VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÍNÁME S AOS  

obsah aktualit:  02.11.2019 11:45   Pohled z bedny - AZIMUT RALLYE 2019
Do Soběšic jsme vyrazili v pátek, s dostatečnou časovou rezervou tak, abychom přijeli včas dle pokynů organizátorů. První komplikací byla uzavřená D8 a následně ucpané objízdné trasy. Taktický plán objížďkou přes Mělník nevyšel, práce na silnici za městem nám nadělily skoro 60 minut. Další cesta ku Praze ubíhala hladce, nebýt červených úseků, které Google mapy hlásily. Kvůli nehodě před tunelem Blanka jsme poskakovali v Holešovičkách, do tunelu jsme nakonec přijeli od Holešovic přes Trojský most. Po dalších komplikacích na Smíchově, v Chuchli a kolem Cukráku jsme nasbírali celkových 120 minut a byli na disk. V okolí Strakonic jsme obdrželi hlášení z řídící věže, že večeře na nás počká někde u okýnka a ohřejeme si jí v mikrovlnce. To jsme zrovna opustili poslední široké a rovné silnice a neznámým, temným terénem, kde jen sporadicky zasvítilo obydlí, jsme se blížili k cíli. Lišku jsme žádnou nepotkali a nakonec jsme stihli jak večeři, tak večerní rozpravu.


Sobotní ráno bylo nádherné. Obklopovala nás krásná, prosluněná krajina, oproti včerejšku nebe a dudy. Tak honem na snídani a postupně jsme obdrželi tři různé testy. A pak další překvapení: pořadatelé nám připravili rychlostní zkoušku. Musela to být neskutečná práce s úředníky, protože vyjednat uzavírku mimoúčelové komunikace není nic jednoduchého a hromádka souvisejících úředních lejster tomu nasvědčovala. Odjeli jsme obě erzety a už jsme se řadili do etapy. Těsně před startem Janě nedopatřením v klíně přistál poctivý borůvkový koláč se smetanou (původně to měl být povolený doping) a tak Jana měla o předstartovní přípravu postaráno. Dlužno dodat, že tato poskvrna byla odpoledne náležitě odčiněna.


Jela se jedna etapa, v itíku byly tradičně kombinované mapové a reálné části, v mapě byly drobné úpravy, kořením byly dva vložáky a jedna slepá mapa v měřítku odlišném od ZM. Trať povětšinou vedla ještě užšími cestami než včerejší příjezd, ale žádná z nich nebyla za hranou. Jednalo se o atraktivní trasu nahoru – dolů nádhernou krajinou. Na trati byly živé kontroly s úkoly, jedna tajná kontrola a ty panoramata – no kochal jsem se. Po předchozí domluvě obdržel itík i náš syn a poklidné tempo soutěže nám umožnilo vzájemnou komunikaci, kontrolu a vysvětlení postupů. Snad se nám podařilo zasít semínko, na příští závod už chce svoje desky. Cíl byl u hotelu, organizátoři nám připravili ještě odhady vzdáleností, až poté jsme mohli parkovat. Odpoledne bylo zpestřeno fajn soutěžemi pro přítomné děti, k dispozici všem byl hotelový bazén a další zázemí. Nejlépe bylo na terase, kde jsme si užívali sluníčka dosyta. Po vyhlášení výsledků a předání cen byl na programu večer s živou hudbou. Zapěli jsme chorály a s ohledem na další hotelové hosty jsme museli po 23. hodině oslavy ukončit.


Nedělní dopoledne bylo zpestřeno soutěží ve střelbě ze vzduchovky. I toto klání bylo vyhodnoceno a na všechny zúčastněné čekaly milé a hodnotné ceny, za které je dlužno poděkovat nejen organizátorům, ale i sponzorům. Před obědem jsme ještě stihli venkovní minigolf, poté jsme se rozloučili, odjeli na pár keší po okolí a den zakončili na nedalekém hradě Rabí.


