VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  
   ARCHÍV:
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  20. 11. 2012 21:10   Rozloučení s Moravou 2012
Tak jsme se zase po roce sešli v Starobělské Sokolovně, vítáni usměvavou Jarmilou, která statečně bojovala s chorobou. Přes všechny potíže zvládla jako obvykle nachystat spousty výborného jídla, jen abychom se cítili spokojeně. Když se všichni navzájem přivítali a nadlábli, tak se vyrazilo do 1. etapy. Hned jsem ocenil pěkně udělané mapy a přehledné itineráře. Trasa byla nápaditá i bez používání nějakých „zvrhlostí“. Líbila se mi finta se zkrácením trasy najetím do křižovatkové šipky nebo projetí si předem lichou kótu pro splnění podmínky dříve, než tam pojedu SM (i když pamětníci vzpomínali na dřívější použití této finty, tak já ji zažil poprvé). Vůbec celá pasáž ve Staré vsi byla velice promyšlená a zajímavá. Jen nás zamrzelo přehlédnutí jedné průjezdky na kruháči před cílem, která nebyla úplně šťastně umístěna (přehlédlo ji více posádek).
2. etapa nám přišla trochu lehčí, ale pěkných nápadů v ní bylo taky spousta. Například taktické zařazení vložáku, po kterém se musel přehodnocovat nejkratší průjezd, pěkně udělaný vložák ve Zbyslavicích, hezké využití nenápadné jednosměrky v Kyjovicích, promyšlené průjezdy kolem kóty 414 s využitím komunikace v podjezdu a další. Starobělský den byla opravdu velmi povedená soutěž, jedna z nejlepších, které jsme se letos zúčastnili. O její kvalitě vypovídá i to, že nebyla ani jedna připomínka. V celé soutěži nikdo neobjevil žádnou chybu, což byla určitě především zásluha zodpovědného Jurasovu přístupu ke stavění, ale určitě i Duži jako HR.
Po zajetí takovéto soutěže opravdu nelitujeme těch ujetých kilometrů a musíme jenom doufat, že Juras si časem rozmyslí svá slova o poslední Staré Bělé a my se tam zase někdy všichni sejdeme.
Po dalším občerstvení následovala Hlučínská noc. V souvislosti s ní bych se jen zmínil o několika debatách, které jsme poslední dobou vedli, že až na výjimky není dobré, když jsou autor tratě i HR z jedné posádky. Mají potom podobný způsob uvažování a tím jim můžou uniknout různé problémy.
Závěrem už bych jen konstatoval, že péče o soutěžící byla jako vždy na vynikající úrovni.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MichalG   
  6. 11. 2012 19:46   Těrlicko
Tak jsme se na severní Moravě rozloučili s dalším ročníkem mistráků v AOS. Centrum bylo v kempu na Těrlické přehradě, v kempu, který určitě pamatuje socialismus a od té doby se tam velmi málo změnilo a bylo velmi málo uděláno, ale pro nás toto zázemí postačilo. Přišlo také špatné počasí, ale ani to nám až tak nevadilo.
Takže stručně zaznamenáno. Pořadatelé v čele se Zbyťákem uspořádali na závěr letošního seriálu mistrovství velmi dobré dvoukolo. Organizace nevázla a nějaké to drobné zdržení se dalo přehlédnout. Itineráře byly, tak jak se od Důži dalo čekat, velmi jednoduše zadané a náročné - s minimem podmínek , vložáků a detailů a také s nezvykle málo okénky v zadání. Přesto, anebo právě proto, daly iti pořádně zabrat, a to zejména vždy prostřední etapy, které byly umístěny do prostoru kolem severomoravské automobilky. Tyto pasáže byly mapařsky hodně náročné, a to nejenom proto, že byly postaveny na padesátkový mapový podklad z hloubi minulého století.
Přístup k organizaci celého dvoukola byl velmi vstřícný, takřka domácí, takže se dají prominout i v podstatě nakonec nepodstatné chybky v iti, jako jedna mapová růžice s divně otočenými světovými stranami nebo nesprávné měřítko jedné z mála použitých slepých map, či nedomyšlený iti s jednosměrnými komunikacemi. A tak nakonec vše proběhlo až do zdárného konce tak, jak mělo. Staronoví mistři byli vyhlášeni (všichni jim gratulujeme) a i večírek na závěr se určitě vydařil.
Mistrovství AOS 2012 je zdařile za námi a tak si přejme, ať se alespoň na této letošní dobré úrovni podaří i seriál mistrovství v roce 2013. Milan Vlk
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MilanVlk   
  29. 10. 2012 7:49   Staronoví mistři České republiky v AOS.
..........................................................................................................................................................................
Pořadí v mistrovství ČR v AOS pro rok 2012.
1. Dvorský Karel - Dvorský Petr (BASK Brno)
2. Mrštík Václav - Klenák Zdeněk (AMK Most)
3. Kubíček Jiří - Kubíčková Simona (Postřelmov)


Pořadí v soutěži o mistra volantu:
1. Magdolen Roman jun. (SK)
2. Kubíček Jiří (Postřelmov)
3. Černý Petr (Praha)


Za sychravého počasí počasí bojovali posádky startující v mistrovství ČR o poslední body v tomto roce. Porucha auta donutila mistrovskou posádku v první časovce vyměnit auto. Protože to bylo i s řidičem ztratila tak nárok na přidělení mistrovských bodů. Náskok z předchozích kol však měli dostatečně vysoký, takže to neovlivnilo jejich obhajobu titulu. Rozhodovalo se však na dalších místech.
Nejen počasí, ale i dvě nebo tři sporné místa v itineráři, daly posádkám zabrat hlavně časově.
Po závěrečném ceremoniálu v retro penziónu, bylo ukončení sezóny umocněno tím, že napadl sníh !
Sezóna 2012 skončila, Ať žije sezóna 2013 !!!

Pár fotek
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža