VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  01.05.2015 13:23   Pohled HR na pohled testovací posádky
Dlouho jsem přemýšlel, jak reagovat na včerejší chválící příspěvek Petra Maška a dnes do toho přibyl Lole.
Takže jsem se rozhodl reagovat cestou aktuality, i když se oficiální tiskovka ještě objeví.

1) Ještě jednou velký dík Petrovi a Karlovi za to, že ten test provedli a pomohli v podvečer s vyhodnocením Shellu, který byl trochu komplikovaný.

2) Ještě větší díky za pochvalu, kterou jsme obdrželi za trať a kterou jsme v podstatě nečekali. A já tato díky ještě posílám dál všem, kteří se podíleli na doprovodném programu, protože bez nich by to nebylo takové, jak se to nakonec podařilo.

3) Velkým překvapením pro nás je, že naše trať byla přirovnána spíše pohárovým soutěžím než Shellu. To překvapení je o to silnější, neboť to nebylo naším cílem a chtěli jsme jen udělat jezdivou, ale přemýšlivou trať. Každopádně bereme tuto pochvalu i jako připomínku pro příště a zmírníme obtížnost. Asi je to tím, že jsme sami Shell jezdili složitější a já už jsem asi více "načichl" pohárovými soutěžemi, tím se nám nepodařilo rozlišit složitost tratě - mé části jako autora a Petrovi části jako HR. Ne nadarmo se říká, že v jednoduchosti je síla.
A tímto se Shellákům omlouváme, nebyl to úmysl.

4) Obsahem obou pohledů testovací posádky je, že jsme neměli měřítka mapových podkladů. Stavíme tratě v okolí již několik let. Některé posádky u nás jezdili Penaltu Rallye a Orlickou noc. Nyní je to Rallye Šmídl.
Nikdy jsme nestavěli tyto soutěže, aby byly postaveny na měřítku. Vždy jsme stavěli tratě tak, aby se jezdilo podle "řádové logiky", tedy jen za využití pravidel pro průjezdy - body, kóty, vložáky, podmínky, chlupatice, šipkáče apod. K tomu jsme volili i jednoduché mapové podklady, kde ± 20 m ta komunikace uvedená v mapě je i reálně. A to i v případě mapových fint, kdy je část mapy upravena. Ale tak, abych to viděl a nemusel doměřovat. A abych k tomu nepotřeboval tripmaster. A navíc vždy tak, aby to nebylo možno zaměnit s jinou komunikací.
Je to trochu náročnější na sledování reálu, ale jednoduší pro pochopení průjezdu. S Petrem jsme ve shodě v tom, že pokud mám jezdit vyšší soutěže s měřítkem, musím pochopit základní pravidla. A k tomu by měl Shell sloužit a myslím si, že se i tak může jezdit. Na měřítka je čas ve vyšším levelu.
Je to jenom názor, jehož někdo bude zastáncem a někdo odpůrcem. Pokud bude třeba tot stavět s měřítkem, tak to nějak zvládneme, ale pokud bychom mohli jezdit bez měřítek, byly bychom rádi.Třeba budeme jediní v republice a bude to možná přínosem. Těžko říci.
Každopádně všechny posádky Shellu na toto byly upozornění při rozpravě a proto nebylo připomínek.

5) Na závěr poděkování všem účastníkům za účast a aby i ostatní viděli, co vše se dělo během Rallye Šmídl 2015 tak níže je odkaz na reportáž od kameramana serveru orlicky.net, též spolupracovníka České televize a několika komerčních televizí, který v předchozích ročních jen reportáže dělal na startu nebo mezi etapami, letos poprvé jako soutěžní posádka ktg. Family s rodinou. Takže Davide díky!

https://www.youtube.com/watch?v=Q9fEVkk1ax0

Další videa jsou od jednoho účastníka, která přibližují hlavní část odpoledního doprovodného programu.

https://www.youtube.com/watch?v=a6OGbXdNSJo
https://www.youtube.com/watch?v=55gH7ZUda7k

Na vzorových průjezdech se pracuje, dejte nám prosím čas!