Děkujeme za fajn soutěž, u které oceňujeme především pestrost napříč věkovými kategoriemi. Ceny se nám skoro nevešly do auta, manželka i syn hlásí, že by příští rok jeli opět. A to je nejvyšší vyznamenání. Děkujeme ještě jednou organizátorům, jejich týmu pomocníků a také všem ostatním posádkám za fajn soutěž.Za posádku 121Vít Hrzán..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni   
  21.10.2019 18:39   Pohled z bedny aneb festival blbostí posádky 111 na Shellu
Začátek v pohodě píšeme PK K a já koukám musíme do 301 od jihu, takže čelem vzad, žádné K a zpět do Kokor. Cestou jsme vyděsili pár posádek, co startovali za námi a do Rokytnice najíždíme od SSZ a chceme do 301 tedy od jihu. Moji blbost nám pak připomněli v 9,23 ještě příslušníci Policie a šlo se dýchat, což bylo za 0. Konečně do 301. Na chybějící PK vede řidič 2:0. Při cestě do 303 Terka nejede mapovou šipku, tedy chybí PK T. Stav tedy 2:1. PK 48 je OK. Na odsazeném kříži na dejce vlevo a jsme u hřbitova, asi proto, že jsme pohřbili další PK T a tedy již i naděje na dobré umístění. Stav 2:2. Na SM 21 koukám, že nás u kapličky měří a já tam mám 90 a konec obce nebyl, takže očekáváme další 400 a můžeme jet domů. Následující PK jsou OK. Ale že je to celkově v …dokládají následující plechy PI a CI. 3xW nebyl problém, ale dále jsme nevychytali 2x PK E. Vjezd do obce Brodek a plnění vložáku P jsme bohužel řešili mapovou jízdou do 388. Tady je skóre řidič vs navigátor 3:3.

Ještě nám chybí 1x PK 55-asi jsme nevychytali kombinaci mapové chlupatice s dejkami a dále podjezd a hurá do cíle.

V druhé etapě o něco lepší chybí nám podruhé PK 5 v Císařově řešíme mapový most, takže jsme se jeli podívat do Rokytnice. Jedeme P a úhel 135 a končíme v polích. Co to je za blbost? Kouká na nás otočná HH, ale nesedí to. Jedeme zpět a ejhle v detailu v Císařově je ten správný, takže 2xPK 2 a hurá na !!!. Opatrně, aby náš dlouhý koráb nelehl na břicho a následuje plná čára, tak musím P. Do Kokor nemohu jinak, než přes Brodek a PK W,E a 27.

Na konci nám opět 2 ks chybí, takže jaký začátek, takový konec.

To, že jsme i po tomto festivalu vyhráli a ještě k tomu o 6 TB bylo velikým překvapením.

Tímto chci poděkovat za naši posádku všem pořadatelům této soutěže!!!!!!

Ještě krátce k 1. úseku družstevní části. Na rozdíl od festivalu jsme trochu více žrali, takže celkem za tuto část 3x PK navíc.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klár Zdeněk   
  07.06.2019 19:48   Pohled z bedny Shell Cup Středním Povltavím
Přivítalo nás slunečné ráno. Tomáš má na své soutěže počasí vždy skvěle objednané. Nejprve JZ. Umístěna je na větším prostoru, se spoustou prvků s pomalým i rychlým charakterem jízdy. V Shellu JZ zajíždíme nejlépe. Následuje přejímka. Na rozpravě dostáváme informaci, že Shell bude mít jen jednu etapu a bude vyloženě jednoduchá, spíše pro začátečníky. Shellákům je dále nabídnutá možnost startovat v MČP. Tuto možnost všichni využívají. Na startu dostáváme k iti kromě krásných barevných map ještě několik soutěžních otázek, na které budeme hledat odpověď v průběhu etapy. Krátce po startu už přemýšlíme nad odpovědí prvního soutěžního úkolu. Nedlouho poté míjíme radar. Během jízdy nám řešení všech věcí zapadá a tak více přemýšlíme nad tím, jestli Tomáš nemá postavené nějaké speciální finty. Na nic záludného přijít nemůžeme. Jediná záludnost, na které jsme se zapotili a stejně nenašli řešení, byl úkol na zjištění názvu náměstí v obci Probulov. Větší část etapy byla vedena po užších, zatáčkových vedlejších komunikacích, vedoucích přes vesnice. To se líbilo řidiči, který nerad jezdí etapy po městě. Naopak spolujezdkyni moc nevyhovoval např. sjezd od památníku Lety ke křižovatce Kožlí/Orlík přes několik horizontů. Do cíle jsme dorazili s časovou rezervou, nehrozili tedy TB za pozdní příjezd. Při vyvěšení výsledků se radujeme z našeho vítězství (naposledy se nám podařilo vyhrát soutěž v roce 2016) a zjišťujeme, že naše vítězství je jen o pár bodů. Rozhodovali hlavně soutěžní úkoly a jízda zručnosti. V cíli jsme mohli souhlasit, že obtížnost soutěže byla odpovídající pro začátečníky. Tomášovi a jeho týmu patří DÍKY za tuto soutěž. Posádka č. 102
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: ŠaněkM