - prováděcí pokyny č.1
.......................................................................................................................................................................... ..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Špaček Petr