Tak pokud jste na nás nezanevřeli nebo pokud jste letos nejeli a něco Vás zaujalo, tak trať bude příští rok k dispozici předběžně předposlední sobotu v dubnu t.j. 23. dubna 2016
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VláďaF   
  01.05.2015 11:46   Rallye Šmídl 2015 – Pohled testovací posádky č.2
Napřed jsem chtěl svůj příspěvek napsat jen do diskuze, ale když tady vidím Petra, tak na něho navážu z mého pohledu. Taky si zkouším poprvé, jestli sem vůbec umím něco napsat. Všechno co Petr napsal podepisuju. Jenom přidám svoje:
1. (to jenom tak) jsem rád že jsem si nečekaně vyzkoušel bez přípravy zajet zkušební jízdu s Petrem, jednak už ta nálada "jet bez křeče o výsledek" a "jet s Petrem" to už vůbec, myslel jsem už že zůstanu snad jediným člověkem který s ním ještě nejel, jinak jezdí s kdekým
2. (to už vážně) fakt jak píše Petr bylo to vymakaný a dalo to určitě dost práce za kterou je hodno stavitele moc pochválit, příště by to ale chtělo "podle řádů" se nevykašlat na některé dané věci jako je měřítko atd. Ale příjemné bylo, že toto nikdo nezpochybnil a jet se to v pohodě dalo. Na mistráku by byl stavitel kamenován že takhle rozhodně ne a možná když by to pokazil, tak vyprotestuje ... a proč vlastně? ... protože zbytečně vypipláváme stále přesnější řády které nedovolují uhnout od daného
3. (taky vážně hlavně pro stavitele alias HR) napsat a vypiplat tak celkem těžkou soutěž je těžký a asi fakt zbytečně moc energie pro SHELL, byl by to slušný pohár, takže doporučuju ubrat a je pak pro stavitele i míň šancí udělat banální chybu ... pro mě taky nová zkušenost při vyhodnocování výkazů to taky byl záhul - na trati cca 60 PK a vítěz má za PK 1220 TB čili asi pětinu nenašel a poslední má 4380 TB !
Závěrem: Pokochal jsem se novým pohledem na SHELL a opakuji s Petrem: Díky chlapi!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Lole   
  30.04.2015 08:48   Rallye Šmídl 2015 – Pohled testovací posádky
Chtěl jsem se jet do Žamberka jen tak sám podívat a ráno mi volá Vláďa Fabián, že má pro mě navigátora a jestli ho beru. Žádnou lamu ale navigátora. A já že jo. A chtěli jsme si ten Shell Cup Čechy a Morava jen tak projet (mimo soutěž) a podívat se, co autoři vymysleli.
Přijel jsem na start a ta na mě už zkušený navigátor Lole Dvorský čekal před školou u ČK s itikem a už nám uběhlo čtvrt hodiny . Příprava na závod z naší strany veškerá žádná, jen jedna vynechávající navigace…. Žádný počítač a žádné připravené mapové podklady. Hurá!!
1.etapa byla docela pěkná, i když hned začátek byl mastnej, protože napasovat do mapy bez měřítka detail kóty 111 bez měřítka nebylo jednoduché. Ale bylo to vymyšlené docela vtipně. Vložák „z kruháku vždy 2.výjezdem“ to docela zašmodrchal. V kótě 111 s detailem a podmínkou „jeď vždy L“ se po druhé musela přejet plná čára (ale to bylo v rozpravě uvedeno, že se s ní nepočítá) a pak si uvědomit, že to L je vždy to více vlevo. Tady jsem před kótou 111 od východu přehlédl dejku a neudělali jsme ještě jednou kolečko přes SPK „N“. Prvních 100 TB.
Pak se mi líbila finta pod kótou 119, bo do JZD to reálně nešlo ale bohužel okolo kóty 115 nebyl žádnej plech. A pak jsme přehlídli vyzoublík za kótou 119 a vzali si falešné SPK C. Takže 1.etapa za 160 TB .
Závěr v Libchavách byl pěknej a klasický příjezd do ČK reálně přes otočnou se povedl.
Prohlídka areálu sběru odpadu byla zajímavá a to včetně zručky s válením popelnic. Oběd super!!
Druhá etapa byla také pěkná, jen potřebovala trochu víc kontroly a méně několika objezdů po stále stejných silnicích. Na úvod v Libchavách bylo těch plechů až moc. Pěkně schovaný byl plech „H“ u kóty 112. Pak nastal problém s cestou na mapové L, které nešlo plnit v kótě s podmínkou „jezdi vždy L“. Dlouhý reálný průjezd Žamberkem se mi také líbil i když políčko v ITI, kde je mapová chlupatá jen s jedním fousem, bylo pro Shell Cup hodně odvážné.
Takže můj pohled je takovej, že to oba stavitelé – Vláďa Fabián a Petr Stejskal měli vymyšlené dobře. Ale na Shell Cup to bylo dle mého dost těžké (podívejte se na bodové příděly) a byl by to docela pěknej Českej a Moravskej pohár. Chtělo to jen trochu důslednější kontrolu a citlivější oplechování (moc drahé a opakované chyby). A také doplnění nutných věcí – zejména měřítek ZM, detailů a SM. Díky, chlapi!!!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM